несподелената любов

  • 13 192
  • 402
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 920
justahumn,
още по-зле... Да искам да бъда с някого, който не ме иска и не ме обича - Абсурд. Жените трябва да имат повече уважение към себе си, да се ценят, да влагат и разум, не само емоция.
А иначе, това което не може да се контролира, за мен е влюбването. То е неангажиращо и леко усещане, което спестява страдания заради несподелена любов. Била съм влюбена много години в един човек без той да разбере за това. Нямах амбиция да го притискам за връзка, не живеех в заблуди и илюзии. Но  емоциите, които изпитвах тогава, ми дадоха усещане за щастие и спокойствие.  И запазих приятни спомени... 
А несподелената любов - не е нещо, което бих си позволила.

# 31
  • Мнения: 2 205
Има я. Не винаги е приятна. Предимство е, обаче, че не се занимаваш с мръсните чорапи.

Но, може да е любов, а може и да е само фиксация.

# 32
  • Мнения: X
justahumn,
още по-зле... Да искам да бъда с някого, който не ме иска и не ме обича - Абсурд. Жените трябва да имат повече уважение към себе си, да се ценят, да влагат и разум, не само емоция.
А иначе, това което не може да се контролира, за мен е влюбването. То е неангажиращо и леко усещане, което спестява страдания заради несподелена любов. Била съм влюбена много години в един човек без той да разбере за това. Нямах амбиция да го притискам за връзка, не живеех в заблуди и илюзии. Но  емоциите, които изпитвах тогава, ми дадоха усещане за щастие и спокойствие.  И запазих приятни спомени... 
А несподелената любов - не е нещо, което бих си позволила.
проблема си е че не можем да спрем да обичаме някого защото той не ни иска поне аз така мисля
при всеки е различно то със сигурност може да се спре един ден,но се иска време

# 33
  • Мнения: X
Чувала съм да казват,че несподелената любов не е истинска и че не си струва да страдаш за някой който не те иска.Вие какво мислите по въпроса?

Защо да не е истинска?
Просто не е споделена.

Хубаво е това просто да се приеме и да не се рие излишно, защото става малко жалко и е излишно.

Понякога човек губи и това е.

Времето лекува иначе всичко, и някаква дистанция.
А кой не е преживявал несподелена любов?

# 34
  • Мнения: X
Чувала съм да казват,че несподелената любов не е истинска и че не си струва да страдаш за някой който не те иска.Вие какво мислите по въпроса?

Защо да не е истинска?
Просто не е споделена.

Хубаво е това просто да се приеме и да не се рие излишно, защото става малко жалко и е излишно.

Понякога човек губи и това е.

Времето лекува иначе всичко, и някаква дистанция.
А кой не е преживявал несподелена любов?
сигурно няма такъв който да не е преживял такова нещо просто всеки го вижда различно

# 35
  • Мнения: 31 647

Зависи от хората, ако аз съм Мария, просто никаква Виолета няма да ми е приятелка. За мен приятелството означава съвсем друго, по-скоро като при първите две. Въпрке че имам познати, които се наричат приятелки и точно се използват. За мен това не е приятелство, с моите приятелки (три общо) се чувствам свободно, споделям, те също, помагаме си, но от чисто сърце, както се казва, никакви такива "ще дам, че да ми даде" или "я, да я метна сега и да използвам". Та, кой както го разбира.
Ето тук някои пишат, че е гадна несподелената любов, да не се случва........ами случва се и въпреки болката, аз предпочитам да изпитам това чувство. Като мине време, дори ми е приятно да си спомням, все пак освен болката, има и приятни моменти, очакването може би, надеждата. Вероятно е до емоционалност, различни сме.

Само че по света има много такива взаимоотношения, ама се наричат приятелки, но не  никакво приятелство.
Същото е и с тази несподелена любов. Никаква любов не е.



Още повече без да има крачки заедно

Те това е. Точно и ясно.


в повечето случаи сигурно става въпрос за някой който познаваш добре и искаш да бъдеш с този човек
и темата стигна до съвсем различно място...
то си беше просто за несподелената любов не за маниаци,които мислят че са  влюбени в хора които виждали едвам веднъж

Може да се влюбиш в човек, който познаваш доста добре, просто той въобще не се интересува от теб.


Ами истерия е, защото не е в реалността, а само в нечия глава.
Как точно разбираш, че обичаш някого без да си бил с него изобщо, без да го познаваш ? Ми ако му мирише устата или е гей ? Халюцинации не'кви.

