Пролет се задава вече, расте на топло СЕПТЕМВРИйското човече!(Тема 2)

  • 28 460
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 335
Ясно. Не съм правила такова изследване аз. Нито със сина ми, нито сега. Но да се надяваме всичко да е наред. И с вас също! Благодаря за инфото. Винаги ми е полезно да научавам нови неща.Simple Smile

# 76
  • Мнения: 642
Лекарите малко го пренебрегват и препоръчват чаак като имаш някакви проблеми и неуспешни бременности. Вярно, че не са евтини изследвания, но пък много често се срещат явно тея мутации🙄 Моето АГ много се опита да ме разубеди от такова изследване и накрая реших да не се втелясвам. Ама още ми е чуденка дали не трябваше :/

# 77
  • Мнения: 299
mimi_l и аз съм с мутация. Какви пренатални витамини пиеш/ще пиеш? Аз за предишната бременност поръчвах едни от САЩ, но доставката е много скъпа и бавна. Поръчах ги сега когато разбрах, че съм бременна в началото на Януари и чак днес пристигнаха.  Избрах тях, защото исках и б12 да е в метилирана форма, а тук в България не намерих такива комбинирани.
Аз пия Прегнакеър макс и мисля, че според описанието е точно това което търсите.

# 78
  • София
  • Мнения: 171
mimi_l и аз съм с мутация. Какви пренатални витамини пиеш/ще пиеш? Аз за предишната бременност поръчвах едни от САЩ, но доставката е много скъпа и бавна. Поръчах ги сега когато разбрах, че съм бременна в началото на Януари и чак днес пристигнаха.  Избрах тях, защото исках и б12 да е в метилирана форма, а тук в България не намерих такива комбинирани.
Аз пия Прегнакеър макс и мисля, че според описанието е точно това което търсите.

Аз не пия никакви комбинирани витамини, само неофолик мета и Вит.Д защото ми беше на долна граница. Повечето комбинирани витамини не са подходящи при мутациите (а аз съм с голямото неусвояване над 70%) защото до колкото знам повечето форми на тези витамини има вероятност да не се усвояват правилно, може да се натрупат и да имат токсичен ефект (май се отнася за всички витамини от Б групата).
При предна неуспешна бременност си пуснах пакета за тромбофилиите и преди него АГ ми беше давал витамини прегнакеър, а също и фемибион, но сега нищо не ми е назначавал, предполагам, че е свързано с мутацията, не съм го питала.
Иначе Б12 ми беше над горна граница и го спрях, иначе и него ще следя.
Може ли все пак да дадеш линк на тези, които си поръчала от САЩ, че ми стана интересно да ги видя?

# 79
  • Мнения: 147
И на мен са ми интересни тези неща, моето АГ не е споменавало такива изследвания. Аз пия фолиева на solgar, а тя ми беше споменала нещо за неофолик по телефона(не мета), но вече приемах другата, която е не лоша марка и не купих. Ще я взема още днес, дано не съм сгрешила и си я усвоявам нормално.

Имаше въпрос дали е проблем да се следиш на едно място и после да се роди на друго - в общия случай не, но все пак зависи къде искаш да родиш и колко внимание ще ти обърнат. Ако има предпочитание за определен лекар трябва да се провери дали е склонен да ви вземе, защото понякога искат да са следили последните 2-3 месеца от бременността, понякога и от по-рано.
От това, което съм намерила като информация и не на база личен опит - без избор на конкретен лекар може да се отиде май навсякъде, но вече е въпрос на късмет на кого ще попаднете на смяна и след като не заплащате екип дали отношението ще е добро.

# 80
  • Мнения: 164
Относно витамините аз затова избрах Фемибион, защото 200микрограма е метилирана, а 200 - нормална. Ако случайно не усвоявам, поне да приемам някаква форма, която се усвоява. Но не съм се изследвала за мутации, никой не ме и пращал. Като цяло знам, че в България е практика за такъв тип изследване при минали спонтанни аборти.

Относно раждането - можеш да родиш, където пожелаеш. Незавсимо къде и как се следиш. Например гледах в сайта на Токуда/понеже съм се насочила натам/, че ако не си се следил там, изискват Предродилна консултация с лекар от Родилен сектор, която струва 70лв. И включва запознаване с родилката, изследванията и прегледите, които са извършвани до момента. Но Токуда е частна болница, за държавните не знам как стои въпроса.

# 81
  • Мнения: 68
Скрит текст:
mimi_l и аз съм с мутация. Какви пренатални витамини пиеш/ще пиеш? Аз за предишната бременност поръчвах едни от САЩ, но доставката е много скъпа и бавна. Поръчах ги сега когато разбрах, че съм бременна в началото на Януари и чак днес пристигнаха.  Избрах тях, защото исках и б12 да е в метилирана форма, а тук в България не намерих такива комбинирани.
Аз пия Прегнакеър макс и мисля, че според описанието е точно това което търсите.

Аз не пия никакви комбинирани витамини, само неофолик мета и Вит.Д защото ми беше на долна граница. Повечето комбинирани витамини не са подходящи при мутациите (а аз съм с голямото неусвояване над 70%) защото до колкото знам повечето форми на тези витамини има вероятност да не се усвояват правилно, може да се натрупат и да имат токсичен ефект (май се отнася за всички витамини от Б групата).
При предна неуспешна бременност си пуснах пакета за тромбофилиите и преди него АГ ми беше давал витамини прегнакеър, а също и фемибион, но сега нищо не ми е назначавал, предполагам, че е свързано с мутацията, не съм го питала.
Иначе Б12 ми беше над горна граница и го спрях, иначе и него ще следя.
Може ли все пак да дадеш линк на тези, които си поръчала от САЩ, че ми стана интересно да ги видя?

Да, mimi_l, напълно си права, за витамините и токсичния ефект, затова и аз доста търсих предишната бременност, докато се спра на тези https://www.bestnestwellness.com/collections/our-products/produc … rd-am-pm-prenatal . А сега съм бясна, защото вчера пристигнаха и днес видях, че са променили формулата и вече има и от обикновенните форми на B9 и Б12. А когато ги поръчвах преди месец и половина, в сайта стоеше старата информация. Аз не искам да вземам допълнително Б12, защото поддържам долу-горе добри стойности за сега.

Благодаря, но Tedynd в Прегнакер Макс, ФК е правината форма, но Б12 е Цианокобаламин, а на мен ми трябва Метилкобаламин.

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 08:32 от Sunrise*

# 82
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
На мен само за фолиева киселина ми казаха,имам и витамин Д,освен и него да почна Thinking

# 83
  • Мнения: 299
Ясно, хич не съм наясно и аз с тези мутации. Просто ми направи впечатление на описанието.

Аз си взех витамини, най- вече защото точно преди да забременея изкаарах ковид, и някак "отслабнала" се чуствах. Децата малко да се разболеят- и аз с тях. А попринцип много рядко боледувам.

# 84
  • Мнения: 254
Скрит текст:
mimi_l и аз съм с мутация. Какви пренатални витамини пиеш/ще пиеш? Аз за предишната бременност поръчвах едни от САЩ, но доставката е много скъпа и бавна. Поръчах ги сега когато разбрах, че съм бременна в началото на Януари и чак днес пристигнаха.  Избрах тях, защото исках и б12 да е в метилирана форма, а тук в България не намерих такива комбинирани.
Аз пия Прегнакеър макс и мисля, че според описанието е точно това което търсите.

Аз не пия никакви комбинирани витамини, само неофолик мета и Вит.Д защото ми беше на долна граница. Повечето комбинирани витамини не са подходящи при мутациите (а аз съм с голямото неусвояване над 70%) защото до колкото знам повечето форми на тези витамини има вероятност да не се усвояват правилно, може да се натрупат и да имат токсичен ефект (май се отнася за всички витамини от Б групата).
При предна неуспешна бременност си пуснах пакета за тромбофилиите и преди него АГ ми беше давал витамини прегнакеър, а също и фемибион, но сега нищо не ми е назначавал, предполагам, че е свързано с мутацията, не съм го питала.
Иначе Б12 ми беше над горна граница и го спрях, иначе и него ще следя.
Може ли все пак да дадеш линк на тези, които си поръчала от САЩ, че ми стана интересно да ги видя?

Да, mimi_l, напълно си права, за витамините и токсичния ефект, затова и аз доста търсих предишната бременност, докато се спра на тези https://www.bestnestwellness.com/collections/our-products/produc … rd-am-pm-prenatal . А сега съм бясна, защото вчера пристигнаха и днес видях, че са променили формулата и вече има и от обикновенните форми на B9 и Б12. А когато ги поръчвах преди месец и половина, в сайта стоеше старата информация. Аз не искам да вземам допълнително Б12, защото поддържам долу-горе добри стойности за сега.

Благодаря, но Tedynd в Прегнакер Макс, ФК е правината форма, но Б12 е Цианокобаламин, а на мен ми трябва Метилкобаламин.

Здравей, аз пия ето този Б12, който е methylcobalamine - на Natural Factors.

https://subra.bg/hranitelni-dobavki/nervnost-bezsnie-i-naprezhen … cg-x-90-caps.html

# 85
  • Мнения: 1 725
Доколкото разборам, витамини от САЩ поръчват от iherb. В сайта има огромно разнообразие, а цените са много по-ниски от бг. Но се чака доста, идва в пощата или ако се изпозлва пратка до Германия с доставчик от там до тук и е по-бързо.
За тромбофилията аз много се чудих. Когато бях на преглед в Токуде при др. Нашар (завеждаща родилно отделение) я попитах. Тя беше против, тъй като за това се говори от 20-30 години и дори и да излязат повече мутации лечението с натаспини, клексан и тн. не се знае дали е удачно и как се изписва едно и също на всички, като дори не е доказано в повечето случай. Всичко е превантивмо. Та тя ме разубеди за сега. Каза, ако има инфаркти, инсулти в семейството може да се изследва. И че живота е по-спокоен ако не го мислиш това и се вкарваш във филми. Повече доктори го отричат, както и витамините.
Няма да забравя, бях на мамолог в Надежда преди години. Чаках 5 часа с температура за този преглед и като влязох доктора беше чисто луд и все пак явно доста компетентен. В половината преглед беше за конспирацията на лекарствата и витамините. Как ни тровят. Накрая ми записа на листче някакви книги да чете по темата. А в днешно време добавките са важни за човек - лично успокоение или реално помагат не мога да преценя. Едно е ясно всички противници казват - все едно баба ти е яла авокадо едно време, пила е добавки и се е изследвала за тромбофилия.

# 86
  • Мнения: 642
Ясно, хич не съм наясно и аз с тези мутации. Просто ми направи впечатление на описанието.

Аз си взех витамини, най- вече защото точно преди да забременея изкаарах ковид, и някак "отслабнала" се чуствах. Децата малко да се разболеят- и аз с тях. А попринцип много рядко боледувам.

Ох и аз го минах 1 месец преди да забременея :/ но поне антителата сработват и не се притеснявах, че ще ме хване първите 3 месеца.

# 87
  • Мнения: 335
А с хормоните как сте? Искате ли интимност? На мен яко ми бушуват, но ме е страх още..
Със сина ми 9 месеца се въздържахме, но сега май няма... 😁

# 88
  • Мнения: 1 725
Аз нямам никакво желаниеза интимност....Ама да вляза в 3ти и ще се насилвам. За сега не сме правили секс.

# 89
  • Мнения: 335
Аз нямам никакво желаниеза интимност....Ама да вляза в 3ти и ще се насилвам. За сега не сме правили секс.
И ние не сме.. но мисля след 3-ти месец да се престраша...

Общи условия

Активация на акаунт