Отговори
# 555
  • Мнения: 273
Здравейте , в 12 г.седмица съм и АГ ми каза да започна на пия Аспирин , защото имало риск в по-големите месеци да развия прееклампсия, но аз съм със ниско кръвно , винаги ми е било ниско.  Също така от изследванията феритина ми е нисък 8 , как да го повиша?

Здравейте, цитирам листовката на Аспирин протект:
"Бременност
Лекарствени продукти, съдържащи ацетилсалицилова киселина, не трябва да се вземат през първия и втори триместър на бременността без консултация с лекар. Ако лекарствени продукти, съдържащи ацетилсалицилова киселина, се използват от жена, опитваща се да забременее, или по време на първо и второ тримесечие на бременността, дозата трябва да е възможно най-ниска и продължителността на лечение да е възможно най-кратка. АСПИРИН Протект не трябва да се взема през последните три месеца на бременността, поради повишения риск от усложнения за майката и детето по време на раждане."

Коментирайте с лекаря, има и друг препарат, който е по-безопасен, Натаспин. За феритина трябва да наблегнете на червено месо, зеленолистни, елда. Може да се вземе и Билкова кръв като добавка, но се посъветвайте и с проследяващия лекар.

# 556
  • Мнения: 361
Здравейте, до преди няколко дни бях много болна, личния лекар ми каза да взимам бруфен и тантум Верде за гърлото, но набързо кърмата ми спря изцеждах с помпата само няколко капки като водичка. След това ми дадоха стрепсилс за смучене коитовзимах 2 дни до снощи. Сега обаче забелязвам малко кърма във гърдите със нормален бял цвят и искам отново да опитам да кърмя. Кога отново след приема на стрепсилс мога отново до опитам да кърмя? Бебето е на 3месеци и половина и още от началото сме на смесено хранене кърма и АМ.

Последна редакция: чт, 21 мар 2024, 16:06 от Summer.23

# 557
  • Мнения: 273
Здравейте, до преди няколко дни бях много болна, личния лекар ми каза да взимам бруфен и тантум Верде за гърлото, но набързо кърмата ми спря изцеждах с помпата само няколко капки като водичка. След това ми дадоха стрепсилс за смучене коитовзимах 2 дни до снощи. Сега обаче забелязвам малко кърма във гърдите със нормален бял цвят и искам отново да опитам да кърмя. Кога отново след приема на стрепсилс мога отново до опитам да кърмя? Бебето е на 3месеци и половина и още от началото сме на смесено хранене кърма и АМ.

Здравейте, може да кърмите, не е проблем, че сте приемали Стрепсилс, в много ниски концентрации се отделя в кърмата.

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 11:45 от Рaдост

# 558
  • Мнения: 361
Много ви благодаря.

# 559
  • Мнения: 263
Здравейте, Мира!
Бебето ми на 27.03, ще стане на 5м, но вече огладнява на 2часа и яде малко количество между 90-120мл, рядко х 150мл, ако е спала повече време. Прекарва много време на земята на активната гимнастика и пълзи от 2 седмици като тюленче. Обръща се от гръб по корем, но не може обратно и доста се изнервя. Роди се с ниско тегло 2320гр и я изписаха 2160гр в 39г.с със секцио. Сега е около 5.5кг, беше на АМ пре Нан за недоносени, но от 2 месеца е на Нан 1 комфортис. Проявява интерес към храната ни, особено банан (беше ми пипнала банана с ръце и като ги сложи в устата си, много й хареса вкусът). Поне това само е "опитвала". Педиатърката ми каза, да започна 3 дни с пюре от картоф (+АМ), после картоф с морков (+АМ), след това картоф и тиква и така, докато минем всички зеленчуци, но основата да е картоф, ако няма проблем с него.
Вие как мислите? Дали да започна със захранването от понеделник и с какво?
Благодаря!

# 560
  • Мнения: 1 729
Здравейте
От март миналата година се опитвам чрез хомеопатия да подобря здравето на детето си, което има проблеми с трета сливица, запушен нос, задна хрема, носово говорене, дишане през устата.
Имахме голям напредък, но от началото на тази година усещам някакъв застой. Пие по схема apis mellifica 30CH, baryta carbonica 30CH, sticta pulmonaria 9CH и calcarea carbonica ostrearum 15CH. Но няма подобрение. Има дразнене в гърлото, секрети, които не успява да преглътне. На 7 години е.
Благодаря предварително за отговора Ви.

# 561
  • Мнения: 273
Здравейте, Мира!
Бебето ми на 27.03, ще стане на 5м, но вече огладнява на 2часа и яде малко количество между 90-120мл, рядко х 150мл, ако е спала повече време. Прекарва много време на земята на активната гимнастика и пълзи от 2 седмици като тюленче. Обръща се от гръб по корем, но не може обратно и доста се изнервя. Роди се с ниско тегло 2320гр и я изписаха 2160гр в 39г.с със секцио. Сега е около 5.5кг, беше на АМ пре Нан за недоносени, но от 2 месеца е на Нан 1 комфортис. Проявява интерес към храната ни, особено банан (беше ми пипнала банана с ръце и като ги сложи в устата си, много й хареса вкусът). Поне това само е "опитвала". Педиатърката ми каза, да започна 3 дни с пюре от картоф (+АМ), после картоф с морков (+АМ), след това картоф и тиква и така, докато минем всички зеленчуци, но основата да е картоф, ако няма проблем с него.
Вие как мислите? Дали да започна със захранването от понеделник и с какво?
Благодаря!

Здравейте, обичайно първата храна (еднокомпонентно пюре, в случая от картоф) се дава поне 5 дни, преди да се премине към добавяне на 2-ри зеленчук към пюрето. След това с всеки нов зеленчук се захранва за 2-3 дни. Обикновено след като захраните с няколко зеленчука, се включва безглутенова каша сутрин или следобед.

# 562
  • Мнения: 273
Здравейте
От март миналата година се опитвам чрез хомеопатия да подобря здравето на детето си, което има проблеми с трета сливица, запушен нос, задна хрема, носово говорене, дишане през устата.
Имахме голям напредък, но от началото на тази година усещам някакъв застой. Пие по схема apis mellifica 30CH, baryta carbonica 30CH, sticta pulmonaria 9CH и calcarea carbonica ostrearum 15CH. Но няма подобрение. Има дразнене в гърлото, секрети, които не успява да преглътне. На 7 години е.
Благодаря предварително за отговора Ви.

Здравейте, ако третата сливица създава много проблеми, може да се наложи оперативно отстраняване. Пишете ми ако искате на имейла mira@miradelcheva.com с повече детайли за оплакванията на детето.

# 563
  • Мнения: 133
Здравейте имам момченце което След седмица прави 5 месеца все още му давам чай от копър кога мога да давам чиста вода или да заместя чая с нещо друго и по колко количество трябва да пие?

# 564
  • Мнения: 545
Здравейте! Бих искала да се включа със запитване относно храненето на моята дъщеря, която е на 1 година и 1 месец. Захранването при нея започна на 5 месеца и съм въвела всичко. До 8 месец бях успяла да заместя обяда, но тогава започна никнене на 4 зъба, които се появиха в рамките на 2 месеца. В този период не искаше да хапва пюрета, дори и АМ пиеше в по-малки количества. След като зъбите се появиха имаше малко подобрение и увеличи количеството на пюретата, които изяждаше, но пак не беше пълно количество. След НГ имаше на два пъти хрема, което пак влоши нещата. Към момента единственото ни заместено хранене, като и при него има изключение, е СЗ. Сутрин и обяд хапва да кажем около 60-70-80 мл, което е малко, и след това дохранвам с АМ. Вечер започнах да предлагам също нещо готвено, но хапва само по няколко лъжички и пак давам АМ. Към 22:30 давам АМ 150-180 мл, което изпива, но тя не се буди за него, а аз я будя. На следващата сутрин закуската е в 8:15.

Не е ли вече време да има заместени повече хранения? Все се надявам да прояде повече твърда храна, а не се получава. Не изключвам и отново да има поява на нови зъби, тъй като постоянно гризе нещо и има лиги.
За 5-тото хранене в 22:30 се чудя дали трябва да отпадне, тъй като аз я будя?
Към момента е 9.620 кг и 75 см. Преди седмица ѝ пусках витамини:
Скрит текст:
Приготвям домашна храна. Не съм пробвала детска кухня.

# 565
  • Мнения: 1 709
Здравейте, имам въпрос по темата за хранане на бебета. Бебето ми е на 13 месеца, кърмя сутрин, вечер и нощем. И всеки ме пита няма ли да я отбивам, все едно кърменето им пречи.
В една презентация гледах, че препоръчват кърма или адаптирано мляко да присъства по 200-300 мл поне до навършване на две годишна възраст.
Но съветите, които познати ми дават е да давам айрян с биберон, много хубаво заспивали децата така и не им липсвало кърменето.
Вие какво бихте ме посъветвали за отбиването, какво мляко вместо кърма и колко, не искам детето ми да има хранителни дефицити?
А, и с биберон ли? Аз в момента се опитвам да я уча да пие от чаша. Известно време приемаше вода с лъжица, но минахме през две преходни чаши вече. Не сме ползвали биберони, но ако практиката по отбиването е с шише с биберон, ще купя.

# 566
  • Мнения: 273
Здравейте имам момченце което След седмица прави 5 месеца все още му давам чай от копър кога мога да давам чиста вода или да заместя чая с нещо друго и по колко количество трябва да пие?

Здравейте, ако кърмите, вода давайте, когато започнете захранване. Ако приема адаптирано мляко, би трябвало да давате вода още от първия месец. Чай от копър може да давате от време на време, но със захранването е добре да пие чиста неподсладена вода. Когато започнете захранване, давайте по 20-30 мл вода между храненията, като постепенно увеличавайте количеството вода.

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 10:54 от Рaдост

# 567
  • Мнения: 273
Здравейте! Бих искала да се включа със запитване относно храненето на моята дъщеря, която е на 1 година и 1 месец. Захранването при нея започна на 5 месеца и съм въвела всичко. До 8 месец бях успяла да заместя обяда, но тогава започна никнене на 4 зъба, които се появиха в рамките на 2 месеца. В този период не искаше да хапва пюрета, дори и АМ пиеше в по-малки количества. След като зъбите се появиха имаше малко подобрение и увеличи количеството на пюретата, които изяждаше, но пак не беше пълно количество. След НГ имаше на два пъти хрема, което пак влоши нещата. Към момента единственото ни заместено хранене, като и при него има изключение, е СЗ. Сутрин и обяд хапва да кажем около 60-70-80 мл, което е малко, и след това дохранвам с АМ. Вечер започнах да предлагам също нещо готвено, но хапва само по няколко лъжички и пак давам АМ. Към 22:30 давам АМ 150-180 мл, което изпива, но тя не се буди за него, а аз я будя. На следващата сутрин закуската е в 8:15.

Не е ли вече време да има заместени повече хранения? Все се надявам да прояде повече твърда храна, а не се получава. Не изключвам и отново да има поява на нови зъби, тъй като постоянно гризе нещо и има лиги.
За 5-тото хранене в 22:30 се чудя дали трябва да отпадне, тъй като аз я будя?
Към момента е 9.620 кг и 75 см. Преди седмица ѝ пусках витамини:
Скрит текст:
Приготвям домашна храна. Не съм пробвала детска кухня.

Здравейте, на пръв поглед може да спрете с късното хранене в 22.30 ч, което не е нужно. И да не дохранвате с АМ на всяко хранене, ако хапва малко, давайте храна на по-често, вместо да дохранвате. АМ след 1 г се дава само вечер преди лягане. Мога да препоръчам мастър класа за хранене на децата 1-3 г, в който има примерен режим и съвети за този период за повече детайли или да се направи консултация, за да разгледаме по-подробно начина на хранене и да дам конкретни съвети. https://miradelcheva.com/polezno-hranene-za-decata-na-1-3-godini/

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 10:55 от Рaдост

# 568
  • Мнения: 273
Здравейте, имам въпрос по темата за хранане на бебета. Бебето ми е на 13 месеца, кърмя сутрин, вечер и нощем. И всеки ме пита няма ли да я отбивам, все едно кърменето им пречи.
В една презентация гледах, че препоръчват кърма или адаптирано мляко да присъства по 200-300 мл поне до навършване на две годишна възраст.
Но съветите, които познати ми дават е да давам айрян с биберон, много хубаво заспивали децата така и не им липсвало кърменето.
Вие какво бихте ме посъветвали за отбиването, какво мляко вместо кърма и колко, не искам детето ми да има хранителни дефицити?
А, и с биберон ли? Аз в момента се опитвам да я уча да пие от чаша. Известно време приемаше вода с лъжица, но минахме през две преходни чаши вече. Не сме ползвали биберони, но ако практиката по отбиването е с шише с биберон, ще купя.

Здравейте, кърменето продължава толкова дълго, колкото Вие искате, това е лично решение на всяка майка, независимо от съветите на околните! Препоръките са да продължи до 2 г или да се замести с адаптирано мляко. От гледна точка на защита от инфекции е хубаво да продължи, но зависи от това Вие как се чувствате, имате ли енергия и желание. Ако детето пие от чаша, няма нужда да се връщате към биберона, който може да направи проблем със зъбите и захапката. Може да давате АМ в чаша вечер преди лягане. Количеството мляко, което се препоръчва за децата 1-3 г., е 400 мл дневно, като в това влиза краве прясно и кисело мляко и адаптирано мляко.

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 10:56 от Рaдост

# 569
  • Мнения: 192
Здравейте Мира, имам дъщеря на 1.4 г от известно време забелязах едни петна по тялото -под окото, под мишниците на гръдния кош, по китките на ръцете. Педиатърката каза , че това е атопичен дерматит и да намаля белтъка в менюто, храни се от детска кухня . Вече седмица по късно няма никакъв резултат, петната си седят . Забравих да кажа , че все още я кърмя сутрин, следобед, вечер и през нощта Simple Smile. От две три нощи се буди хленчейки през ноща с кашлица и сополи (и това само през ноща).Спряла съм и млечните храни ( които тя много обича) и яйцата. Какво ще ме посъветвате да променя или да включа в менюто?

Общи условия

Активация на акаунт