Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 7

  • 37 225
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 10 010
Днешните хранения:

9:00 пред-тренировъчно- протеин, Глутамин
Тренинг
13: 00 след-тренировъчно елда с мед като ордьовър, докато си чакам сьомгата.
обяд 13:30 сьомга, тихоокеанска, задушен зелен фасул с чесън и малко зехтин на тиган. Two Hearts Ухае прекрасно!

План за следобяд:
корем в 15:00
йога 15:30-17:30
Протеин, за да си изпълня дажбата за деня

вечеря в 18:00
Едит:  сьомга, зелен фасул, останалата елда

Елдата е 100гр сварена за целия ден.
Излиза ми П112 В128 М41, калории 1239. Колко е точен калкулатора е друг въпрос, колко аз усвоявам е отделен въпрос, но това е. Като за дребос е достатъчно.

Последна редакция: сб, 24 апр 2021, 20:26 от Dez

# 676
  • Мнения: 1 290
Ле ле Дез, аз с това на едно ядене мога да мина, ама за цял ден абсурд.
Аз на 1200 калории за един месец бутнах 5 кила. Евала за упоритостта, аз като огладнея и не мога да трая.

# 677
  • Мнения: 10 010
Ле ле Дез, аз с това на едно ядене мога да мина, ама за цял ден абсурд.
Аз на 1200 калории за един месец бутнах 5 кила. Евала за упоритостта, аз като огладнея и не мога да трая.

Ох, то ако можех да трая, нямаше да свалям 5кг всяка пролет. Sweat Smile
Ще видим какви ще ги свърша, ще пиша всеки ден, ще рева, ще се оплаквам, ще се хваля (ако има защо, а дано!)

Точно в тази в тема ме хванаха няколко момичета през 2018та, че ям като мъжете им (маратонци!). Та бързо се освЕстих, и намалих ядките.
От поне година не злоупотребявам с ядки, много се промених в това отношение. И таханите спрях без проблем, и хумуса с оризовки, и фъстъченото масло, и стафидите. (Май благодарение на локдауна)
И боклучавите барчета спрях от раз след включване на Барб/ Barbabeau(благодаря за което Beers). Сега не мога да ги трая, безумно сладки ми се струват, чак невъзможни за ядене.

# 678
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Боже, помня я тази обсесия на двете теми с таханите, бая се чешех по главата за чий са ви... барчетата също, да не споменавам "полезните сладкиши" но нали съм все напреки и накриво гледам от време на време да си замълча.

# 679
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 447
Пънк, ти си с 10-12см съм по-висока, нормално е твоят калориен дефицит да е с други измерения.

Аз пък да си помрънкам, щото знам, че ще ме разберете. Щото иначе повечето реплики са "Ей, голяма работа, много важно, че си изяла един хляб, то пък да ти личеше" 🥺🥺🥺
Не знам защо, но като не тренирам много му отпускам края на храненето. Много по-стриктна съм като знам, че час и половина съм се бъхтила. Противно на повечето хора именно в дните, в които тренирам никога не си казвам" Е, аз тренирах, сега пък що да не се улея" Simple Smile
За сметка на това в нетренировъчните дни си викам" Еее, ми днес ми се полага, утре нали ще тренирам Simple Smile"
То хубаво, ама 1 хляб било то и от лимец, в който има 350г лимецово брашно, хич не е малко. Отделно 1 шоколад 60%, вратни, мазни свински пържоли и 200г /в сух вид/ безглутенови макарони със сирене. Плюс 350г ягоди с бял шоколад, а още дори не е дошло време за вечеря. И дори не ми е тежко. 😱 Не съм и преди цикъл. Не знам, обаче и колкото повече ям, повече ми се яде. И си викам - Ми то по-лошо ни може да стане. 😆

Ааа, никакво мълчане Агент, напротив сритвай, че то понякога човек има нужда здраво ритане, че да се усети. Simple Smile

# 680
  • Мнения: 6 295
И боклучавите барчета спрях от раз след включване на Барб/ Barbabeau(благодаря за което Beers). Сега не мога да ги трая, безумно сладки ми се струват, чак невъзможни за ядене.
Хах, даже не помня да съм казвала нещо по въпроса за барчетата. Simple Smile)) Та аз изключително рядко ги ям и още по-рядко са ми вкусни.

Не знам, обаче и колкото повече ям, повече ми се яде.
Ама то това е едно от златните правила на великовселенската гадост! ♥

# 681
  • Мнения: 10 010


Ааа, никакво мълчане Агент, напротив сритвай, че то понякога човек има нужда здраво ритане, че да се усети. Simple Smile
Абсолютно! Иначе за какво е темата!
Ани, аз виждам, че ядеш много, но си с друг метаболизъм от мен, и се познаваш.

Ако аз ям така....ето- свалям 5кг всяка пролет. Качвам светкавично, и се налага да се огранича за месец-два.

Дохраносмилах, отивам да си правя корема. Пренебрегвам го, и личи.
После йога. Heart

# 682
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 447
Дез, права си, метаболизмът ни е различен. Просто ме е яд на себе си, че не съм толкова последователна напоследък, колкото ми се иска. Факт е, че си позволявам такива хранения  на 5-6 дни и може би затова не ми се отразява на формата. Но също така е и факт, че точно тези хранения ми пречат в борбата с целулита. Така де, всеки с целите си и дертовете си 😆.

# 683
  • Мнения: 1 902
Аз пък забелязах, за този период от три седмици в които не тренирах, че не изпитвах онзи зверски глад вечер, който изпитвам като тренирам.

# 684
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 447
Аз пък забелязах, за този период от три седмици в които не тренирах, че не изпитвах онзи зверски глад вечер, който изпитвам като тренирам.
Това съм го чувала и от други момичета, вероятно има нещо общо с горенето на калориите. Колкото повече изразходваш, толкова повече имаш нужда да заредиш. За съжаление при мен не важи.

Падна ми отокът от МТ и съм вече добре. Днес ще тренирам, вероятно нещо кръгово за цяло тяло.
Заредих с тези четири парчета козунак с лимецово брашно и 150г скир и съм готова за нещо по-динамично 🤣🤣🤣

Установих, че много трудно се работи с тесто само с лимецово брашно. 5 часа втасва, лепне много, не задържа никаква форма, обаче пък вкусът на козунак го докарах и съм доволна. Но не съм сигурна дали ще повторя. ММ много му хареса и заради него може и да направя и за Великден.

Честит празник на всички, носещи прекрасни цветни имена днес! Много здрави, усмихнати и щастливи бъдете!

# 685
  • Мнения: 10 010
Храната днес:

7:00 2 парчета царевичен хляб (с кокосово мляко вместо млечни продукти)
9:20 тичане
12:30 след тренировъчен обяд- елда с мед, 2 яйца
15:00 йога
16:00 протеин
17:00 елда със зеленчуци + 2 яйца
19:00 тренировка рамо
20:00 протеин

Не съм много сигурна с калкулацията на царевичния хляб, но общо взето го позакръглих към останалото.
Под 1400кал, П 78, В 180, М под 50. Но общо взето.

Утре вече само точни за измерване неща съм планирала- батат с риба тон- жестока комбинация.
И 500гр спанак ми пристигна днес, на мазното лошо му се пише. Satisfied

# 686
  • Мнения: 2 539
Дез какво ще правиш с този спанак?
Аз снощи си правих едамаме, много вкусно

# 687
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 447
Оооо, Дез, много благодаря, че ме подсети за комбинацията риба тон и батат. Много я обичам.

Аз след прекаляването с козунак за закуска, цял ден съм основно на протеини.
Тренирах по обяд /още ми беше леко тежко даже/ обаче имах адски много енергия и направих страхотно кардио плюс силовата. След това пих протеин. Обядът беше късен 300г печена пъстърва и салата моркови с краставици, зехтин и лимон. Мислех да не вечерям, но огладнях и хапнах 2 варени яйца със 150г котидж и 1 домат.
Детето има във вторник рд, та му правих торта, ама се сдържах и не опитах нищо от шоколада.

# 688
  • Мнения: 10 010
Дез какво ще правиш с този спанак?


Мисля си за смутита като това:
https://www.lifeisbutadish.com/spinach-apple-detox-smoothie/
Но без банан и фурми, защото съм тежка. Няма да се "детоксикирам", но за следобед става идеално.
Имам и микс замразени горски плодове, и с тях ще е добре, но там вече си плаче за банан, иначе ще е кисело.

Също нормална салата, но там се слага малко. За смути 2 шепи отиват, за 3 дни ще си иде спанака.

Ани, батат е още по-хубав на тиган с пилешко и червени чушки. Two Hearts, задушени в кокосово олио. Тази комбинация ми е любима, синовете са изцяло равнодушни. Странна работа са вкусовете. Не харесват батат изобщо.

Сега ще пробвам няколко седмици без пиле, да видим как ще ми се отрази.

# 689
  • Мнения: 2 539
Аз завърших седмицата така и се чувствам добре от това!
Днес съм +1 кг но сутринта ми дойде цикъла и се надявам нещата да се регулират в следващите дни.

Общи условия

Активация на акаунт