Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 70

  • 39 346
  • 742
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 355
Forest_dreams, благодаря 🙂
Дали е възможно да ме добавиш към тази група,моля? Аз съм в няколко групи, но там са повечето с негативен Хер2.
Благодаря

# 196
  • Мнения: 4 915
Момичета с тройно негативен, каква химиотерапия ви е прилагана при този вид карцином? И как я понасяхте?

Проф. Тимчева спомена Паклитаксел. Майка ми доста тежко понасяше предишни химии, и сега е на косъм да се откаже от химиотерапия заради спомените отпреди, и заради още по-разклатеното здраве...(последната химия бе преди 12 години).

И още едни въпрос - при химиотерапията има ли пренощуване в болницата? Или зависи от вида, вливките...? Майка ми преди е пренощувала в онкодиспансера в Младост.

# 197
  • Мнения: 409
В Надежда има такава възможност. Трябва обаче да се уговори с лекаря, който я преглежда, за следващия път да я планува за хоспитализация.

# 198
  • София
  • Мнения: 3 123
В Надежда тя си избира дали да лежи, мен ме накараха да лежа за 1-ва и 4,-та вливка само.

След червената химия ми беше зле точно 1 седмица, само след втората беше повече и им се оплаках,та ми намалиха дозата. От Доцетаксел имах най-различни странични ефекти - болки в мускулите, обрив,нямах особено апетит и вкус,но пък не ми беше лошо и не ми се гадеше,така че направо се родих.
 Моите извадени възли са 22.

# 199
  • Мнения: 3 999
Free Soul, моя тройнонегативен квартирант го мориха с 4 курса ФЕК и 4 курса Д...(бяла)
Мама ме е родила блондинка 😂
С времето потъмнях, ама не поумнях 😂😂😂
Та, 4 курса червено и 4 курса беличко 🙃🙂🙃 Имена не помня 😁
Блутално гадно ми беше...
Добре, че бяха момичетата тук.

# 200
  • Мнения: 2 360
Дружки,
Дали са ми 75 процента телк тоя път.
Някакъв шанс за стикер за паркиране?
Над 80 ли беше? Не, че ползвах до сега като бях високия процент, но вече стана отврат паркирането.

# 201
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Моята терапия за борба с тройно негативната гад е 4 ФЕК и 12 паклитаксел ... прясно прясно ми я изписаха. Започвам на 19ти. Ще слагам порт, че вените ми са тотал щета от сега ... до сега сякаш сънувах, от днес всичко придобива физически очертания. Обясниха ми за косата и се вцепених ... майната й, ще я прежаля, но все ми идва въпроса “защо на мен?” И така ... малко се посдухах Cry

# 202
  • Мнения: 2 050
Някой правил ли е генетичен/геномен тест NGS Foundation One на биопсия в Турция или някъде другаде? Със сигурност ми се струва смислено, но дали после имат подходящи препарати за лечение според резултатите или само излиза един анализ и толкова..

# 203
  • Мнения: 4 915
Момичета, благодаря за отговорите.

# 204
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Дружки,
Дали са ми 75 процента телк тоя път.
Някакъв шанс за стикер за паркиране?
Над 80 ли беше? Не, че ползвах до сега като бях високия процент, но вече стана отврат паркирането.
Това втория ТЕЛК ли ти е?

Solace, нареви се, тръшкай, блъскай, но после ставаш, оправяш перчема и с рогата напред.
Нека силата бъде с теб и да я понасяш леко Hug

# 205
  • Мнения: 400
Бела по наредба за сините и зелени зони в София пише мисля че над 90 процента . Но в социалните казват, че трябва да имаш над 50.
Подаваш чакаш и нищо не се знае. На някой одобряват и дават,на други не.
Вчера леля ми е подала тя е с 50 , кани се 1 година. Понеже е с ТЕЛК издаден пожизнено преди 35 години са я разкарвали до картотеката за печат,който не и трябва и така.
Ще разбере след месец и половина дали и издават талон.

# 206
  • Мнения: X
Момичета някоя от вас махала ли е лимфен възел при д-р М.Младенов след операция  направена пак от него за премахване на инвазивен дуктален G2 карцином?Мисълта ми е операцията по отделно ли беше и как протече всичко след това?

# 207
  • Мнения: 749
Момичета имам нужда от помощ. Скоро четох в някоя от темите добри отзиви за онколог за рак на белия дроб, но не мога да намеря къде се обсъждаше. Хора от Русе искат консултация и лечение в София и потърсиха съдеиствие. Да ме насочите къде и при кого?

# 208
  • Мнения: 1 420
Bobb,
Д-р Орешков Токуда е много добър онколог, занимаващ се с рак на бял дроб.

# 209
  • Мнения: 749
Благодаря Шели. Ще им предам.  Дано имат късмет.

Общи условия

Активация на акаунт