Деца от всички страни, добре сте дошли- 11!

  • 31 646
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 133
Честито Рождество Христово на всички! Нека има здраве, мир и разбирателство в семействата ни!

Ася, много ти благодаря, че ме мислиш, определено имам нужда от палци. Събираме днес вече нашите куфари, с които ще пътуваме и ще отделяме въздушната от земната пратка за работниците, които пристигат утре. Аз за капак се разболях и съм с ужасна хрема. Престоят си в Русия ще запомня с непрестанно болеедуване. За две години не съм прескачала повече от месец да се разболея, а понякога и два пъти месечно. Сега пия чай с мед и ще ставам след малко да подхващам багажите. Добре че имам много подреден мъж, та той сам си оправя всички негови неща и ще подреди въздушната пратка, аз само ще му извадя каквото искам да влезе там.

Коледа мина много хубаво - на Бъдни вечер правихме коледни сладки и питка, много малки ястия, ядохме и децата легнаха рано, защото нямаха търпение да се наспят и да отворят подаръците. Бяха много щастливи на сутринта и си харесаха всички подаръци и вчера цял ден играха. Не смеем никъде да излезем, че аз съм болна, а и навън е -15, та да не вземат да се разболят...

При вас как мина Бъдни вечер?

# 691
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
ЧЕСТИТА КОЛЕДА НИ ВСИЧКИ! Здраве, благоденствие и разбирателство да има!
Ние се прибираме от уикенд при свекърите,добре изкарахме. Бъдни вечер на 23-и по български и на 24-и по френски. Децата са доволни от подаръците.
Сноуче леко пътуване!

# 692
  • Немция
  • Мнения: 6 879
Честита Коледа на всички, надявам сте да сте имали спокойни и уютни празнични дни!
Моите момчета хем са по-големи вече, но бяха развълнувани от чакането на подаръците. Определено дългото очакване да дойде Денят създава усещане за нещо много специално.
Малкият дори каза, че Коледа била по-невероятна от рождения му ден Grinning или почти, добави той. Wink

Сноуче, леко местене, всичко да мине оптимално!

Ние ще ходим между празниците до един зимен курорт, недалеч от нас, който обаче не е на голяма височина. В момента има сняг, но се очертава затопляне и ветрове, ще видим дали ще имаме възможност да се порадваме на снежец. Каквото и да дойде, поне ще сменим обстановката. Grinning

# 693
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Честит имен ден, Калалили! Честито на всички именници!!!
Бибит, смяната на обстановката е винаги нещо хубаво, дано имате и сняг!

# 694
  • USA
  • Мнения: 1 323
Честита Коледа! Бъдете здрави  благословени!
Къти,благодаря ти! Много мило ,че си се сетила!
Ние излязохме ваканция на 18ти след тържеството в БГ училището и аз се отдадох на истинска почивка за каквато си мечтаех.Целия зор ми мина с приключването на училищата за тази година. Много ми се бяха насъбрали и като никога декември ми се видя твърде напрегнат,а не изпълнен с празничност.С три деца в начално  училище и отсъстващ тати през повчето от времето ,всичко се струпа на мен освен редовните си ангажименти и работа. В ам.училище пак имахме контест за най-добре украсена врата ,но този път аз имах 3 стаи.В едната работя най-малко,но ми е основна,че там ми е бюрото ,а в другите две вадя групи и те така имах 3 врати.В бг училището ми сервираха 2 седмици преди тържеството,че искат да правят сцена за Бъдни Вечер и там се наложи да правя декора от нищото... Децата се справиха чудесно с думите стиховете и песните.
Вечерта преди Коледа си взеха спалните чували и легнаха в хола да чакат дядото.Твърдо убедени,че ще го дочакат.Големия твърди,че го е видял,но си е останал в чувала тихо без да мърда за да не развали магията. Много мило ми стана.Може би тази ще му е последната година в която вярва. Радвам се,че одържа до тук. На Коледа ходихме на гости в приятели с още няколко семейства и беше чудесно.Тези дни си отспиват до късно,но и си лягаме късно за техния режим. Днес отиваме отново на ледена пързалка.Много шантаво време за декември имаме.Или вали дъжд и е топло или има ураганни ледени ветрове. Сняг така и не заваля. Много ми е уютно и приятно в къщи без да ме гони час. Така си представях ваканцията.
Сноуче бърза адаптация и възможно най-леко местене!

Последна редакция: вт, 28 дек 2021, 05:23 от Kalalily

# 695
  • Немция
  • Мнения: 6 879
Калалили, пожелавам ти приятна почивка през ваканцията!
Малкият все се чуди още дали има Дядо Коледа, големият мълчи и не му отговаря. Сякаш им е приятно да витае някакво вълшебство в коледната нощ.

Къти, когато отидохме на планината(ниска планина, тип българската Средна Гора), времето се затопли и снегът се беше стопил. Но упорито се поддържаха изкуствено писти за шейни и ски. Беше особено чувство- отгоре ръми, долу е бяло и се наслаждаваш на снега. Grinning
Ние се прибрахме, следващите дни ги дават много топли за сезона и не виждам как ще стане поддръжката на пистите.
Така че имахме някакъв късмет с времето, колкото и да не беше истинска зимна картинка.

Последна редакция: чт, 30 дек 2021, 19:29 от Бибит

# 696
  • Мнения: 2 133
Бибит, супер! Много обичат всички деца да се пързалят в снега. В Москва почти всички паркове имат могили за пързаляне и падаше голяма забава винаги!

Ние оставихме снежна москва и дойдохме на 18 градуса в Рим. Всичко засега е ок, но съм много ядосана на свекърите и на зълвата (или каквато там ми се пада сестра му на ММ)! Те с мъжа й и детето на 1г. бяха при свекърите за две седмици. Трябваше да си тръгнат 3 дни преди нашето пристигане. Вчера пристигаме ние, те всички в апартмента - болни!!! Ние знаехме, че бебето имаше Т, но не предполагахме, че всички други се влачат болни, с кашлица, сополи, а зълвата не си тръгват. Направо ми причерня и се чудя каква е тази безочливост да не предупредиш, че си болен, когато идват хора с малки деца, които при това имат страшно много неща за правене и нямат време да боледуват... Можехме да си наемем квартира за няколко дена, вместо да оставаме с тях. И сега, докато пиша, ги чувам как се давят в другата стая и се сополивят и не знам на кой господ да се моля да не се разболеят моите деца и ние, защото след 4 дена трябва да тръгваме към Торино и имаме да свършим 1 милион неща там... За втори път ми го прави този номер зълвата и вече изключително много ме дразни и ми изнаглява. Лятото пак така - трябваше да оставим за 3 дена децата на майка му на ММ (до този момент не го бяхме правили изобщо), за да отидем да видим за жилище в Торино, а принцесата в същия ден реши да си остане и да работи от вкъщи, вместо да се прибере в Швейцария, каквито им бяха плановете, и да даде на майка си 8-месечното бебе да го гледа заедно с моите деца, при което, нормално, свекърва ми се разболя, защото я зарязаха 3 дена с три малки деца и още 2ма възрастни да им слугува, чисти и готви, докато те работят. Не знам, някои хора са толкова себични, че ми се повдига...

# 697
  • Мнения: 5 134
Snowche, права си. Дано сте здрави всички и следващата година само хубави неща на новото място.

# 698
  • USA
  • Мнения: 1 323
Сноуче,някой хора са си такива. Грам усет нямат...Дано не се разболеете и вие!
Бибит в това се надявам и аз да потдържат магията докато и малката израстне.
При нас също е много топло и дъждовно.Вече два пъти ни канселират билетите за ледената пързалка.Не може да издържи на 10+ градуса.
Децата всеки ден ми казват колко много им липсва снега тази гоина.И пистите трудно се потдържат на таива температури.
Весело посрещане на нг и бъдете здрави!

# 699
  • Мнения: 111
Честита нова година! Да сме здрави и щастливи!

Бибит, гравитраксът има голям успех. Стана любима игра на сина.

Сноуче, дано всичко се нареди добре, поне вече сте на италианска земя.

Ние бяхме при свекърите за седмица, сега от 3-4 дена мъжът ми е с температура, другите се държим засега. Както той каза: "На Коледа си разменяме подаръци и микроби" Simple Smile. Имаше болни от роднините, но не с коронавирус...
И при нас е твърде топло, все едно е пролет.

# 700
  • Rennes, France
  • Мнения: 478


ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!
Здраве, късмет, много радости и по малко неволи! Бъдете винаги усмихнати и позитивни! Топлина и благоденствие в семействата!

# 701
  • Мнения: 5 134

Дано имаме една здрава година и да си върнем нормалния живот!

# 702
  • Немция
  • Мнения: 6 879
Честита Нова година! Да е здрава и щастлива и по-нормална!

Сноуче, неприятно стечение на обстоятелствата, безотговорно поведение от страна на роднините.
И това ще мине, дано не се тръшнете от пореден вирус в неподходящ момент.

Авил, супер, че Гравитракс го е грабнал. Подгответе се за нови сетове. Grinning
Може интересът да е и на периоди.
Надявам се и за вас да не сте се тръшнали от вируса.

Ние си изкарахме спокойно Нова година, този път сами и беше приятно, децата измислиха новогодишна програма- настолни игри, ляхме восък във вода, чиито форми да ни подскажат какво ни чака през 2022. Grinning

На 1 януари поканихме приятелско семейство да допразнуваме.

# 703
  • Мнения: 111
При нас свърши коледната вакация. Синът пак има дете с ковид в класа и пробваме новия протокол за училищата. Трябваше официален отрицателен тест, за да се върне в училище. Проблемът е, че има толкова много хора за тестване, че вече няма часове в лабораториите и аптеките. Успяхме този път, но не съм сигурна, че ще успеем следващия. А не ми се чака часове с дете на опашка за тест без запзен час.
Сега ще трябва да го тестваме вкъщи през два дена и да подписваме декларация. Въобще не съм сигурна, че всички родители ще са съвестни.
Така, оплаках се от френския хаос. Как е по другите места?

# 704
  • Мнения: 2 133
Здравейте и от мен, вече от Торино. От днес съм Модернизирана, така да се каже, т.е. с първа доза Модерна. От понеделник Пиемонте (регионът, където е Торино) въвежда нови правила за ваксинираните - намалява се времето на изолация при доказан Ковид на 7 дни и можеш да прекъснеш с отрицателен тест. Също контактните, които имат две дози ще трябва да се изолират само 5 дена, а контактните, които са с бустер няма да трябва да се изолират изобщо. За децата все още не знам нищо, нова съм в това. В Русия нямаше никакви мерки, ще видим как е сега и ще пиша пак.

ММ се ваксинира с една доза Джонсън и получи вече грийн пас, но мен не ме огря по бюрократични причини Cry

Чакаме децата утре да пристигнат с влак от Рим с бабата и дядото.

Общи условия

Активация на акаунт