Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 36

  • 48 559
  • 728
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 7 573
Отливат от продукта и ти дават.

# 646
  • Мнения: 906
Аз съм на 40 год, с нормална-леко суха кожа.Най-използваните фон дьо тени през годините са-Ести Лаудер-Дабъл Уеър, Туш Екла на Ив Сен Лоран и Ланком Идол Ултра Уеър.И под трите нанасям базата със златните частички на Лоран, а под нея, серума на Ести, крем и олио.Да, знам, много неща Simple Smile С тези фон дьо тени се чувствам най-добре.Само пудра не успях да харесам.След свободната на Шанел нищо не харесвам.Метеоритите ме пресушават, взех хвалената на Аура-сама по себе си е хубава, но явно съм свикнала с Шанелската.По препоръка на Ниа, бях взела Лореал фреш уеър, нарежда се много успешно между моите любимци.

# 647
  • Бостън
  • Мнения: 13 503
Моята колекция от ФДТ почна да расте след като кожата ми почна драматично да се променя след навършени 40 год. В момента имам 2 основни състояния и няколко междинни:
1. Топъл сезон - нормална с много мазна Т-зона
2. Студен сезон - суха с почти нормална Т-зона
3. Междинни - или съм прекалила с активите в козметиката или сме отишли посред зима някъде по тропиците на плаж или от много влажен климат съм се озовала в суха София и горката ми кожа се чуди какво и се случва и завива или към страшно суха и чувствителна или към много мазна и опъпчена.

1. При нормална към мазна ползвам следните:
- Bobbi Brown SKIN LONG-WEAR WEIGHTLESS FOUNDATION SPF 15
- Estee Lauder Double Wear
- Loreal INFALLIBLE® 24 Hour Fresh Wear Foundation
- BURBERRY MATTE GLOW FOUNDATION + Burberry Matte Glow Compact Foundation
- Urban Decay STAY NAKED WEIGHTLESS LIQUID FOUNDATION
- Laura Mercier Flawless Fusion Ultra-Longwear Foundation
- Bobbi Brown BB Cream SPF 35 (discountinued, но ужасно любим, имам остатък!)
- Kevyn Aucoin The Sensual Skin Fluid Foundation  (discountinued, но ужасно любим, имам остатък!)
- Dr. Jart+ BB Dis-A-Pore Broad Spectrum SPF 50+
- MakeUp Forever MATTE VELVET SKIN COMPACT BLURRING POWDER  FOUNDATION
- Bare Minerals ORIGINAL LOOSE POWDER FOUNDATION SPF 15
- JUNGSAEMMOOL Essential Star-cealer Foundation
- Laura Mercier Flawless Fusion Ultra-Longwear Foundation
- различни корейски къшъни, а вчера за първи път си купих толкова хваления Missha M Perfect Cover BB Cream

2. При суха към нормална:
- Lancôme Renergie Lift Makeup SPF 20 [DISCONTINUED], скорошно откритие, разкошен, сочен, естествен!
- Armani Luminous Silk Foundation - ужасно красив и ужасно краткотраен на моето лице
- Burberry Fresh Glow Fluid Foundation + Burberry Fresh Glow Compact Foundation
- Bobbi Brown SKIN FOUNDATION SPF 15 + Bobby Brown Stick Foundation
- Kevyn Aucoin The Etherealist Skin Illuminating Foundation
- Laura Mercier Flawless Lumière Radiance-Perfecting Foundation
- CHANEL VITALUMIÈRE AQUA
- Dolce & Gabbana Perfect Luminous Liquid Foundation [DISCONTINUED]
- Shiseido Radiant Lifting Foundation SPF 17  [DISCONTINUED]

С пудрите нещата стоят по подобен начин... всеки продукт съм го купувала след яко четене на ревюта и съпоставяне с моите наличности (е, понякога и от просто любопитство, но пак чета ревюта, гледам рейтинги, етц!). Всички са различни, аз обичам да имам избор - и супер естествени и по-драматични покрития, различни цветове за различни сезони. Ако трябва да избера само 3 ще ми е много трудно!

PS Имам вредният навик ако един ФДТ ме впечатли да купувам и други от същата марка. Изобщо и като бяла/цветна козметика, и като продукти за коса/кожа не обичам да имам продукти от 15 различни марки и винаги се стремя, когато мога да имам серия или комплементарни продукти от един бранд.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 21:30 от Agent Provocateur

# 648
  • Мнения: 2 255
Включвам се да кажа, че и аз купих Stay naked най-края (беше на добра цена в Сефора Италия) и съм доволна на първо четене.
Засега никой ФдТ не ми е детронирал ЕЛ ДУ, та ще видим 😀

# 649
  • Мнения: X
Моите топ 3 за всички времена са лесни- които 3 и да взимах за зимен/летен/междинен цвят като бях на 25. Сега положението е далеч по-плачевно. Ако искате обаче мога да си опиша топ 3 във всяка категория по покривност, финиш, формула (стик, пудра, течен, крем) + причини, но мисля ще е досадно за всички. Любовта на живота ми беше 1 ФДТ, който разбира се спряха- ЛаМер Anti Age. Нямаше цвят като за мен и пак го носех, напасвах. Любов.

# 650
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Искам Ния, чакам с нетърпение Simple Smile

Аз съм подобно на Агент с промяната в кожата след 40+ Като добавям и обилно изпотяване на лицето и то не само лятото. Което обаче не пречи, кожата зимата да е суха Sad
Това, с което разполагам е:
За лятото:  предпочитам да ползвам продукти с фактор през деня -  ВВ на Шисейдо https://www.notino.bg/shiseido/sun-care-sports-bb-bb-krem-spf-50/p-15845212/ и BB на Миша са ми най-добре за голямата жега.
 Футурист на EL също го харесвам, но не в големите горещини, а повече като се запролети, мисля и че за есента ще ми е добре. Сега го добавям, ако смесвам горните два. https://www.notino.bg/estee-lauder/futurist-hydra-rescue-khidrat … on-do-ten-spf-45/
Вечер за излизане през лятото харесвам ЕЛ Дабъл уеър.
Зимата най-често прибягвам до Диор Фоевър Глоу, харесва ми точно Глоу завършека.
Имам и този на Физишън формула, който много харесвам на лицето си, но ароматът му леко ме дразни и рядко го слагам. С по-мокър бюти блендър ми стои страхотно. https://www.notino.bg/physicians-formula/the-healthy-ozarjavassh … on-do-ten-spf-20/
Успоредно с Диора ползвах и този Герлен, но го свърших и няма да го подновявам https://douglas.bg/guerlain-l-essentiel-high-perfection-foundati … spf-15-conf-57388
Хвърлила съм око на новия Мак фейс енд боди и мисля, че е крайно време да пробвам и аз Лореал Фреш Уеър, до който така и още не съм стигнала, но много ми се иска.

# 651
  • Мнения: 444
Отивате в съответния магазин и могат да ви отлеят малко количество в мини бурканче. Поне в Дъглас дават. Или по-лесно идете направо в магазина и пробвайте, докато все още има налични цветове, защото когато има намаления се изчерпват бързо.Blush

# 652
  • Бостън
  • Мнения: 13 503
Ако искате обаче мога да си опиша топ 3 във всяка категория по покривност, финиш, формула (стик, пудра, течен, крем) + причини, но мисля ще е досадно за всички.
Искам! Каква досада!?!? Grinning

Включвам се да кажа, че и аз купих Stay naked най-края (беше на добра цена в Сефора Италия) и съм доволна на първо четене.
Засега никой ФдТ не ми е детронирал ЕЛ ДУ, та ще видим 😀
E, мило, те са различни, как може единият да детронира другия?! Но за мен се допълват чудесно...

# 653
  • Мнения: 2 880
Отивате в съответния магазин и могат да ви отлеят малко количество в мини бурканче. Поне в Дъглас дават. Или по-лесно идете направо в магазина и пробвайте, докато все още има налични цветове, защото когато има намаления се изчерпват бързо.Blush
А в момента има ли намаления някъде ?
Аз няма как да отида да тествам, и ако има намаления в момента, ще пропусна най-вероятно.

# 654
  • Мнения: 45
И аз да се включа - на 28 години съм, никога не съм имала проблемна кожа, но след като родих, забравих за няколко месеца гримовете, или по-точно - грим само с повод. Преди бременността и по време на нея съм се гримирала ежедневно.
След като се завърнах към стария си начин на живот, започнах да забелязвам дребни бръчици около очите и лющене на Т-зоната, следователно станах по - претенциозна към това, което ползвам. За през деня ползвам Lancome Teint Miracle. Но за вечерта държа да бъде силно покривен, матиращ. И не мога да направя точното попадение...

