Пролет се задава вече, расте на топло СЕПТЕМВРИйското човече!(Тема 2)

  • 27 410
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 725
Забравих да ви питам - ще ходим на спа, поне басейна мога ли да ползвам. Като изключим опасността от гъби и тем подобни.

# 46
  • Мнения: 164
Забравих да ви питам - ще ходим на спа, поне басейна мога ли да ползвам. Като изключим опасността от гъби и тем подобни.

Ние ходихме преди 10 дни. Ползвах само басейн и то 3 пъти за целия престой. Беше ме страх да не лепна нещо.
❌Сауна, парна баня, джаузи / с много гореща вода/ са противопоказни. ❌

# 47
  • Мнения: 5 998
Минерални басейни са забранени, както и прилежащите СПА съоръжения.
За обикновен басейн не съм питала, но не бих и влязла (предвид опасността от лепването на нещо)

# 48
  • Мнения: 1 143
Аз ще се следя на частно, както и предния път. Вече съм информирала прекия си ръководител, но така или иначе сега работим от вкъщи и на този етап не мисля за болничен. С първата бременност работих до 45 дена преди термин, но тогава се чувствах доста по-добре, а и бях с термин Март. Преносих и аз около седмица Grin Сега мисля да си спестя ходенето в жегите с корем на работа.

# 49
  • Мнения: 39
Здравейте,
Аз лично не бих рискувала за басейн, защото не се знае водата доколко е чиста, а сега сме предразположени към инфекции.

По повод придърпванията и аз имам понякога сутрин и пия Но-шпа.
Искам да ви попитам, когато сте в болнични, имате ли социални осигуровки и влияе ли на майчинството след това?
___________________________________________
Имаме тайна група “Септемврийско бебе 2021”
Пишете ми във фейсбук да ви добавя ако желаете, като понякога се забавям, за което се извинявам.
https://www.facebook.com/pam.doykova

# 50
  • Мнения: 87
Доколкото съм запозната, можеш да родиш при всеки. Познавам момичета, които се следяха при техните си доктори, но родиха при моя, при който съм сега. Също ако се случи така, че когато тръгнеш да раждаш, доктора не е на разположение(по някакви причина), пак трябва да родиш при дежурен, или евентуално ако си знаела по-рано за отсъствието, да си се уговорила с друг. Но как стои въпросът документално и дали изобщо е свързан с някакви формалности - не знам.

P2020, сложих никнейма ти, ако някой иска да го включиш в групата, за да не слагам профила ти на първа страница.

Относно придърпванията, при мен са чести, особено ако се изправя по-рязко. Понякога са придружени и с лека болка, но в тези случаи не пропускам Но-шпа. От няколко дни имам и силно главоболие, идва изведнъж и след 1 час вече съм забравила, че ме е боляла глава. Все пак не ми се пие Парацетамол, така че засега издържам.

# 51
  • Мнения: 596
Има ли още някой, който пие витамини Елевит?
Имам голям проблем с таблетките... Едни кафеви и гадни са😂 супер неприятни. Само при мен ли е?
Мисля да ги сменя с фемибион или подобно. Фемибион 2 са от 4я месец, а аз съм почти 12та седмица. Дали има проблем 🤔

# 52
  • Мнения: 68
Здравейте,
Аз лично не бих рискувала за басейн, защото не се знае водата доколко е чиста, а сега сме предразположени към инфекции.

По повод придърпванията и аз имам понякога сутрин и пия Но-шпа.
Искам да ви попитам, когато сте в болнични, имате ли социални осигуровки и влияе ли на майчинството след това?
___________________________________________
Имаме тайна група “Септемврийско бебе 2021”
Пишете ми във фейсбук да ви добавя ако желаете, като понякога се забавям, за което се извинявам.
https://www.facebook.com/pam.doykova


Ако излезете в болничен преди този, който е 45дни преди раждане, обещетението за болничния се изчислява  от дохода за последнните 18 месеца. Да приемем, че средномесечния доход за тези 18 месеца е 1000лв. Като болничен се изплаща 80% от 1000лв. 
После когато се изчислява майчинството се взема предвид дохода 24 мсеца назад. За периода, в който сте били в болничен, като  месечен доход при определяне на обезщетението за майчинство се взимат именно от тези 1000лв. от които е изчислен първия болничен.

Извинявам се ако обяснението звучи малко объркано, ето цитат от нормативаната уредба:

чл. 49 от КСО препраща към чл. 41 ал.3 от КСО
(3) За дните, включени в периода по ал. 1, през които лицето е получавало парично обезщетение от общественото осигуряване за временна неработоспособност, за бременност и раждане или при осиновяване на дете до 5-годишна възраст, се взема предвид доходът, от който е определено паричното обезщетение.

# 53
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Оф аз имам нещо все проблеми с тия зъби от както разбрах,четох в друга тема за това лекарство:ЗИМАФЛУОР,ама другата седмица пак ще съм на зъболекар,та ще питам кво да правя Thinking Някой с подобни оплаквания?

# 54
  • Мнения: 45
Запис и от мен към новата тема 🥰
Днес се претеглих и съм - 4 кг (8+3г.с.),не мога да ям почти, много често повръщам, опитвам се, но гаденето е постоянно. Стискам палци към 3-4 месец тези усещания да я отминат 😄

# 55
  • Мнения: 164
Има ли още някой, който пие витамини Елевит?
Имам голям проблем с таблетките... Едни кафеви и гадни са😂 супер неприятни. Само при мен ли е?
Мисля да ги сменя с фемибион или подобно. Фемибион 2 са от 4я месец, а аз съм почти 12та седмица. Дали има проблем 🤔

Попитай АГ, мисля, че няма да има проблем да ги замениш. Фемибион 2 са дори от 13та седмица.

# 56
  • Мнения: 138
Оф аз имам нещо все проблеми с тия зъби от както разбрах,четох в друга тема за това лекарство:ЗИМАФЛУОР,ама другата седмица пак ще съм на зъболекар,та ще питам кво да правя Thinking Някой с подобни оплаквания?

Да аз имам проблем със зъбите, венците ми кървят и самите зъби ме болят, не мога да обясня. Правих си някакви отвари за вода за уста и сега е по-добре но чакам да ида на зъболекар

# 57
  • Мнения: 152
Относно венците моите преди две седмици бяха подути и болезнени, взех си Лакалут актив след второто миене имаше голям ефект. Препоръчвам да пробвате. Hug

# 58
  • Мнения: 335
Има ли още някой, който пие витамини Елевит?
Имам голям проблем с таблетките... Едни кафеви и гадни са😂 супер неприятни. Само при мен ли е?
Мисля да ги сменя с фемибион или подобно. Фемибион 2 са от 4я месец, а аз съм почти 12та седмица. Дали има проблем 🤔
На мен пък са ми екстра, а аз хич не мога да пия големи хапчета. При тях ми харесва това, че са мазни и лесно минават през гърлото ми. Пила съм какви ли не, но точно тези най-лесно ги приемам Simple Smile

# 59
  • Мнения: 39
Много ти благодаря, беше ми изключително полезно 💐
Здравейте,
Аз лично не бих рискувала за басейн, защото не се знае водата доколко е чиста, а сега сме предразположени към инфекции.

По повод придърпванията и аз имам понякога сутрин и пия Но-шпа.
Искам да ви попитам, когато сте в болнични, имате ли социални осигуровки и влияе ли на майчинството след това?
___________________________________________
Имаме тайна група “Септемврийско бебе 2021”
Пишете ми във фейсбук да ви добавя ако желаете, като понякога се забавям, за което се извинявам.
https://www.facebook.com/pam.doykova


Ако излезете в болничен преди този, който е 45дни преди раждане, обещетението за болничния се изчислява  от дохода за последнните 18 месеца. Да приемем, че средномесечния доход за тези 18 месеца е 1000лв. Като болничен се изплаща 80% от 1000лв. 
После когато се изчислява майчинството се взема предвид дохода 24 мсеца назад. За периода, в който сте били в болничен, като  месечен доход при определяне на обезщетението за майчинство се взимат именно от тези 1000лв. от които е изчислен първия болничен.

Извинявам се ако обяснението звучи малко объркано, ето цитат от нормативаната уредба:

чл. 49 от КСО препраща към чл. 41 ал.3 от КСО
(3) За дните, включени в периода по ал. 1, през които лицето е получавало парично обезщетение от общественото осигуряване за временна неработоспособност, за бременност и раждане или при осиновяване на дете до 5-годишна възраст, се взема предвид доходът, от който е определено паричното обезщетение.

Общи условия

Активация на акаунт