Бързи и лесни кифлички

  • 35 869
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 861
Ами и аз ги правя малки Embarassed. Разделям на 4 топки и от всяка топка правя по 1 тава - средно 20 - 25 кифлички. И така по 4 . Миналия път цял ден пекох кифлички. Ами 4 фурни са това. На другия ден на обяд нямаше нито една кифличка... Confused Ама снощи пак така започнах, но беше 12 през ноща, хванаха ме лудите, направих ги по големи, в две тави и айде. Днес има кифлички  - гиганти Grinning. Даже и малкия закуси попара с кифлички и мляко Mr. Green

# 31
  • Мнения: 8 462
Страхотни са кифличките.Аз за сега ги правя с локум но съм решила да пробвам и с други пълнежи. Laughing

# 32
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз ги разделих на 6 топки,защото ми е малка масата и няма къде да разточа голям лист.Това добре,но изрязвам кръгове по чиния,която е средна по големина,ето къде се крие тайната,Мамице Wink Embarassed
Половината направих с пълнеж от яйца и сирене,стана супер.А маята беше на прах и по съвет на майка ми не я разтворих,ами направо я изсипах върху брашното.Това е много лесен начин-все пак тестото втаса.

# 33
  • Мнения: 3 042
Направих ги и аз тези кифлички. С локум като че ли най-вкусни стават Thinkingпоне такива мъжът ми ги харесва Laughing
Малкият и той си похапна вкусно-вкусно. Wink

# 34
  • Мнения: 1 238
И аз снощи си ги спректнах! Тестото стана просто бомба! Разточих ги, оформих ги, сложих пълнежа и ги завих. И понеже в Дания май няма мармалад от череши, или поне аз не намерих, направих ги с мармалад от боровинки. Обаче незнам сега дали е от мармалада, но той стана направо на вода когато ги сложих да ги пека. Разтече ми се и кифличките се напоиха. Ех, как ме хвана яд, ама от де да знам, уж гъст е като го вадиш от буркана, ама нагорещи ли се е буквално гола вода. Сега съм си наумила да си направя собствен мармалад и така да ги правя. При вас как се получава с мармалада?
И още нещо- не съм прекалявала с пълнежа. Явно мармаладите в Дания ги правят по друг начин...
Иначе благодаря много за рецептата, тестото е невероятно!

# 35
  • Мнения: 4 176
ама нагорещи ли се е буквално гола вода. Сега съм си наумила да си направя собствен мармалад и така да ги правя. При вас как се получава с мармалада?

Иначе благодаря много за рецептата, тестото е невероятно!
Виж, и моя се разтече. Но аз знам:) че захар катос е нагрее става течна:) затова слагах само плод и то много малко.
С мармалад става супер, но пак малко истича. Аз затварях кифличките от двете страни.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 909
Мармаладът се е разтекъл, защото го правят с нещо като желатин, а не го варят до сгъстяване, както е по домашните рецепти. Пробвайте да правите кифличките с локум, орехи и канела или със сирене и белтък

# 37
  • Мнения: 4 176
АЗ моите ги правигх с домашно вишнево сладко и от сливи. Пак течеше:)

# 38
  • Мнения: 382
за да не се разтичат по-течните пълнежи се слага грис(на бурканче от 320-400гр сладко,без значение от какъв плод,са достатъчни около 3-4 супени лъж.грис(става и с галета,ако нямате грис подръка).И ако нямате грис и галета,става и с натрошени бисквити,но с грис е най-добре,защото при изпичането попива в пълнежа и не личи изобщо.

# 39
  • Мнения: 1 238
АЗ моите ги правигх с домашно вишнево сладко и от сливи. Пак течеше:)
А при вас колко се разтече, защото при мене целите кифлички се напоиха от долу още преди да ги изпека.Иначе станаха много вкусни, но лепкаха от всякъде заради сладкото, а за фурната просто нямам думи, незнам как ще я чистя...

# 40
  • Мнения: 4 176
АЗ моите ги правигх с домашно вишнево сладко и от сливи. Пак течеше:)
А при вас колко се разтече, защото при мене целите кифлички се напоиха от долу още преди да ги изпека.
Малко. Само от дупките, но като смнеих тактиката с по-гъсто сладко и като запуших дупките беше по добре. Изтече толкова, колкото да се залепят за дъното.

# 41
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
за да не се разтичат по-течните пълнежи се слага грис(на бурканче от 320-400гр сладко,без значение от какъв плод,са достатъчни около 3-4 супени лъж.грис(става и с галета,ако нямате грис подръка).И ако нямате грис и галета,става и с натрошени бисквити,но с грис е най-добре,защото при изпичането попива в пълнежа и не личи изобщо.
Каква консистенция трябва да се получи, гъстичко?

# 42
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ами и аз ги правя малки Embarassed. Разделям на 4 топки и от всяка топка правя по 1 тава - средно 20 - 25 кифлички. И така по 4 . Миналия път цял ден пекох кифлички. Ами 4 фурни са това. На другия ден на обяд нямаше нито една кифличка... Confused Ама снощи пак така започнах, но беше 12 през ноща, хванаха ме лудите, направих ги по големи, в две тави и айде. Днес има кифлички  - гиганти Grinning. Даже и малкия закуси попара с кифлички и мляко Mr. Green
БРАВО!
Както виждам и без мен си се справила Simple Smile thumbsup

А що се отнася до течното сладко... Слагам малко бисквити Закуска и задължително пека на хартия, щото съм от мързеливите домакини и мразя да търкам тави Wink

# 43
  • Мнения: 382
за консистенцията-ами да,малко по-гъстичко става,но не излиза и капка сладко от кифличките.Аз така правя и козуначените ,защото и там слагам сладко(шипков мармалад) и орехи,а знаете козуначените кифлички какви миниатюрни се правят по принцип от типа на mini7days.

# 44
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
за консистенцията-ами да,малко по-гъстичко става,но не излиза и капка сладко от кифличките.Аз така правя и козуначените ,защото и там слагам сладко(шипков мармалад) и орехи,а знаете козуначените кифлички какви миниатюрни се правят по принцип от типа на mini7days.
Аз като малоумните пак да питам newsm78 #CrazyСлед като се сложи гриса (галетата) трябва ли да остане някаква течност, която евентуално да се поеме от него или трябва да си е гъстичко?

Общи условия

Активация на акаунт