Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 70

  • 38 968
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 355
Николче,
Същата схема имах и аз в началото, без Карбоплатината. Херцептина и Пержетата са така наречената таргетна терапия. Тази комбинация се води - бяла химия. От нея нямах позиви за повръщане. Simple Smile Стискам ти палци, леко да минават и бързо да се възстановяваш.


Предполагам, че останалите ги дават за всеки случай, ако има нещо някуде.
Все още не са ми правили никакви сканове или ЯМР.
Да, зорът е Доксетацела и платината.
Ще ги избутам аз. Така съм се мотивирала 🙂
А ти след операцията ще правиш ли пак сега или само лъче и хапчета?

# 181
  • София
  • Мнения: 5 074
Не, никакви упражнения не правя. Хирурга ми каза да не вдигам по-тежко от чаша с вода и да ходя със стегнати сутиени ... това бяха насоките ... отивам да чета за упражнения Astonished
Въобще не мога да спазвам това за не-вдигане на тежко. Имам бебе на почти 5м .... как да я гледам без да я вдигам?!?!
Никой не казва да не вдигаш тежко.. Става въпрос да не НОСИШ тежко с оперираната ръка. Има разлика.

# 182
  • Мнения: 1 168
Предполагам, че останалите ги дават за всеки случай, ако има нещо някуде.
Все още не са ми правили никакви сканове или ЯМР.
Да, зорът е Доксетацела и платината.
Ще ги избутам аз. Така съм се мотивирала 🙂
А ти след операцията ще правиш ли пак сега или само лъче и хапчета?

След операцията имах още 2 ХТ от червените. След това минах лъчетерапия. Сега съм само на таргетна - Херцептин. Ще бъда така една година. Почнах и хормоналната - Нолвадекс. Предстои ми и първата инжекция Золадекс.

# 183
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Аз съм с 23 извадени ЛВ. Голям купон Grin
Боли ме мишницата тия дни. Уж я пазя ръката...

Много здраве и сили на всички Hug

# 184
  • Мнения: 771
Може ли някой да ме ориентира кога преминават ефектите от червената химия? Майчицата ми онзи ден (вторник) беше на първа вливка и днес започна гадене и отпадналост. Предните дни се чувстваше добре, но днес ми се струва малко унила (тя като цяло не е свикнала да е "болната", грижеше се до преди година за болната ми баба, а сега помага дядо, който има поражения след прекаран инсулт и има нужда от помощ за някои неща). Аз и казвам да си представя как тази химия убива раковите клетки. Чудя се просто кога ще отмине това, макар да зная, че при всеки е различно.
Комисията онколози са и казали никакво конопено масло и масло от черен кимион, а мислех че конопеното е позволено, особено при страничните ефекти на химията.

# 185
  • Мнения: 355
На мен днес професор и доктор ми казаха, че мога да си вземам всипки добавки, в които се включва масло от семки на черен кимион.
Зависи за какво е, като цяло.
Също така прочетох и някои проучвания направени върху действието на това масло заедно с химиотерапия. И пишеше, че помага заедно с химията.  Не се бият еди  вид.
Ако има значение, моите доктори бяха китайци. Отдавам съгласието им с моите билки и добавки точно на това. Все пак китайската медицина не е от вчера и е световно призната.
Все пак, решението трябва всеки да вземе сам за себе си, според индивидуал име нужди.
Силна прегръдка 🤗

# 186
  • Мнения: 1 168
Може ли някой да ме ориентира кога преминават ефектите от червената химия? Майчицата ми онзи ден (вторник) беше на първа вливка и днес започна гадене и отпадналост. Предните дни се чувстваше добре, но днес ми се струва малко унила (тя като цяло не е свикнала да е "болната", грижеше се до преди година за болната ми баба, а сега помага дядо, който има поражения след прекаран инсулт и има нужда от помощ за някои неща). Аз и казвам да си представя как тази химия убива раковите клетки. Чудя се просто кога ще отмине това, макар да зная, че при всеки е различно.
Комисията онколози са и казали никакво конопено масло и масло от черен кимион, а мислех че конопеното е позволено, особено при страничните ефекти на химията.

Погледнах си тефтера.
На 6-тия ден след първата червената вливка съм си записала:
-Без позиви за повръщане (т.е. имало е преди и вече са отшумяли)
-Усещане за метален вкус в устата

За ден 8-ми съм си записала:
-Нормален апетит.

Може би една седмица е продължил при мен ефекта. След втората червена вливка за същия период съм си записала същите неща, като съм си добавила, че изпитвам и силна умора и болки в бедрата.
Но при всеки организъм е различно. Ако не са ви казали, добре е една седмица след вливката да се направи контролна ПКК, за да се преценят нивата на левкоцитите. Ако са прекалено ниски, добавят инжекции за тяхното възстановяване. При мен от червената химия нямаше поражения, но преди това от бялата падаха много и въпросните инжекции ме изстрелваха в космоса.

