Отговори
# 570
  • Мнения: 273
Здравейте Мира, имам дъщеря на 1.4 г от известно време забелязах едни петна по тялото -под окото, под мишниците на гръдния кош, по китките на ръцете. Педиатърката каза , че това е атопичен дерматит и да намаля белтъка в менюто, храни се от детска кухня . Вече седмица по късно няма никакъв резултат, петната си седят . Забравих да кажа , че все още я кърмя сутрин, следобед, вечер и през нощта Simple Smile. От две три нощи се буди хленчейки през ноща с кашлица и сополи (и това само през ноща).Спряла съм и млечните храни ( които тя много обича) и яйцата. Какво ще ме посъветвате да променя или да включа в менюто?

Здравейте, хубаво е за две седмици да спрете храните алергени като мляко, млечни, ядки, яйца, риба, глутен, шоколад ( за Вас) и на детето и Вие да не ги консумирате. Могат да се включат шуслерови соли като сол номер 2 и да се направи по-задълбочена консултация, ако искате пишете ми на имейла mira@miradelcheva.com.

# 571
  • Мнения: 55
Здравейте!
Бременна съм в 16 - та г.с.
До момента е кошмар. Повръщах три месеца, не можех да стана от леглото. С три хоспитализации.
Спря повръщането, започнаха болки в корема. Ходих на преглед - казаха, че е от разтежа.
Спряха болките в корема, започнаха киселините. Никога не съм имала киселини и не знаех какво е това и какви са симптомите. Имам ужасна болка в стомаха, която отива и в гърба. Кашлица, стягане в гърлото и повръщане понякога.
Хора, мисля на психолог да ходя. Преживявам ужасни неща. Това ми е първа бременност на 26 години съм. Моля ви кажете ми при вас така ли е било ? Пиша това със сълзи на очите, просто психически вече съм смазана.
До кога продължават тези киселини ? Има ли някакво решение на този ГЕРБ ?
Не съм очаквала, че ще ми е толкова трудно, дори не мога да се зарадвам.
Само проблеми...
Моля за съвети, помощ и просто някакво съдействие. Не знам как да се справя с това.
Благодаря.

# 572
  • Мнения: 273
Здравейте!
Бременна съм в 16 - та г.с.
До момента е кошмар. Повръщах три месеца, не можех да стана от леглото. С три хоспитализации.
Спря повръщането, започнаха болки в корема. Ходих на преглед - казаха, че е от разтежа.
Спряха болките в корема, започнаха киселините. Никога не съм имала киселини и не знаех какво е това и какви са симптомите. Имам ужасна болка в стомаха, която отива и в гърба. Кашлица, стягане в гърлото и повръщане понякога.
Хора, мисля на психолог да ходя. Преживявам ужасни неща. Това ми е първа бременност на 26 години съм. Моля ви кажете ми при вас така ли е било ? Пиша това със сълзи на очите, просто психически вече съм смазана.
До кога продължават тези киселини ? Има ли някакво решение на този ГЕРБ ?
Не съм очаквала, че ще ми е толкова трудно, дори не мога да се зарадвам.
Само проблеми...
Моля за съвети, помощ и просто някакво съдействие. Не знам как да се справя с това.
Благодаря.

Здравейте, за киселините могат да са полезни шуслеровите минерални соли като сол номер 8 и сол номер 9 по 3-4 табл. дневно от всяка. А за подобряване на цялостното състояние, включително емоционалното, е добре да се направи по-задълбочена консултация. Важно е да се настроите психически, че тялото Ви се променя, да сте възможно най-спокойна, да се разхождате, да се занимавате с приятни дейности, да избягвате стреса и силните физически натоварвания, и че това е период и всички неразположения ще преминат.

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 09:57 от Рaдост

# 573
  • Мнения: 55
Здравейте!
Бременна съм в 16 - та г.с.
До момента е кошмар. Повръщах три месеца, не можех да стана от леглото. С три хоспитализации.
Спря повръщането, започнаха болки в корема. Ходих на преглед - казаха, че е от разтежа.
Спряха болките в корема, започнаха киселините. Никога не съм имала киселини и не знаех какво е това и какви са симптомите. Имам ужасна болка в стомаха, която отива и в гърба. Кашлица, стягане в гърлото и повръщане понякога.
Хора, мисля на психолог да ходя. Преживявам ужасни неща. Това ми е първа бременност на 26 години съм. Моля ви кажете ми при вас така ли е било ? Пиша това със сълзи на очите, просто психически вече съм смазана.
До кога продължават тези киселини ? Има ли някакво решение на този ГЕРБ ?
Не съм очаквала, че ще ми е толкова трудно, дори не мога да се зарадвам.
Само проблеми...
Моля за съвети, помощ и просто някакво съдействие. Не знам как да се справя с това.
Благодаря.

Здравейте, за киселините могат да са полезни шуслеровите минерални соли като сол номер 8 и сол номер 9 по 3-4 табл. дневно от всяка. А за подобряване на цялостното състояние, включително емоционалното е добре да се направи по-задълбочена консултация. Важно е да се настроите психически, че тялото Ви се променя, да сте възможно най-спокойна, да се разхождате, да се занимавате с приятни дейности, да избягвате стреса и силните физически натоварвания, и че това е период и всички неразположения ще преминат.


Благодаря, Ви.

# 574
  • Мнения: 28
Здравейте, какви количества храна са нормални за дете на 1г и 2м? Вечер супа около 200гр и хляб не му стигат изяжда още около 100гр пюре.
Също обича да яде хляб, колко е нормално да изяжда за деня?

# 575
  • Мнения: 273
Здравейте, какви количества храна са нормални за дете на 1г и 2м? Вечер супа около 200гр и хляб не му стигат изяжда още около 100гр пюре.
Също обича да яде хляб, колко е нормално да изяжда за деня?

Здравейте, около 200 г е порцията за тази възраст, но все пак зависи от нуждите на детето. Ако е с нормално тегло за възрастта и не е с наднормено тегло, не е проблем, ако хапва повече. По-скоро предлагайте вечер ястие, а не супа, за да е по-хранително и засищащо. Това могат да са постни ястия или с месо като: ориз със зеленчуци, огретен, мусака, чушки с яйце и сирене, запечени зеленчуци и др. Хлябът за обяд и вечер е по 25 г на хранене, хубаво е да е пълнозърнест.

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 09:58 от Рaдост

# 576
  • Мнения: 11
Здравейте г-жо Делчева!Имам момиче на 3 г и 4 месеца.Почти от раждането беше с атопична кожа.При раждането се заразихме аз и тя с Ковид.Тогава е единствения път,когато е приемала антибиотик.При самото изписване и биха 3 те ваксини,при положение,че още и даваха антибиотик.Захранването вървеше добре до 1г и 4 месеца.След това атопията се влоши и започнаха да и избиват обриви само по краката. Лекувана е с класическа хомеопатия.Започнахме стриктна диета с избягване на яйца ,мляко,млечни,телешко,фъстъци и моркови.Пооправи се.Миналият месец пак се влоши -този път обривите са по цялото тяло -ръце,крака гърдите,гърба,корема.Спря да яде и започна да казва,че я боли корема,главата,сърцето.Има запек.
След прием на Туя нещата се подобриха.
Но не иска да яде плодове и зеленчуци,супи,готвено.Само на тестени неща е.Може ли да ми дадете съвет за храненето и какво друго е полезно да направя?Благодаря!

# 577
  • Мнения: 43
Здравейте, бременна съм в 12 г седмица и преди два дни напипах нещо като топче на дясната подмишница, във вторник съм на преглед и ще питам и гинеколога си, но много се притеснявам, януари месец имах на едната гърда киста която я махнаха с пункция (инжекция), и сега се чудя може ли да е от бременността или от друго😑

# 578
  • Мнения: 273
Здравейте г-жо Делчева!Имам момиче на 3 г и 4 месеца.Почти от раждането беше с атопична кожа.При раждането се заразихме аз и тя с Ковид.Тогава е единствения път,когато е приемала антибиотик.При самото изписване и биха 3 те ваксини,при положение,че още и даваха антибиотик.Захранването вървеше добре до 1г и 4 месеца.След това атопията се влоши и започнаха да и избиват обриви само по краката. Лекувана е с класическа хомеопатия.Започнахме стриктна диета с избягване на яйца ,мляко,млечни,телешко,фъстъци и моркови.Пооправи се.Миналият месец пак се влоши -този път обривите са по цялото тяло -ръце,крака гърдите,гърба,корема.Спря да яде и започна да казва,че я боли корема,главата,сърцето.Има запек.
След прием на Туя нещата се подобриха.
Но не иска да яде плодове и зеленчуци,супи,готвено.Само на тестени неща е.Може ли да ми дадете съвет за храненето и какво друго е полезно да направя?Благодаря!

Здравейте, вероятно храненето ще се нормализира, след като се подобрят обривите. Опитайте по-разнообразни форми на даване на плодове и зеленчуци. Плодовете могат да са блендирани като смути, могат да се слагат в печива, мъфини. Зеленчуците като зеленолистни, моркови, тиквичка също могат да се сложат в омлет, мъфини, печива, палачинки и др. Може да е добра идея да се направи хомеопатичен детокс и да се включат соли. Ако искате, пишете ми на имейла за допълнителна консултация, mira@miradelcheva.com.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 10:38 от Рaдост

# 579
  • Мнения: 273
Здравейте, бременна съм в 12 г седмица и преди два дни напипах нещо като топче на дясната подмишница, във вторник съм на преглед и ще питам и гинеколога си, но много се притеснявам, януари месец имах на едната гърда киста която я махнаха с пункция (инжекция), и сега се чудя може ли да е от бременността или от друго😑

Здравейте, най-добре обсъдете с лекаря, да се проследи и ако има нужда, да се направят допълнителни изследвания, най-вероятно няма причина за притеснение.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 10:39 от Рaдост

# 580
  • Мнения: 11
Здравейте ,д-р Делчева . След няколко дни съм на лекар ,за да се види всичко на видеозон ,но след кръвен тест се установи бременност ,като по мои изчисления в момента съм е 5 гс. Едиснтвено ме притесняват болките ,не са силни,не са и постоянни,не са като типичните предменструални ,а понякога е като рязко убождане  ,друг път тъпа като пулсиране . Аз съм само с един яйчник и една тръба - дясните ги няма и болката и дискомфорт  ми са абсолютно само от лявата страна . Нормално ли е за толкова ранна бременност да има такива болки и неразположения ? Благодаря Ви предварително за отговора 🙏

Общи условия

Активация на акаунт