Ваксини

  • 45 655
  • 502
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 585
Здравейте. Някой слагал ли е на детето си първа доза МПР след 4 годишна възраст? Живеехме до миналата година в държава, където ваксините са по избор, и реално, не съм сложила на сина ми само МПР.
Сега имам второ дете, и тъй като се върнахме да живеем в БГ, съответно всксините стават задължителни. Дори да сложа на дъщеря ми МПР след няколко месеца, тя като нищо може да зарази брат си, което автоматично означава, че и на нея поне засега няма да я слагам. Но докога?
Чела съм, че колкото по-голямо става детето, толкова по-трудно се приема всксината и вероятността за странични реакции е много по-голяма. Не ме притеснява аутизма, не вярвам в това, но ме притесняват другите животозастрашаващи реакции. Благодаря.
МПР е много качествена ваксина - няма подобни неща...

# 91
  • Мнения: 280
Здравейте, благодаря на всички за отзивите. Аз самата се извинявам, че отговарям с малко закъснение…
Относно това, че ваксиниран евентуално може да зарази определена група хора, не зная точно от къде съм го чела. Vicky, радвам се, че при вас всичко е минало добре. Там е работата, това не е мое твърдение, а информация, която съм срещала, и затова един вид съм с резерви за ваксината и реших да споделя страховете си.
JayRay, ще се опитам да намеря тази информация. Наистина не помня източника, защото преди 3г, когато трябваше да поставят МПР на сина ми, в продължение на месец, да не е и повече, всеки ден ровех и четях като луда всичко. Търсех листовки на ваксини, мнения и истории на хора - доволни, недоволни, с увреждане, без увреждане, прекарвали болестта и.т.н, клипчета, проучвания, статистики, като повечето информация беше на английски. През главата ми мина много, много, адски много информация. Затова и написах, че има много случаи на увредени деца. Точна статистика сега в момента не знам, но са много. И за съжаление, когато нечие дете е “статистика”, тогава според мен няма значение какви са числата. Тогава не живеехме в БГ и ваксините не бяха задължителни. В последствие реших да сложа ваксината, но се появиха други обстоятелства, и така и не я сложих. Сега пак съм на тръни.
Реално, няма гаранция - с или без, последствията и от едното и от другото могат да са лоши.
Birdie, благодаря, ще пиша на лични.

# 92
  • Мнения: 770
Здравейте, благодаря на всички за отзивите. Аз самата се извинявам, че отговарям с малко закъснение…
Относно това, че ваксиниран евентуално може да зарази определена група хора, не зная точно от къде съм го чела. Vicky, радвам се, че при вас всичко е минало добре. Там е работата, това не е мое твърдение, а информация, която съм срещала, и затова един вид съм с резерви за ваксината и реших да споделя страховете си.
JayRay, ще се опитам да намеря тази информация. Наистина не помня източника, защото преди 3г, когато трябваше да поставят МПР на сина ми, в продължение на месец, да не е и повече, всеки ден ровех и четях като луда всичко. Търсех листовки на ваксини, мнения и истории на хора - доволни, недоволни, с увреждане, без увреждане, прекарвали болестта и.т.н, клипчета, проучвания, статистики, като повечето информация беше на английски. През главата ми мина много, много, адски много информация. Затова и написах, че има много случаи на увредени деца. Точна статистика сега в момента не знам, но са много. И за съжаление, когато нечие дете е “статистика”, тогава според мен няма значение какви са числата. Тогава не живеехме в БГ и ваксините не бяха задължителни. В последствие реших да сложа ваксината, но се появиха други обстоятелства, и така и не я сложих. Сега пак съм на тръни.
Реално, няма гаранция - с или без, последствията и от едното и от другото могат да са лоши.
Birdie, благодаря, ще пиша на лични.
Аз искам да ви попитам следното.
На бебо му предстои ваксина за морбили другия месец.
Каза ни педиатърката да даваме два дни преди това противоалергични капки .
Нещо друго необходимо ли е за подготовка когато отидем да го ваксинира.

# 93
  • Мнения: 8 585
Цитат
Аз искам да ви попитам следното.
На бебо му предстои ваксина за морбили другия месец.
Каза ни педиатърката да даваме два дни преди това противоалергични капки .
Нещо друго необходимо ли е за подготовка когато отидем да го ваксинира.

Не се дава, или препоръчва, подобно нещо.
За никакви "подготовки" и реч не може да става- няма просто такива практики.
Простете за откровенността.

# 94
  • Мнения: 770
Цитат
Аз искам да ви попитам следното.
На бебо му предстои ваксина за морбили другия месец.
Каза ни педиатърката да даваме два дни преди това противоалергични капки .
Нещо друго необходимо ли е за подготовка когато отидем да го ваксинира.

Не се дава, или препоръчва, подобно нещо.
За никакви "подготовки" и реч не може да става- няма просто такива практики.
Простете за откровенността.
Абе педиатърката ни каза два дни да му давам
Фенистил капки .
Според теб не трябва да се дават
Така ли да разбирам.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 419
Абсолютно никога не ни е казвано да даваме на детето каквото и да е преди ваксина. На кое ще действат противоалергично капките като към момента на даване няма да има каквато и да е реакция/алергия?
Ако детето случайно даде някаква постфактум, ок. Може и да решите да дадете.
Аз лично като родител не бих давала ей така превантивно лекарства на детето си, защото евентуално може да се обрине. Може въобще нищо да няма, нито обрив, нито температура, а и да има значи тялото реагира и изгражда антитела.
Това като препоръката да се дава Панадол превантивно след ваксина.

# 96
  • Мнения: 6 764
Това с преванривното даване на Фенистил е пълна простотия. Отделно, ако не дай си Боже има алергична реакция, тези капки няма да помогнат с нищо. Фенистилът е изключително слаб.
Никога не съм давала превантивно нито Фенистил, нито Панадол, защото някои лекари и Панадол искат да се дава превантивно. Все едно да пиеш сироп за кашлица, за да не се разкашляш?!

# 97
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Български патент- даване превантивно на антихистамини, парацетамол, изследвания на здраво дете преди ваксина. Абсолютна глупост ❌

# 98
  • Мнения: 8 585
Това с преванривното даване на Фенистил е пълна простотия. Отделно, ако не дай си Боже има алергична реакция, тези капки няма да помогнат с нищо. Фенистилът е изключително слаб.
Никога не съм давала превантивно нито Фенистил, нито Панадол, защото някои лекари и Панадол искат да се дава превантивно. Все едно да пиеш сироп за кашлица, за да не се разкашляш?!
Старите, говорим за 1995 ваксини МПР бяха на базата, или съдържаха следи, на яйце (белтък). Да, поради това,, понякога, даваха алергии при деца, чувствителни на тези компоненти.
НО, това не е случаят сега, когато ваксината се произвежда по много по-различен начин.

Никакви "профилактики" не са нужни.
Нурофен след ваксинация се избягва, по възможност.

Даването на аналгин на деца е абсолютно неприемливо. Равнозначно на капане на Коларгол, Виброцил, Макситрол, Цилоксан и подобно/и в детските нослета <<< широко разпространени, но абсолютно неприемливи практики.

# 99
  • Мнения: 3 044
Глупост е да говорите, че е глупост изследването преди ваксина.

# 100
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Ами, глупост е. Само в България се практикува. Ще скандализирам много майки, като кажа, че тук масово се ваксинират сополиви и кашлящи деца. Пише го и в листовките. Common cold не е повод за отлагане. Аз, лично, не го правя, но масово майките го правят, защото бебетата се дават на ясла на около 6м и практически постоянно са сополиви.

# 101
  • Мнения: 770
Здравейте мами.
Тоест да не му давам нищо а  след ваксината евентуално панадол.

# 102
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Здравейте мами.
Тоест да не му давам нищо а  след ваксината евентуално панадол.
Не, няма нужда, още повече, че МПР е ваксина с отложена реакция, т.е. евентуални може да вдигне Т и да получи обрив около 7-11 дни след поставянето.
Панадол при нужда. При моите деца някои ваксини предизвикват болезнена локална реакция и тогава съм давала.
Скоро четох из фб групите- бебе вдига Т около седмица след поставянето на МПР, класическа реакция. Изумителното е, че педиатърът не е предупредил за това майката и на всичкото отгоре заявил, че детето имало вирус.

# 103
  • Мнения: 301
Здравейте!
На детенцето на някоя от Вас, поставяна ли е ваксина МПР на около 1,10м, забавяне поради често боледуване? Има ли опасност от странична реакция (или по сериозен проблем) с това закъснение?
Закъснение се получи и заради разделяне на ваксини, тъй като с първи прием се получи кашлица след 3,4 дена за период около месец, казаха, че не е от ваксината просто детето се е разболяло, но все пак занапред да ги раделяме. И това ме тревожи, ако е било от ваксина първи прием, с МПР може ли да има по сериозна странична реакция. С дозите от 2 и 3 прием нямаше проблем.

# 104
  • Мнения: 6 956
Ваксината за морбили я отложих с 2 месеца (защото беше беше болна).И една от последните Реваксини с 4м.👍

Пак поради същата причина често боледуване да не кажа всеки месец ....
Да не ви плаша при нас след около седмица не помня точно вдигна т.,после изби обрив по гърдичките(след ваксина за морбили).Док каза че не било от ваксината.
На реваксината дигна за два часа т.и това беше не повече от 38

Попринцип няколко дена след ваксина е хубаво да не се събират много по площадки с други деца че им пада имунитета,аз поне така правя.
След ваксина веднага слагам кул пач и давам Панадол преди лягане .

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 21:26 от Mimi9999

Общи условия

Активация на акаунт