Бързи и лесни кифлички

  • 35 865
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 562
Цитат на: JnBibian
...Ако решиш да експериментираш, да напишеш после какъв е бил резултата Wink

Аз обикновено се провалям, та може да се измъкна тихомълком  Wink само ако опита е успешен - тогава ще свирна  Whistling

# 16
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Roshalche
Едно въпросче:

Може ли да се направи със суха мая (от тази в пакетчетата)?

Аз сега ги направих със суха.
Направих половин доза и излязоха 32 бройки.
Ето ви линк да завиждате Wink http://www.bgphoto.net/photos/2121/o632511642085156250.jpg
Благодаря за фантастичната рецепта. Страхотни са.
Моя каза че почти ги изял сега докато аз си пиша Simple Smile
Плънката е с вишнево сладко.

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Лелееееееееее,красота!Браво,мамице Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Кажи как ги правиш да станат в такава форма  Thinking Аз като ги правя слагам една чиния,изрязвам по нея и след това кръга го режа на триъгълници.Но кифлите ми не получават форма като твоята Sad

# 18
  • Мнения: 4 176
Цитат на: biliana333

Лелееееееееее,красота!Браво,мамице Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Кажи как ги правиш да станат в такава форма  Thinking Аз като ги правя слагам една чиния,изрязвам по нея и след това кръга го режа на триъгълници.Но кифлите ми не получават форма като твоята Sad

Еми аз съблюдавам следното правило- гледам тестото ми да е колоко един голям мъжки юмрук.
Тази рецепта направих половина и разделих тестото на 2. ( за което съжалявам- кифлите се изядоха за 10 мин).
Значи:
Омесвам го и го разточвам с точилката. Слагам от време на време брашно че да не залепва. Въртя го за да се получи кръг. От време на време даже обръщам опаката страна отгоре и обратно. Кръгът не е задължително да е "точно" кръгъл. Получава се огромен кръг, колкото голяма тава.
От там го режа на 4. Получават се 4 големи триъгълника. тях режа на 2 и полсе пак на 2. Трябва да имаш общо 16 по-малки триъгълника.
Това е.
С другата половина същото.
Малиии разбра ли ме?

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Разбрах,разбрах !!!!Много благодря!Знаех си,че има чалъм-ще пробвам!!!!!!

# 20
  • Мнения: 8 460
Страхотни са кифличките!Това как се завиват беше необходимо пояснение-за такива като мен дето не са правили.Благодаря! Grinning

# 21
  • Мнения: 3 861
Хм много вкусно звучи. А моят мъж много си пада по такива закусчици. Ще взема и аз да ги направя тези кифлички. ПОсле ще докладвам Grinning

# 22
  • Мнения: 8 460
Питам се дали ще станат вкусни със сирене или кашкавал?Искам да направя половината сладки а другата половина солени.Май солените е по-добре да са без захар отгоре.

# 23
  • Мнения: 3 562
Цитат на: emia
Питам се дали ще станат вкусни със сирене или кашкавал?Искам да направя половината сладки а другата половина солени.Май солените е по-добре да са без захар отгоре.

Аз правя солени кифлички с бутер тесто със сирене  Laughing
Препоръчвам ти ако правиш със сирене да го разбъркаш с белтъка на едно яйце - така се омекотява вкуса на сиренето и стават страшно вкусни  Laughing

П.П. Мамица, кифличките ти изглеждат страшно вкусни  eat

# 24
  • Мнения: 3 861
За втори път правя от тези кифлички и мога да кажа, че са чудесни. В момента тестото ми  втасва Grinning. Чудя се само newsm78. Ако добавя при замесването на тестото яйце или вместо вода половината да е прясно мляко...дали ще прецакам цялото тесто????? newsm78

# 25
  • Мнения: 382
аз експериментирах и вместо 500мл вода сложих 1 кофичка кис.мляко и 1 кофичка от кисело мляко студена вода(първо премерих:400гр кис.мляко е равно на 300мл течност,така че киселото мляко и водата събраха общо 600мл течност,което наложи да се добави още малко брашно(около 200гр) без да се променят другите продукти и количества.И ощеедин експеримент-като разрежа разточеното тесто на триъгълници,намазвам всяко триъгълниче с мазнина(олио),слагам плънката и навивам и ги нареждам да втасат.Това от мен.

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз ги направих на доста малки кифли.Накрая ме хване щръклицата.Но станаха страхотни !!!!

# 27
  • Мнения: 4 176
Аз ги направих на доста малки кифли.Накрая ме хване щръклицата.Но станаха страхотни !!!!
А защо на толкова малки? Ти ли иска така? Или така се получи? Сподели:)

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Явно си ми е вродено щом правя кифлички да се получават все малки EmbarassedА така стриктно четах указанията ти,но.... ooooh!Има поне едно хубаво нещо в това:на края толкова ми е писнало да ги гледам,че  съм се наяла само от вида им и едва хапвам една за проба WinkНаистина са страхотни,до сега правех едни от тесто за курабии и ставаха като малки тухлички.....а ударех някой по главата с кифличка,а до там си беше Simple Smile
Благодаря още веднъж!!!!

# 29
  • Мнения: 4 176
Ама как така малки бе мила? Ей сега се амбицирах:) ти на колко топки раточни тестото? Ако е цялата доза на 3-4, а ако е половин на 2. И раточваш сточилката на МНОГО тънко. Става кръг като голяма тава около 40 см. диаметър.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт