Деца от всички страни, добре сте дошли- 11!

  • 31 675
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • USA
  • Мнения: 1 323
Бибит,учителите не са с усложнения от Ковид. Едната я оперираха беше с тумор на врата.Другия е също с операция,но драстично по сложна на гръбнака някъде и връщането му ще отнеме повече време. Всички учители са ваксинирани тук. Само на малката учителката беше с ковида ама се върна. За малката не ми е драма отсъствието на учител,но при големите материала е значително по-сложен месец отсъствие на редовния учител си е много.
Звучи чудесно вашата разходка в училище.
Тук също всичко си е нормално.Има си кина,постановки,ресторанти и всичко както си му е реда.Никой не те закача за тестовеили сертификати.Всичко си е на собствена отговорност както и трябва да е според мен.
Нашия календар с бележи е да правим разни неща.Някой са свързани с Коледа,но някой нямат нищо общо.Просто да си прекараме вечерта планирано и забавно.Понякога има някое малко подаръче като шоколачета или слайм,Коледни пижами и от сорта,но повечето са забавни.За сега най-любимо им е пикник на пода. Редим Коледни пъзели,четем Коледни книги,играем разни игри.печем и украсяваме курабийки,джинджифилови къщички,коледни орнаменти си правят,ходим на разни места които са украсени за коледа като зоопарка ни и ботаническата градина,мюзикъл.. Това са в общи линии.Преценявам според времето кое кога за да ги изпълним и да няма зор.

# 676
  • Мнения: 111
Здравейте Simple Smile

Вече сме свободни, всички тестове от вчера са отрицателни. Синът най-после ще се върне на училище. Да го похваля - при домашното обучение беше много сериозен. Всичко си правеше без да се оплаква (много). Освен това започна да чете без някой да го кара, запали се по Астерикс.

Сноуче, тук пср тестовете за ваксинирани са безплатни. Затова не съм се интересувала дали в такъв случай тестът се заплаща изцяло. Но въпросът си е добър. Знам само, че ако резултатът от теста се забави повече от 24 часа след взимането на прабата, лабораторията не си получава парите.

Карду, не знам как се случва масовот тестване в училище, но все ми се струва, че може да има объркване на пробите. Може да са дали грешното контейнерче (децата не четат непременно това, което е написано на него) или ако лепят етикетите след това - да са залепили грешния етикет Simple Smile.

Много забвно с кашоните - и моят син твори с тях Grinning. Последно направи "коли" за себе си и за сестра си.

Последна редакция: сб, 11 дек 2021, 12:47 от авил

# 677
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Авил, оф, мина цялата галимация покрай вас!
Списанията с Астерикс са много популярни и обичани в Германия. Големият Бибитко обаче не можах да го грабна на тази тема, но малкият изглежда заинтригуван, смятаме да вземем още от историите с Астерикс.

Калалили, не разчитам на схващането, че е достатъчна собствената отговорност. Хората са толкова различни, а в тази пандемия се видя и как хората я възприемат с различна тежест.

Вие бяхте рожденици скоро с Андрей, Калалили! Пожелавам ви всичко най-прекрасно- здраве, щастие, сбъднати мечти и много късмет! Two Hearts Birthday Party Time

# 678
  • USA
  • Мнения: 1 323
Благодаря Бибит! С големия бяхме роженици.Навърши 10 голямото ми момче. Изкарахме си чудесно. Взехме децата по-рано от училище,ходихме на картинг,на боулинг и в нашия зоопарк има нощно шоу с лампички и музика,та ходихме и там ,заедно с любимият ни китайски ресторант. Донякъде вече ми намаля стреса.На финалната съм с ангажиментите и купищата неща които чакаха на мен.Надявам се да не ме изненадва нищо повече до края на седмицата,което да е от днес за утре.
Тази пандемия се проточи прекалено дълго.Хората измират от купища други болеси ,които се пренебрегват покрай Ковид и мен това повече ме напряга.
Като сравнявам нещата с миналата зима,тук ограничения няма никакви.Освен в училищата на всякъде другаде всичко си е нормално.Всички зали са пълни от спортните,до концертните и кината. Човек избира за себе си дали да ходи или да не ходи някъде предвид броя на хората. Това имах в предвид въпрос на лично усещане. В ресторантите положението е същото.

