Комисионна за брокер при покупка на жилище.

  • 29 006
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40 933
Има брокерско основание. Юридическо няма. Нека ме съди.

Имате споразумение и ти си го подписал. Ще те съди, разбира се.
И не забравяй едно нещо - съдите се ти, като физическо лице и те, като фирма с всичките и ресурси, адвокати и прочее. Помисли си. Аз така веднъж се отказах да се съдя с местния клон на една голяма фирма, макар да вярвах, че съм права. Просто шефът нарочно и напук ме ощети, но после на съд щяха да ходят ресурсите на целия концерн, срещу мен самичка... И на онзи не му пукаше за похарчените служебни пари, стига да ми натрие носа, а на мен ми пука колко ще се изръся за адвокати.

# 46
  • Мнения: 10 616
Няма да продължаваме спора, защото очевидно не си юрист.

# 47
  • Мнения: 40 933
Не съм, но има опит с договор, а вие с брокера имате точно договор (от момента на подписването). И в този договор поемаш задължението да им платиш комисионна ако купиш това жилище. Може да е една страничка, но е договор. Да не си подписвал.

# 48
  • Мнения: 143
Здравейте, имам питане. Харесахме имот, продавачите го предлагат само чрез агенция. Имотът се намира в Силистра, агенцията е от Русе. При първи оглед нямаше представител на агенцията, при втори също не мисля, че ще има. Искат комисионна 3.6% с ДДС. Въпроса ми е, редно ли е аз като купувач да им платя тези пари, при положение, че реално дори и не са отключили за мен, абсолютно НИЩО не са направили, освен по телефона да уговорят среща. Час при нотариус и аз мога да си запиша, и няма д ами струва 3700 лева....

# 49
  • Мнения: 40 933
Ами не е редно, ама какво от това? Ако продавачът е решил, че го продава само през агенция просто или приемаш, че имотът е 3,6% по-скъп, или се отказваш. Има и трети вариант - отиваш с твой познат брокер и тогава няма да плащаш на онзи (те си имат такава етика). И ако ти е приятел може да му платиш нищо или 1% например, понеже само се е показал там и е дал някой съвет.

Общи условия

Активация на акаунт