# 187
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 012
Аз съм с 23 извадени ЛВ. Голям купон Grin
В моята епикриза даже не пишеше число, а "множество ЛВ". Мисля, че на практика са извадени всички възможни и там я имам два - три, я не Simple Smile

# 188
  • Мнения: X
Може ли някой да ме ориентира кога преминават ефектите от червената химия? Майчицата ми онзи ден (вторник) беше на първа вливка и днес започна гадене и отпадналост. Предните дни се чувстваше добре, но днес ми се струва малко унила (тя като цяло не е свикнала да е "болната", грижеше се до преди година за болната ми баба, а сега помага дядо, който има поражения след прекаран инсулт и има нужда от помощ за някои неща). Аз и казвам да си представя как тази химия убива раковите клетки. Чудя се просто кога ще отмине това, макар да зная, че при всеки е различно.
Комисията онколози са и казали никакво конопено масло и масло от черен кимион, а мислех че конопеното е позволено, особено при страничните ефекти на химията.
При мен първата беше най-гадна, после явно свикнах. Стреса, не знаеш какво да очакваш и това те срива. После е по-добре, мисля. Всеки път е различно, но най-много гадно то е 4-5 дни обикновенно. На мен по скоро ми стоеше нещо като Бучка в гърлото и трябваше постоянно да пия нещо за да я разкарам. Последната четвърта ме държа повече от седмица, но като знам че няма да стане по-зле си правя стандартните ежедневни неща. Сега ще си стискам палци и останалите четири с новото лекарство да ги понеса добре 🙂

# 189
  • Мнения: 771
Изключително полезни мнения! Много благодаря за всичко на всички отговорили! Тя утре ще пуска ПКК.
Иска ми се скоро всичко да приключи с щастлив край, пожелавам го на всички от сърце!

# 190
  • Мнения: X
Споделете как минахте Доцетаксела😐 Имам предстоящи 4 от тях, след 4 червени 😐

# 191
  • Мнения: 1 168
Споделете как минахте Доцетаксела😐 Имам предстоящи 4 от тях, след 4 червени 😐

След всяка вливка се появяваха нови и нови симптоми. Най-общо казано: Болки в мускулите и ставите, опънати и схванати сухожилия. Умора. Мускулна слабост. Няколко дни след вливката чувство, че езика и бузите ми отвърте са като изгорени - все едно съм пила врял чай. Липса на апетит. (Заради усещането в устната кухина) Суха кожа. Кървави сополи, кървене от носа един път. Мускулни крампи. Постоянно трептене на мускулите - овладях го на последната вливка с Магнезий. Пъпчици по скалпа. (Може би защото ми падаше косата) Спадаха ми много левкоцитите и ми биха Зарзио, Зиекстензио или Лонкуекс. Общо взето - това е. Гадно е, но е поносимо.

# 192
  • Мнения: 355
Ох, толкова благодаря за това мнение.. И аз малко се бях притеснила с доксетсцила. 
Да попитам на свой ред за карбоплатината и нейните странични ефекти?
За херцептина и паджетата също ако има някой с мнение, ще съм благодарна.

🤗🤗🤗

# 193
  • Мнения: 409
Херцептин и Перджета, ако се прилагат само те без химиотерапия, се понасят изключително добре. Аз изкарах на химиотерапия много дълго - почти две години, като през повечето време беше лека, под формата на таблетки. Въпреки това през цялото време бях с лека анемия - понижен хемоглобин,понижени еритроцити и левкоцити понякога около долната граница. Пих добавки, храних се стабилно и разнообразно, но резултат кой знае какъв нямаше. От 4-5 месеца съм само на Херцептин и Перджета, без химия, и кръвните показатели се нормализираха сами  като с магическа пръчка. Дори пости правих за една седмица, а след това хемоглобинът ми се беше повишил. Единственият кусур на Херцептинът и Перджетата е, че са кардиотоксични и трябва да се следи сърцето. Но това далеч не означава, че при всеки пациент възникват някакви проблеми, пък и да възникнат, могат да се контролират.
    За карбоплатината не знам нищо.

# 194
  • Мнения: 237
Никола, присъединявам се към мнението на Леа, общо взето и при мен същите странични ефекти от Доцетаксел. Само дето нямах такива неприятни усещания в устната кухина, всичко останало-да.
Аз също не съм имала Карбоплатина, но чета в една англоезична група във фб за тройнопозитивен рак и там масово им прилагат точно този протокол - Доц., Карбоплатина, Херц. и Пердж. Повечето споделят, че не е леко, но така или иначе минава. Не се тревожи, щом си се нахъсала, ще мине и замине! Успех!

Solace, при мен след операцията се събираше лимфа под шева(с мастектомия съм). 4 пъти хирургът ми я теглеше със спринцовка. Успоредно започнах да пия капки Лимфомиозот и тръгнах на лимфен дренаж - съвсем лек масаж, който подпомага лимфата да тече по своите пътища в тялото, а не да се събира, където не трябва. Също така веднага след операцията и докато не спря да се задържа лимфа ходех със стегнат ластичен бинт през гърдите и подмишницата. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт