Боя за коса - Blond49 - Клуб на блондинките

  • 48 226
  • 764
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 1 774
Да покажа как се отмива така хвалената oway при мен
Това са силно изсветляващите + бустер с оксидант двойна доза смесица между 9 и 12....
Ест цвят 6ца без бели коси.
Ако някой се интересува от количесва боя да ми пише лс, аз никога повече няма да повторя 😱

# 376
  • BG-DE
  • Мнения: 6 083
Леле 😱, явно това не е твоята боя.

# 377
  • София
  • Мнения: 1 774
Леле 😱, явно това не е твоята боя.

Да скандално е, трети шанс и заминава. Ужаснааа и майка ми правих с нея и тя няма бели коси и беше скандално гаден резултат - оранжево жълт цвят.
Добре че не излизам много мбого че ще ме е срам

# 378
  • Мнения: 942
При мен покрива добре Пермес, в домашни условия. Ползвала съм я и преди ниво 8-9, и сега силноизсветляващата им серия покрива добре белите коси и изсветлява тъмните. Но стоя към 1 час. Преди с по-тъмните даже час и нещо. За корените говоря.
За съжаление живея в чужбина и тук Пермес няма. А за радост, прехвалената Oway- също.

# 379
  • Мнения: 238
Момичета дайте съвет.
При несполучлив балеаж, лилав шампоан ще помогне ли да изсветли жълто/оранжевите кичури.?
Не мога да се доверя на друг гризьор вече. Косата ми е суха, а беше страхотна.
И въобще след време това русо по-жълто ли ще става или по-светло??? Какво да очаквам?
Не бях експериментирала никога преди с косата си и въобще не съм наясно.
Благодаря

# 380
  • Мнения: 6 646
Лилав шампоан няма да изсветли нищо. Ще им придаде отенък (евентуално)

# 381
  • София
  • Мнения: 2 350
Аз пък съм много доволна от Oway. Четох достатъчно и знам какво да очаквам от тази боя.
Мélisande: И аз използвам 90 серия на Oway.
Обикновено след като се изсветли с нея, се прави тониране с боя от Hcolor,  взависимост от това какъв оттенък или резултат се търси.
Може би, ако пробваш само с 12% окисл. При мен последният път само с 12% ( без смес с 9%окисл. ) и стоене с найлонова шапка ( за по - добро активиране от топлината ) , станах на места бяло русо.
Факт, че аз съм с розов подтон на кожата и на мен златно/жълто русо ми отива. Вчера боядисвах корен:
   

# 382
  • BG-DE
  • Мнения: 6 083
Сигурно е от монитора, но за мен този корен е оранжево-жълт, изглежда като не добре изсветлен но важното е, че ти си доволна.

# 383
  • София
  • Мнения: 2 350
Или от моят телефон, който засилва червените цветове.Simple Smile На живо, няма оранжево.
Даже си мислех следващият път само с 9% да пробвам, че да не "избелява" на места

# 384
  • София
  • Мнения: 1 774
И на мен това ми се вижда жълто, ако ти харедва няма лошо но аз постигам същия нюанс и с боя от 2 лв, а целта на тия професионални бои е малко по-хубав подтон.
Аз искам пепеливо и съм ползвала и коректор сив и тонера за след това на hcolor и резултатът е жълто оранжев ужасяващ цвят който за мен е недоразумение и подигравка. 😩
Може би на коса с бело коси ефекта би бил по пепелен но при мен е ТОТАЛ щета

# 385
  • Мнения: 4 984
Ще ми помогнете ли с мнения с кои цветове (за предпочитане на Compagnia Del Colore, но може и друго) мога да заменя 6.13, 8.13 и 10.13 на Majirel (отказвам да се ползват те).

Искам този ефект:
Скрит текст:
Моята основа сега 8, 8.01 и 8.11 на Compagnia Del Colore. Коренът мога и да запазя и да не потъмнявам, но долу искам да се прелива в доста по-светло.

# 386
  • Мнения: 942
Здравейте, русокоски! Вчера смесих 1/2 Мажирел 9 с една част 9.12 и оксидант 6% и се получи много приятен бежов цвят. 2-3 бели косъма се подават, ама не е като с Колестон. За съжаление ми се струва,че Колестон е по-щадяща. Ето снимка.

# 387
  • Мнения: 88
Христос Воскресе,дами!Днес намирам време да споделя моите драми .На 43 години съм,с десетина процента побеляла тъмна коса,с червендалесто лице.От няколко години се опитвам да мина към по-светъл цвят.Пробвах с бои,не става,винаги оранжевееше.Февруари месец се доверих на една фризьорка,която докарва добри цветове.Изсветли ми дължините и корените,после ме боядиса.Не разбрах с каква боя.Въобще не стана каквото исках.Търсения цвят е 6-7 пепелно!Хубаво пепелно.То стана силно оранжавеещо!На другато боядисване пак изсветляване на корен и боядисване с боя 8.0+9.1+сив,син и виолетов коректор.Пак силно оранжавеещо.Сега пак съм за боя.На всяко миене на косата се опитвам да матирам.Как ли не опитах.Преди малко Fanola No oring+ концетрат за синя обливка+ синьо черна боя 2 см и толкова оксидант.Имам усещането,че косата става все по-оранжева.Ще кача снимки след малко.Моля за съвет!!!Не знам вече как и какво!Не я искам тази оранжава коса!!!

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 874
След две изсветлявания и това оранжево? Значи е доста упорита, но ще ти се наложи поне още веднъж или два пъти. Прехода е плавен и изчаквай поне седмица две м/у, изсветляването.

# 389
  • Мнения: 88
Дължините са изсветлявани само веднъж.Корените,два пъти....при две боядисвания.Дължините може ли да се третират със силно изсветляваща боя,с 9% оксидант или трябва да се обезсветляват пак?

Общи условия

Активация на акаунт