Деца от всички страни, добре сте дошли- 11!

  • 31 768
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Наблизо
  • Мнения: 6 324
Здравейте!

ЧРД на всички рожденици! Да са живи и здрави,щастливи,усмихнати и обичани!
О ние не сме почнали с украсата,а май трябва..И при нас времето е отвратително и много ми писва.Аз се придвижвам с велосипед.Искам слънчице малко.

Моята пряка шефка е контактна и чакаме да й излезе ПСР..Много ми е притеснено и само се вторачвам в себе си.Имам някакви сополи като вода и си мисля,че ме втриса от време на време.Ох..

# 661
  • Мнения: 2 152
Горди, впечатляваща украса, браво! Ние си украсихме малката елха (120 см) тази година, защото ще се местим на 26, 27 и 28ми декември, точно след Коледа и ни трябва бързо-бързо да съберем всичко.

Ако сте ваксинирани няма нужда да се притеснявате от Ковид, даже е по-добре да го изкарате, така имунитетът ще ви е още по-силен. На мен ще ми лиспва Москва с пълния си непукизъм, вече рядко виждам дори маски тук. И не само с това, такъв уникален град е друдно да се забрави. Виж, Токио не ми е липсвал нито ден, макар че там се омъжих и родих децата си. Някои места така и не ги обикваш, колкото и време да прекараш там, а в други се влюбваш от пръв поглед и завинаги Heart

# 662
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Сноуче, благорая! Между другото, тука и да искам не мога да се заразя, няма нито един случай на Ковид в Западна Австралия. За 3г имаме само към 1000 човека заразени. Маски сме носили само няколко седмици за тези 3г. Не ни се е налагало в къщи да се тестваме, хич и не съм запозната как става. Не познавам, нито съм чувала за познат на познат, който да е изкарал ковид тук. В съвсем различни светове живеем, но ние тук си плащаме цената с това, че сме напълно изолирани. Тъкмо говориха да отпускат мерките и хайде новия щам.
Днес бяхме на опознавателен ден в училището на дребния. Той тръгва на т.н кинди (4г.), като първият учебен ден ще е на 1-ви февруари. Хем чакам с нетърпение, хем като се знам, ще ми свидно и мъчно 😅 дано ходи с желание.
П.С мойте най-добри дружки са рускини. Не съм била в Русия, но пък много обичам езика и с удоволствие някои ден, ще се организираме да отидем.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 16:58 от gordi

# 663
  • Немция
  • Мнения: 6 956
Къти, честито на твоето пораснало момче! Да е здрав, щастлив и много да ви радва! Hug

Авил, момчето ти явно е изкарало короната, щом сестра му е с доказана делта. Как е бронхита?
Дано да се хареса Гравитракс. В момента моите момчета имат Адвентскалендар с Гравитракс, крайният резултат ще е елха от техните модули, по които ще се спуска топчето.

Карду, а при вас как е положението?

Мелина, добре, че нищо не ви липсва от Норвегия. Така затваряте спокойно една страница от живота ви.
Сноуче, при теб ще има май повече емоции, след като кажете "аривидерчи" на Москва. Разбирам те, руската душевност ни е близка, чувствала си се на мястото си.

Бюти, и аз не виждам край на тази сивота и влага. Сравнително студена и влажна е есента тази година, дано поне за децата има сняг, за да му се порадват.

Ние сме в процес на избиране на училище на малкия след 4 клас. Всъщност изборът ще е лесен - иска в училището на брат си Grinning, ама все пак ходя на презентациите на училищата, да си изясня кое да е за втори избор, като резерва. А и е известно връщане към нормалността и ми харесва да участвам, като се сетя миналата година как беше всичко в локдаун.

Горди, красиво, красиво...
Нямаме елха още, слагаме истинска 2 седмици преди Коледа. Имаме отчасти украса, слагаме я на порции.
Ще сложа един малък кадър от сцена със Светото семейство на Плеймобил. Елхичката е правена от голямото Бибитче, с помощ. Тези елхички са наша целогодишна украса и сменяме декорацията според сезона.
Бибитко нареди фигурите така, че в легълцето на Исусчо да е една кокошка, а самия Исус се е напъхал в кошницата на майка си. Grinning

# 664
  • Мнения: 5 352
Момичета, ние с мъжа ми сме отрицателни. Девойката утре е на тест. Каквото и да е, у дома никой няма симптоми и не се притеснявам.

# 665
  • Мнения: 111
Къти, честит рожден ден на момчето ти! Да продължава така да ви радва!

Благодаря ви момичета за пожеланията. Толкова бързо растат децата, понякога го забравям покрай натовареното всекидневие.

Карду, чудесна новина.

Бибит, и на мен ще ми е интересен този календар Grinning. Ако и моят се запали по гравитракс, може догодина и той да има такъв.
Децата вече са по-добре. Малката вече почти не кашля, синът кашля доста по-малко. Но и двамата изглеждат пълни с енергия. В крайна сметка синът ще трябва да си седи вкъщи още десет дена, защото не е имал положителен тест. Според мен, ако не се е заразил с ковид докато малката имаше температура (и бронхитът му е от друг вирус), няма и да се зарази. Сегашните правила за изолация ги сложиха още за варианта от миналата есен, а болестта се е забързала оттогава.

Сноуче, много е наближило вашето местене. Сигурно вече опаковате някои неща.

Много се радвам да чета това, което пишете, изважда ме от корона ежедневието. Simple Smile
Тръгването на училище, смяната на училище са важни моменти и за детето и за родителите. Като дете не се вълнувах толкова, но като родител... Grinning

# 666
  • Мнения: 2 152
Вчера събрах един куфар. Ще путъваме с три големи куфара и три малки - по един за мен и за ММ, и един за децата. Всичко останало ще го събере фирма и ще го достави. Но планираме да оставим всичко на склад, докато не е готов апартамента ни, така че тези общо 6 куфара ще са ни за 4-5 месеца за всички ни. Тук сега организирам партита за сбогуване, в неделя имаме коледна фотосесия, а другата седмица имаме годишнина от сватбата и съм купила билети за Большой да изненадам ММ. Та сме на пълни обороти - организираме и тук и там, нямам време да се натъжа.

Вчера имахме виртуални отворени врати в новото училище и засега съм доволна, стискам палци на децата да им хареса и да ходят с удоволствие Heart

# 667
  • Мнения: 111
Сноуче, не ви е скучно Simple Smile

От мен малка история с пср тест. В петък си правих пср тест за всеки случй, понеже в понеделник сутрин съм на зъболекар. И резултатът е че няма резултат! Имало вероятно пср-инхибитори в пробата и въобще не са могли да започнат реакцията. Не бях чувала преди, че е възможно това. Предложиха ми да ходя за нова проба събота или неделя в някакви далчни за мен лаборатории и се отказах.

# 668
  • Мнения: 2 152
Авил, направо ме уби! И аз не бях чувала такова нещо. А трябва ли пак да плащаш или за тяхна сметка ще го направят?

# 669
  • Немция
  • Мнения: 6 956
Карду, какво стана с теста на детето?

Авил, голям куцуз Grinning(не знам дали ти е известна думата) с твоя тест!

Сноуче, много хубава програма сте намислили. Мечтая си да отида някой ден на представление на балета на Болшой театър, все не стигаме дотам, а с тази пандемия съвсем се замразиха такива концерти. Като гледам, май само в Москва е възможно на този етап. Grinning

В събота бяхме на Денят на отворените врати в бъдещото училище на малкия. Беше интересно направено, детето остана доволно. Брат му беше се цанил за доброволец в кабинета по история и посетихме и него.
За нас това беше глътка нормалност въпреки маските и проверки за сертификати. Бяхме и с червени лентички на китките като знак, че сме минали проверката. Joy
Но се радвам, че все пак инициативата се проведе, защото следващото училище, което е наред, няма да прави Ден на отворените врати. Може би ще има нещо онлайн, не съм проверила още, но онлайн не може да се сравни с реалното присъствие.

# 670
  • Мнения: 5 352
Всички у дома сме с отрицателни тестове и сме си екстра. Не знам далиииии изобщо е била наистина позитивна. Ма както и да е. Сега на дневен ред е  посещението при ортодонта тази седмица. Много е важно и добре, че отмина това с   положителния тест, че сме записали часа преди два месеца.

# 671
  • Немция
  • Мнения: 6 956
Карду, най-вероятно е бил фалшиво-положителен теста от училището. Не е рядкост.
Иначе все някой от вас щеше да има поне 1 симптом.

# 672
  • Мнения: 2 603
Здравейте момичета, отдавна се каня да пиша и все не ми остава време и само ви чета. Аз бях почнала работа, но не се получиха нещата, фирмата беше много зле, почти никаква продуктивност, две седмици след като постъпих освободиха цялата ми група, мен ме оставиха, но след още няколко дни казаха, че нямат финанси да ме задържат.
Отделно и ние гледахме училища за голямата за следващата година и мисля, че избрах даже едно, което има програма за двуезично обучение, а и е държавно. Много ми харесаха учителките и начина на преподаване. Единственият проблем е че е в съседен град и ще трябва да я карам.
В тази връзка започнах да карам колата и сама, което за мен е голяма крачка, е, само до градината карам, но пак е нещо.
За сега е това, ще допълвам.

# 673
  • USA
  • Мнения: 1 323
Раздвижила се е темата Simple Smile
Честит рожден ден на Мелина и Борис, на дъщерята на Авил и на Луи! Бъдете здрави и много щастливи! Благодаря за поздравите и за моя Андрей.Тази седмица ще отпразнуваме и 10-тия рд на големия ми син Алексей. Голямо вълнение е. Въпреки,че вече му мина партито,пак ще ги вземем по-рано от училище и ще ходим да се позабавляваме семейно,на място по негов избор. За неговия РД ама съвсем не съм подготвена,но ще импровизирам.Просто в последно време се насъбраха страшно много неща дето чакат мен да ги подхвана.Където може мм помага,но повечето са проекти и си чакат нем и изискват време. Ще си отдъхна ваканцията.ПОне тази година започва по-рано на 18ти,но това означава,че всичко трябва да съм свършила до тогава. Изкарахме чудесни почивни дни за деня на благодарността с приятели в Чикаго.Отидохме там за няколко дни.Случиха се безобразно студени,но пък бях подготвена с подхояща екипировка и ни беше добре. Ходихме на запалването на лампичките на гоямата елха,после ледена пъзалка с кънки.(от това имах мускулна треска цяла седмица на ръцете,че дъжах сина на едната ми приятелка(тя не може да кара кънки) за ръка,а той е доста голям.Моите се справиха чудесно с кънките. В хотела имахме басейн на който си бяхме само ние.Аз не излязох от джакузитито.На мен водата в басейна ми беше хладна,но те не се оплакаха. Бяхме и взели билети и за едно светлинно шоу по случай коледа,но го пропуснахме(и двете магистрали които водиха до там бяха затворени и си изпуснахме часа.
Едната ми приятелка се обади след два дни,че дъщеря и е с позитивен ковид тест от училище,но слава Богу,при нас нищо няма вече 10 дни по-късно.
Всички с Ковид и болни да оздравяват бързо! Ние не сме си правили тестове за антитела,нно си мисля,че едва ли ни е подинал.Въобще не се пазим и единственото място където сме с маски е училище. Носят се формално за да не слагат под карантина хората,ако някой се разболее.Между другото си има още един куп респираторни вируси,дето си се вихрят наоколо в пълна сила. Мисля да ваксинирам децата зимната ваканция. В класовете им вече голяма част са ваксинирани,а и те напъват да ги водя вече,но часовете не ми изнасят с работното време за сега.
Учителите и на тримата се трушнаха здраво. На големия учителя му ще се върне чак януари,а отсъства от средата на ноември.Сериозно съм се притеснила ,че ще изостане. Първо ги заместваше студентката която си караш тренинга с тях и беше на обучение от началото на учебната година в класа им,а сега до края ще ги завърши учителката която заместваше учителката на средния докато тя беше на операция. Имат тестове тези две седмици пак за края на срока.
Заедно с ангажиментите ми си тече и Коледния дух в къщи,което и всъщност ми дава сили и ме зарежда в натоварената програма. От всичко най-много моите деца харесват адвент календара с бележки дето им пиша и много се забавляваме с елфа. Аз нямах намерение да се забърквам с него,но децата го откриха в един от кашоните с украса.Аз го извадих ,а те влязоха във филма да не го пипам,че ще му избягат магическите сили хаха. Нашия е много по-различен от традиционния и е рекламен на кока кола.Те решиха,че е ок да е различен защото идва от БГ и го кръстиха Коко. Местя го вечер като си легнат и сутрин много се забавляваме докато го търсят.Измислят си постоянно истории. Значм,че няма да е за дъло още и са ми много сладки.
Още не съм готова с подаръците за Коледа,но са поръчани поне. Малката ме пита дали дядо коледа ще и донесе подарък след като нищо не си е пожелала.Казах и ,че аз никога не съм му писала писма и все ме е изненадвал с нещо и ще я изненада и нея. Тя е толкова креативна.Постонно ми се моли да не изхвърлям кашоните от пратки и все прави нещо с тях.Вчера ми направи кафе машина с чаша за кафе с дръжка. Реших,че за нея най-добрия подарък ще е къща от кашон с комплект тиксо,боя,лепило  телбод. Ходихме на няколко РД с нея и все и казвам гледай им подаръците и си харесай нещо и тя все нищо не иска.
Къщата я украсихме и отвън,но нямам снимки Simple Smile Ето една само на елхата,която децата украсиха.

# 674
  • Немция
  • Мнения: 6 956
Якамоз, жалко, че така се е получило с работата, но след празниците с нови сили ще намериш нещо подходящо, все ще изскочи...
Карането без тренинг не става, ще свикнеш постепенно. Едно е да си млад и много да не го мислиш, друго е да си нов шофьор и да караш децата си, съвсем друга отговорност е.

Калалили, и моят големият Бибитко е по творчество с кашони. Grinning Насъбрали сме кашонерии у нас, направил е конструкции за чудо и приказ,... но вече е по-рядко, поотрасна и го грабна телефона, за съжаление. Ограничаваме го, но е трудно на 12 и все по-трудно ще става с възрастта(мразя ги тези телефони Close)
Хубаво е, че поощряваш креативността на Анджи!
Вашият Адвентскалендар звучи интересно. Правила съм подобен, момчетата уж се забавляваха, но не искат повече такъв Smile, предупредиха ме. Или поне  не трябва да е само такъв с бележки. Предполагам, че вашият е по-вълнуващ.

Тежко разболелите учители били ли са ваксинирани или не знаеш такива подробности?

Аз правих заедно с момчетата сладки за благотворителен базар в училището на големия, събират пари за училище в Руанда, вече от години. Но покрай миналия локдаун, базарът не се проведе. С 3 евро се осигурява месечният обяд в  училището на едно дете там.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 12:14 от Бибит

Общи условия

Активация на акаунт