# 679
  • Мнения: 5 273
В големи магазини си влизаме само с маски. Обаче пред кметството направили някакъв коледен базар, на площада. И го оградили. И сложили един охранител, който да пуска само със сертификати. Много ми стана смешно. И как да им повярвам, че това има нещо общо с вируси и пандемии?! Ма хич не ми трябва базара им. И като гледам не само на мен.

# 680
  • Мнения: 2 141
Честито на рождениците! Живи и здрави Simple Smile

Ние сме 2 седмици до местенето. Днес изхвърлих три чувала с боклуци, хартии, кашони, части от играчки и играчки, с които от векове не са играли. Вчера се отървах от 2 чувала с дрехи. Утре ще мятам обувките. Мразя натрупани ненужни вещи и се чувсвам много добре като разчистя така. За разлика от мен, ММ е плюшкин, но от онези подредените - напъхал и подредил е по кашони дрехи и обувки, които не е носил от много години и не ми дава да ги хвърля Rolling Eyes

Напрежението расте с всеки изминал ден, защото се готвим и за Коледа тук, събирането на багажа, сбогуването с приятелите, организацията на всичко в Италия. Миналата седмица архитектът отиде да види апартамента в Торино. Трябваше да започваме работата, защото проектът е готов. Но за огромна наша изненада, той ни посъветва да не го купуваме, макар че вече ни е направил проект. Причината е, че сградата е наклонена и се движи, вероятно има някакъв риск от свлачище, който той не може да изчисли, защото липсват оценки и документи, затова ни съветва да се откажем от този апартамент, заради състояните на сградата Sob. Само да спомена, че вече почти два месеца работим върху проекта. Можете да си представите как се чувстваме, сега всичко отначало. Пълна лудница!

# 681
  • Немция
  • Мнения: 6 919
O, Сноуче, много неприятно! Голяма лудница наистина. Сега всичко отначало. Дано имате ваше си местенце къде да се установите временно.

Калалили, извинявай, объркала съм се в бързината - ти и Лекси празнувахте. Blush

При нас отново се позатегна, особено за неваксинираните. Маски, сертификати... Всичко си работи, де, не е като миналата година. Само големи мероприятия са под въпрос. Усеща се напрежение и покрай новия вариант.
Но Германия я водят с уж най-строгите мерки в Европа в момента.

Ние бяхме на басейн с атракции в неделя, добре ни се отрази,.. но сме със сертификати. Ще се постарая скоро пак да идем, че след празниците и новата мутация очаквам стагнация пак.

# 682
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 484
Честит Рожден Ден на Лекси и Кала! HugПожелавам ви здраве, щастие, успехи и всичко най-хубаво! Heartpulse Hug
Сноуче, дано имате късмет все пак да се наредят нещата. Ще намерите друг, по-хубав! Hug

# 683
  • Наблизо
  • Мнения: 6 175
Честит рожден ден на всички рожденници!Да са живи и здрави и много много щастливи!
Сноуче,ще намерите друг!Не е лесно да се намери жилище..ние също търсим да купим и всичко е или адски скъпо или много далече или е съборетина Sad

# 684
  • Мнения: 2 141
Благодаря, момичета. Слава Богу, имаме вече наета квартира за 6 месеца, защото така или иначе този беше за пълно реновиране. Ние искаме да купим старо и да го ремонтираме из основи, защото италианското правителство в момента поема стойността на 50% от ремонта на старо строителство. Но този просто беше уникален, а и самата сграда, градината, с басейн, тенис корт, голям лукс... Но разбира се, човек не трябва да прави компромис със сигурността и здравето си, та ще търсим още.

# 685
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Благословени празници на всички!

Също и безпроблемни, особено на Сноучето!

# 686
# 687
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Весела Коледа на всички! Благословени и светли да са домовете и душите, любов да цари в сърцата!

Карду, благодаря за този пост! Амин, дето се вика...

# 688
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 484
Весела Коледа на всички! Flowers Evergreen Tree
Много здраве, щастие, късмет и благоденствие! Heart Hug

# 689
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Честито Рождество Христово! Много здраве, щастие и благоденствие!

Общи условия

Активация на акаунт