# 655
  • Бостън
  • Мнения: 13 503
Хахаха, оказа се, че в момента съм с идеален тен за Missha Coverlast Cushion #27

# 656
  • Мнения: 2 255
Agent-че, знам, че са различни😀
Ама мен ме интересуват конкретни параметри, които да изпълняват.
Аз ДУ използвам около грахово зърно на лицето, даже и по-малко, не се изтривам с него, нямам кой знае какво за покриване😀😀
За мен е важно да не трябва да го пипрам този ФДТ на лицето си един работен ден, да не ми се набива в линии, които нямам през деня и да не ми омазнява лицето допълнително.
От всичко, което съм пробвала засега само ДУ се справя, както и няколкото ползвания на Stay Naked ми покриват желанията. Ще видим за в бъдеще😀
Знам, че няма такова животно, ама ми е мега досадно да ходя да се попипвам по лицето, да мажа пудра и т.п. Та мързелив грим за мен моля🤌🏻😀

# 657
  • Мнения: 2 586
Момичета, може би всеки има 3 фдт- а, които поддържа винаги в наличност, защото за НЕГОВАТА кожа са най- добрите.Интересно ще е , ако споделим с каква кожа сме, възраст, какво целим и съответно кои са попаденията ни.
Ако ви се струва ненужно, моля да бъда извинена.
Чудесен въпрос, дано повече момичета се включат,ще ми е интересно да прочета.
На 35г. съм, кожата ми е трудно да определя точно каква е, по-скоро нормална към смесена. Дали ще се омазнява/дехидратира и т.н. при мен до голяма степен зависи дали правилно съм си подбрала продуктите, но вече определено не е мазна. До 32-33 г. упорито търсих висока покривност и силен мат. Тогава любимци ми бяха L'oreal Infallible Matt, Rimmel Stay Matt, Catrice All day Matt. Признавам, че особено в студените месеци съм имала сухи участъци, които веднага си проличаваха след нанасянето на фдт, но упорито се плесках. И в един момент нещо ми залепна релето, започнах да си мисля, че само си внушавам, че имам нужда от здраво матиране. Съответно минах в другата крайност - започнах да търся сочен, свеж, озаряващ, сатенен ефект, по възможност с блестящи частици. Вече не ме вълнува толкова високата покривност, просто искам лицето ми да е свежо, да не се впива в линии и да издържа поне 5-6 часа без да изчезне на петна. За целта минах през Clinique Even better ( изчезва за 2-3 часа и се окислява), Avon Luxe ( 2 флакона имам използвани, много ми харесва и определено е най-добрия бюджетен фдт с подобен ефект, сатенен финиш и работи безотказно през всички сезони), Clarins Skin illusion( страхотен, обожавам го, покрива всичките ми критерии). В момента ползвам Афинитон (класика в жанра, но определено са подобрили сериозно формулата му, прилична покривност, озарява добре). Държа наличен само по един фдт. Искам да пробвам и ЕЛ, Ланком, Герлен и Диор, и до тях ще стигна. Все още се уча и не мога с точност да определя подтона си, косата ми е същия цвят като на Ния, но изглеждам добре с по-розови или прасковени нюанси.
Тепърва ще правя промени, чакам да видя следващите 9 месеца на какво ще заприлича лицето ми.

# 658
  • София
  • Мнения: 1 464
Ния, кой дали ще иска? Кое досадно? Абсурд!  Няма друг такъв с енциклопедични познания по тази налудничава за други тема, но не и тук, не и за нас, отегчени няма да има! Само доволни!:)

Аз ако нямах проблем като моя (витилигото) не бих ползвала друго различно от tinted moisturiser или друго леко подобно, като СС например. Просто след 40, фдт с по-плътно покритие не винаги стоят добре.. според мен.
Най - използвани в момента, лятото (за нормална кожа с мазна Т-зона) са ми комбинацията от 2 кънсийлъра на Nars - за под очите (новият creamy corrector+creamy concealer) и Nars soft matte concealer за лицето и малко пудра на By Terry. Толкова.
Когато искам 10 часа и повече да не мърда фдт, да ми е безгрижно цял ден и да не погледна в огледалото и веднъж - ELDW.
YSL All hours ми е нов. Не е лош.средно покритие, надгражда се. До 4 часа го няма на лицето ми обаче с каквото и да е сетнат. Най - добре стои нанесен с гъба.

# 659
  • Мнения: 2 078
Ниа, прекрасна! Всичките сме в очакване! Hug

Общи условия

Активация на акаунт