Колко време ви отне да заченете ?

  • 28 831
  • 142
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 68
Аз имам едно дете на 7 години вече и от няколко години мосля за второ но никакъв признак
Но има едно нещо че не е от същия мъж и незнам дали проблема е в мен или него


Най-добре посетете репродуктивен специалист, не губете време , може да е нещо минимално и нещата се получат доста бързо

# 91
  • Мнения: 26
Здравейте момичета, първа бременност изненада преди 8 години, сега втори месец опити за второ.❤



 Здравейте момичета , малък ъпдейт на поста ми. Забременях за втори път точно след поста ми на втория месец. Но уви в 6 та седмица, мисет аборт . Сега започвам опити отново. 🥰 Пожелавам бързи две чертички на всички ❤❤❤❤🧑‍🎄

# 92
  • Мнения: 952
Първа бременност - 42 г, инвитро, първи опит. За съжаление направих мисед аборт в 18 г.с. Ще изчакам няколко цикъла и ще пробваме пак.

# 93
  • Мнения: 534
След успешна втора бременност  отново се записвам в темата.
Първо дете - 1 опит, бях на 23г.
Второ дете - точно 2 години изминаха от първия целенасочен опит до раждането на детето. 1г. 3 м. Ни отне забременяването, като в този период имах 2 биохимични бременности. Успешната бременност дойде след втората биохимична. През март имах биохимична, през май забременях. И след лечение на ИР с метформин и свалени 13кг., както и л-тирокс поради високо ТСХ. В месеца, в който забременях ТСХ ми беше спаднало на 1,6.

# 94
  • София
  • Мнения: 639
3-4 месеца ни отне. Първа бременнност на 33 години.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Първа бременност 27 год, от втория месец
Втора, 33г - от 2 месец, спонтанен аборт мисед.
Трета, 36 - от 2-3 месец, мисед, завършил с 2 кюртажа.

# 96
  • Мнения: 51
Аз съм имала две бременности досега.
При първата ни отне 5 месеца. Завърши със спонтанен аборт.
При втората също 5 месеца, но отново завърши неблагополучно. Детенцето ни се оказа със синдром на Едуардс.
Вече правим опит за трета бременност и сме на втория месец. Много се надяваме третия път да ни е успешен, защото не знам колко повече неуспешни бременности мога да преживея.

# 97
  • София
  • Мнения: 22 947
Искрено Ви желая да Ви се случи! 🤗

# 98
  • Мнения: 54
Първата и единствена за сега бременност ни отне една година и за жалост завърши със спонтанен аборт Март месец. Сега започваме отново.

# 99
  • Мнения: 71
Първия опит още август месец,но завърши неуспешно в 6г.с. . На следващия месец демек септември нямах цикъл и началото на октомври разбрах ,че чакаме бебче

# 100
  • Мнения: 92
Момичета, най-честата причина за ранни аборти е нисък прогестерон. Така че разберете ли, че сте Б веднага говорете с д-р да ви го изпише. Втората най-честа причина е че просто плода не е качествен и тялото само се освобождава от него (колкото и да е гадно е за ваше добро). Третата причина е тромбофилия

# 101
  • Мнения: 4 844
Може ли да споделите източник, които да потвърди тази информация?

# 102
  • Мнения: 400
Стана от първият месец опити. На 29г. съм с Хашимото и оперирана от голяма миома преди 5г.

# 103
  • Мнения: 193
Едно допълнение към въпроса на авторката: Как родихте, по естествен начин или с цезарово?

# 104
  • Мнения: 6 931
Момичета, най-честата причина за ранни аборти е нисък прогестерон. Така че разберете ли, че сте Б веднага говорете с д-р да ви го изпише. Втората най-честа причина е че просто плода не е качествен и тялото само се освобождава от него (колкото и да е гадно е за ваше добро). Третата причина е тромбофилия
При мен беше точно така с +тестове бледа втора черта,не бях ходила на доктор, после ми зацапваше в най-различни цветове,помислих че е цикъл и тестовете не са били верни, но не беше ц.продължи повече и в кафяво,розово... със сигурност не беше ц. (един вид тялото се изчисти само )
Донякъде се радвам че не ходих на доктор да се обнадеждавам да видя точица и т.н.след 3 м пауза на опити от първи път забременях,през ден тестове😇 после на док вс беше ок.🥳Детето е вече на две г и половина❤️

Общи условия

Активация на акаунт