Пролет се задава вече, расте на топло СЕПТЕМВРИйското човече!(Тема 2)

  • 27 483
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 254
Здравейте, септемврийски мами!

Включвам се в темата, моя термин е 3.09.2021. Чета за вашите симптоми с гаденето, при мен почти нямаше никакви в началото освен болезнените гърди. До 10та седмица нито веднъж не ми се догади, след това в 11та повърнах 2 пъти - основно когато ми замирише силно на сьомга или видя някоя неприятна за мен храна, странното е ,че попринцип обичам сьомга Grinning
Сега и гърдите не ме болят, само леко са чувствителни на моменти, чак взех да се притеснявам от тази липса на симптоми. Не знам, как е при вас, но при мен времето до следващия преглед при АГ минава много бавно, имам записан час за БХС, едвам чакам да дойде - броя дните.

Моя въпрос е казахте ли на работодателите си ,че сте бременна или   ще изчакате да мине 3тия месец?

Пожелавам на всички лека бременност и да си гушкаме прекрасните бебета след малко повече от половин година Simple Smile))

# 31
  • Мнения: 5 998
Спокойно, не си сама, и аз нямам до момента никакви оплаквания и неразположения. Моят АГ казва "Радвай се, късметлийка си!" Та така Simple Smile
Колкото до работодателят - на моя мисля да му съобщя като се запиша на ЖК, което ще стане в началото на март.

# 32
  • Мнения: 19
При мен много странно се получава, мислех че ми е отминало гаденето, а една сутрин пак избухнах. Допреди 2 дни си ми се гадеше и сега отново пак нищо. Надявам се вече да е минало окончателно. Иначе с храната е на приливи и отливи. Понякога ми се повръща само при мисълта за нещо, а на следващия ден няма проблем да ям от него..

Днес бях на преглед. Утре ме изпращат на БХС, а в петък за изследване на кръвната захар, което ме учуди. С първата бременност нямах такова изследване.

# 33
  • Мнения: 164
Аз успях да си запиша час за "регистрация на бременност" за другата седмица, когато ще съм в 10г.с. / и лекарят потвърди, че 8+5  означава 9та г.с./; даже ми каза, че до сега е трябвало да се регистрирам, това ЖК ли се води?! 😄 искаше за тази седмица да ми запише час, но бяха свободни само в 10ч сутринта, а аз съм на работа. Той каза, че по принцип при бременност работодателят е задължен да те освобождава за прегледи.

Та, относно казването на работодателя/ прекия ръководител ще е  или до края на тази седмица или следващата. Просто ми се иска да е face2face, а не по телефон. А моята работа не е установена в офис, затова ще изчакам лична среща.

# 34
  • Мнения: 152
Кое мамче добавяше във фейсбук групата. Извинявам се, знам че в старата тема пише, но сме доста активни и докато стигна... Grinning

# 35
  • Мнения: 138
Аз работя на две места и съм доброволец на ръководен пост на трето. Най- се притеснявам да съобщя на доброволното работното място защото там имат нужда от мен, но със сигурност ще изчакам 22.02 когато ми е скана и може би чак след март ще почна да казвам.
Като цяло покрай Ковид съм изцяло онлайн от март 2020 и ако се задържи така няма дори да изляза майчинство до термкна септември и после мисля да си почина до януари, но да видим как ще се получи.
Работата не ми върви, преди вършех за трима а сега правя на един човек 1/3 от работата... опитвам се да се мотивирам че иначе ще ми липсва да не работя

# 36
  • Мнения: 74
Аз днес мислих да кажа, но нямах възможност и аз искам да е очи в очи. Малко се притеснявам че Аг не ми даде никакъв документ а бях на преглед със направление за Жк. При вас дадоха ли ви някакъв документ.
Иначе на 8 март съм на Бхс-12г.с + 2дни

# 37
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Здравейте,ни знаех,че вече има тема...ехаа....
Писах въпросите си в другата тема за бързите въпроси,ама май тука ще е по-добре,като всички се движим еднакво Grinning
Аз разбрах на 28 януари,тогава си направих тест един на обяд и един следобяд за по сигурно Joy
Излязоха положителни от всякъде и исках още на другия ден да ходя на преглед,ама ме спряха....трябвало да минат две седмици....Айде голямо притеснение,голямо мислене през тия две седмици дали всичко е ок и наред Laughing.Първия ми преглед беше сега на 15ти февруари и като гледа там нейния календар ми каза 28 септември,а си мислех,че ще октомври Thinking и сега гинеколожката,ми каза няколко имена за лекарки,при които да се запиша за женска консултация(понеже тя не работи със здравната каса и няма как да ми дава болнични) и каза кога трябва да отида да ми направи БХС.Общо взето е това за мен:blush:

# 38
  • Мнения: 87
Може би съм пропуснала, че има фейсбук група. Пуснете линк към нея и ще я сложа в първия пост, както и ако някоя от вас добавя лично(в случай, че групата е тайна), да поставя и нейния никнейм.

# 39
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Сега се разчетох,ама то трябва да си взема направление,за да се запиша на женска консултанция?

# 40
  • Мнения: 1 725
Ако не се запиша по здравна каса какво става не се водя бременна ли?

# 41
  • Мнения: 299
Сега се разчетох,ама то трябва да си взема направление,за да се запиша на женска консултанция?
Да, от личния лекар се взима направление.
На мен първите два прегледа ми бяха с направление за АГ, и за следващия каза да си взема вече за женска консултация

# 42
  • Мнения: 152
Ако не се запиша по здравна каса какво става не се водя бременна ли?
Не, водите се. Просто си плащате всичко. Не че ЗК поема много неща... Аз например вече съм записана на ЖК по ЗК в моя град, а другия месец се записам на ЖК в София на частно.

# 43
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Сега се разчетох,ама то трябва да си взема направление,за да се запиша на женска консултанция?
Да, от личния лекар се взима направление.
На мен първите два прегледа ми бяха с направление за АГ, и за следващия каза да си взема вече за женска консултация

Ясно,аз мислех директно да ида Joy .То както и личния ми лекар е нов...Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 147
За добавките - пия магнезий, омега и вит д от преди да забременея и не съм ги спирала, а от както опитваме фолиева, от месец добавих и пробиотик. След 1ви триместър ще започна вероятно витамини за бременни, засега не се налага според док. Също така тя записва за ЖК. не по-рано от 12г.с

Иначе ме дърпа ниско долу доста корема от разтягането и често казано очаквах с второ да не е така. Ако ме заболи в повече пия но-шпа. Знам, че са нормални такива болки. С предната бременност ми хванаха леки контракции около 4-5 месец и почнах по-големи дози магнезии, които спрях в началото на 9м. и в крайна сметка преносих със седмица. Надявам се сега да не пренося пак, че ще трябва да сменям темата Blush

На работа май ще кажа по-рано, засега не съм решила от кога да излезна болничен. Предния път работих до последно и изобщо не съжалявам, времето вкъщи от 45 дневния едва минаваше.

Общи условия

Активация на акаунт