Знаеш ли значението на думата?
Май не.
https://bg.erf-est.org/14712-histeria.html

# 36
  • Мнения: X
В този измислен сайт не е описана абсолютно добре, но сравнително точно, ок. По принцип "истерия" е остарял термин, както "олигофрения". Вече е заместено със "соматофорно разстройство", "дълбока умствена изостаналост".

Но, как да е, истерия в разговорния език има съвсем различно значение, нека не сЕ правим на чак толкова умни, едно е разговорен език, друго е книжовен език.

В някои случаи наистина несподелената любов избива на "истерия" и навиване, и фантазии. Започва вече да не прилича толкова на любов, а на инат. Особено ако има и някакво изнудване - Ако не си с мен, ще се самоубия.

Много краен пример, но и такива ги има.

# 37
  • Мнения: 3 732
На мен за пръв път ми се случва. Имала съм три връзки, имала съм няколко бройки. Привлече ме външния му вид - не съм била с такъв и никога не съм ги забелязвала подобни на него.

Бяхме интимни няколко пъти, после ми заяви, че си има приятелка. Познавам го добре и знам, че е лъжа. Знам къде и с какво сбърках, вината е моя. Оставила съм го на мира. Веднъж се опитах да говоря с него и не знаех какво, само общи приказки.

Но ще дам на авторката един съвет - да се вгледа в себе си и да разбере защо се нуждае от него. Той запълва някаква нейна нужда, истинска, която не е его. Аз за себе си знам защо съм влюбена несподелено.

Виждам го почти всеки ден. Ще ми мине!
Лошото е заради тази несподелена любов не ми се занимава и с еднократни. Май ставам мъжемразка.

# 38
  • Мнения: 6 115
Чувала съм да казват,че несподелената любов не е истинска и че не си струва да страдаш за някой който не те иска.Вие какво мислите по въпроса?
Айде бе, не е истинска, колкото съм изпил заради такава любов, не е истина просто. И след повече от 10 години още не съм я забравил напълно.

# 39
  • Мнения: 31 647
В този измислен сайт не е описана абсолютно добре, но сравнително точно, ок. По принцип "истерия" е остарял термин, както "олигофрения". Вече е заместено със "соматофорно разстройство", "дълбока умствена изостаналост".

Но, как да е, истерия в разговорния език има съвсем различно значение, нека не сЕ правим на чак толкова умни, едно е разговорен език, друго е книжовен език.

В някои случаи наистина несподелената любов избива на "истерия" и навиване, и фантазии. Започва вече да не прилича толкова на любов, а на инат. Особено ако има и някакво изнудване - Ако не си с мен, ще се самоубия.

Много краен пример, но и такива ги има.

Ако в разговорния си речник хора дават на думи някакво си тяхно определение, нямащо общо с действителността, си е техен проблем.
Ето ти още един сайт  https://www.healthlightzone.com/chto-takoe-isterika.php
Както и да е. Самата дума въобще не виждам какво общо има с темата.



rf22, само алкохолът е бил истински.
Ако я беше имал, щеше бързо да я забравиш. Хората искат това, което не могат да имат. Повечето.
Моята последна любов пък беше обратното. Бях влюбена, но съзнавах, че нямам много общо с този човек, осъзнавах и какъв е. Дори не исках да бъда с него, но това не пречеше да имам чувства.

# 40
  • Мнения: 3 350
Не е истинска и за мен.
Истинската любов е споделена м/у двама човека.
Другото са само някакви чувства, които нанасят вреда.
И моето мнение е такова.
Илюзорна любов, пясъчни кули, розови балони.
Едностранно проявени към някого емоции не свързвам с любов, а с его и стремеж да се запълнят някакви вътрешни празноти.

Точно.
Е, не е его. Да изпитваш към някого чувства не е его. Че то почти всички са имали такива несподелени чувства.
Просто се случва някой, който харесваш, да не те харесва. Такъв е животът.
Не знам как може да се нарича несподелената любов истинска. Да, има чувства. В началото си леко щастлив. Но с времето надеждите си отиват. Има хора са способни много дълго време да живеят в някакъв си свой свят и си пропиляват времето.
Значи при несподелената любов има чувства от едната страна. Няма споделеност, няма целувки, интимност, срещи. Въобще нищо истинско, което го има при споделената.
Че какво и е истинското?

buttercake, какво е това истерия? И какво общо има с темата.
Ами истерия е, защото не е в реалността, а само в нечия глава.
Как точно разбираш, че обичаш някого без да си бил с него изобщо, без да го познаваш ? Ми ако му мирише устата или е гей ? Халюцинации не'кви.
в повечето случаи сигурно става въпрос за някой който познаваш добре и искаш да бъдеш с този човек
и темата стигна до съвсем различно място...
то си беше просто за несподелената любов не за маниаци,които мислят че са  влюбени в хора които виждали едвам веднъж
Ама той изобщо знае ли, че си влюбена в него ?

# 41
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:

Зависи от хората, ако аз съм Мария, просто никаква Виолета няма да ми е приятелка. За мен приятелството означава съвсем друго, по-скоро като при първите две. Въпрке че имам познати, които се наричат приятелки и точно се използват. За мен това не е приятелство, с моите приятелки (три общо) се чувствам свободно, споделям, те също, помагаме си, но от чисто сърце, както се казва, никакви такива "ще дам, че да ми даде" или "я, да я метна сега и да използвам". Та, кой както го разбира.
Ето тук някои пишат, че е гадна несподелената любов, да не се случва........ами случва се и въпреки болката, аз предпочитам да изпитам това чувство. Като мине време, дори ми е приятно да си спомням, все пак освен болката, има и приятни моменти, очакването може би, надеждата. Вероятно е до емоционалност, различни сме.

Само че по света има много такива взаимоотношения, ама се наричат приятелки, но не  никакво приятелство.
Същото е и с тази несподелена любов. Никаква любов не е.


Скрит текст:

Още повече без да има крачки заедно

Те това е. Точно и ясно.


в повечето случаи сигурно става въпрос за някой който познаваш добре и искаш да бъдеш с този човек
и темата стигна до съвсем различно място...
то си беше просто за несподелената любов не за маниаци,които мислят че са  влюбени в хора които виждали едвам веднъж

Може да се влюбиш в човек, който познаваш доста добре, просто той въобще не се интересува от теб.


Ами истерия е, защото не е в реалността, а само в нечия глава.
Как точно разбираш, че обичаш някого без да си бил с него изобщо, без да го познаваш ? Ми ако му мирише устата или е гей ? Халюцинации не'кви.

Знаеш ли значението на думата?
Май не.
https://bg.erf-est.org/14712-histeria.html

Не съм съвсем съгласна, много буквално се сравнява. Има различни видове любов - между мъж и жена, на родителите към децата, на децата към родителите, между братя и сестри, към приятелите, към хората изобщо, любов към Бог.
Споделена, несподелена, платонична, жертвоготовна.
Любовта, разбира се, че е различна от влюбването, което е обикновено силно краткотрайно емоционално състояние и може както бързо да изчезне, така и да се превърне в истинска любов. Но с влюбването се започва.
А дали си струва или не да страдаш заради несподелена любов  - ако можеш да си прекратиш "страданията", добре, но те не зависят от искам-не искам, струва си-не си струва, любовта не е рационална, това са чувства, емоции, които бушуват в теб и не става да им врътнеш кранчето. Нещо трябва да се случи, за да изчезнат или с времето да затихнат.

# 42
  • Мнения: 859
Мненията до тук са доста осъдителни спрямо изпитващия несподелена любов.. Мания било, глупост било, его било.. Явно не сте я изпитвали наистина, за да разбирате колко тежко е било, или не сте толкова чувствителни и считате, че при всички минава ей така. Или не са ви давали фалшиви надежди, за да ви измамят накрая и "ама ти нещо не си разбрал/а". Има хора и "хора".

Всъщност, е една от най-болезнените емоции, които може да изпита човек. Буквално може да те убие, да те срине, да ти направи целия живот нататък безсмислен. Аз бях пред самоубийство и сега, 4 години по-късно, даже и обвързана и щастлива, още ме боде и ще боли цял живот. Не ми беше дадено обяснение защо, не постъпи с мен както трябва да направи един истински мъж, когато не вижда бъдещето си с дадена жена. Жените очаквали... жените това - жените онова.. Не знам злоба ли беше, комплекси ли, болест ли се прикриваше.. Но аз съм жертвата тук, аз пострадах и не приемам на преживели подобен ад да ни се набива канчето, че едва ли не ние сме си виновните. С какво - че сме обикнали, че имаме сърце, което не пита?

Чувствата, емоциите, било то положителни или отрицателни, са точно това, което те прави жив, човек, а не просто машина, която си изпълнява някакви всекидневни задачки по план и не умее да се развълнува от нищо.

Та, има несподелена любов, която може да премине в едно прекрасно приятелство, има и трагедия.

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 23:04 от desenchantee

# 43
  • Мнения: 6 166
Разликата е голяма между тайничко си страдам по някой, а той не знае и имах връзка и онзи направи обратен завой и аз не знаех какво се случва.

# 44
  • София
  • Мнения: 35 089
Разбира се, едното е с ясното съучастие и на двете страни, другото самотен трепет.

Общи условия

Активация на акаунт