Деца от всички страни, добре сте дошли- 11!

  • 31 649
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Немция
  • Мнения: 6 879
Авил, хаосът при нас още не е настъпил, но и това ще дойде, предчувствам.
Моите момчета още са във ваканция до края на седмицата. Измисляме по нещо всеки ден.
Другата седмица започват училище, ще имат ежедневни тестове всеки ден през първата седмица.

Сноуче, свърши се вече с руската липса на мерки.
Честито Модернизиране! Grinning
Да видим колко хора ще имат негативен тест след 7 дни. На моя мъж тестът след 14-15 дни все още беше положителен, макар и на границата.

# 706
  • USA
  • Мнения: 1 323
За много години група. Здварве за вас и любимите ви да имате!
Ние в послената минута се отказахме от Новогодишнта сбирка с приятели. В последният ден на старата година разбрах,че приятел е починал и въобще не ми беше до празнуване. От рак на 48г. В събота ще е погребението. Цяла седмица сън не ме хваща. Така се разстроих. В рабта през ваканцията няколко учителки напуснаха и се насочиха към други сфери(не ме учудва) а някой решиха,че стреса им е твърде голям и си останаха в къщи. От там няколко асистентки се афектираха и решиха да напуснат ,защото се наложи промяна в техния график. Причините които изтъкнаха ми се видяха меко казано смешни,особено като имаше и сълзи по този повод ама явно не му е лесно на никой и всеки се справя по различен начин със стреса.

# 707
  • Мнения: 2 133
Кала, много съжалявам за приятеля ти! И аз много се разстройвам от такива събития и дни наред не мога да спя. Преди 9 години чичо ми почина внезапно, на 45, от инфаркт. Намерила го е сутринта в тоалетната съпругата му, остави детенце на 3 години тогава. Оттогава имам някакви ужасни натрапчиви страхове и се опитвам да ги прогонвам като дойдат, но признавам, че ми е трудно понякога...

# 708
  • Мнения: 2 603
Кала, много съжалявам за твоя приятел!

Сноуче, вие мислите ли да ваксинирате голямата? Аз съм в ужасна чуденка тези дни, даже се чудя и дали да пускам децата на градина. Около нас всички са +, направо имам чувството, че няма спасение.

Другите с деца в тази възраст 5-11 какво мислите по въпроса?

# 709
  • Мнения: 5 134
Привет, група!
Моята госпожица беше с положителен тест в последните дни на ноември. Но това не е от значение за решението ни да не ваксинираме. Около нас всички болни в момента са ваксинирани. Някои са си много зле. Вече на нищо не вярвам.
Тук е абсолютен хаос с тези сертификати и тестване. Лекарите не знаят днес какво може и какво не ( лично наблюдение ).  Пазете се и бъдете здрави.

# 710
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
За много години, група!
Кала, съжалявам за приятеля ти.
Тук ваканцията бе до 10 януари и аз ги освободих с бележка за 20, 21 и 22 декември, и си отидохме на България. Пътувахме с колата, с ПСР тестове. На отиване ни ги поискаха само при влизане в Бг, а на връщане- никъде. Минахме през Сърбия ( най- краткият път, който даваше Мишлен за Майорка-Бг). На връщане бе фул по пътищата и фериботите. Хванахме ферибот от 22 ч вечерта на 8 януари, съвсем пресни сме тук, отново. Grinning
И аз не мисля да ваксинирам децата.
В Бг изкарахме много хубаво, децата бяха много щастливи ту при едните, ту при другите баба и дядо( моите и на мм родителите са от един град). Видяхме се със сестра ми и племенниците, и някои други роднини и приятели. Не всички, но пак сме доволни.Blush Харесаха и подаръците си за Коледа ( и те още вярват в дядо Коледа).
Случихме на хубаво време в Бг след НГ, затова посетихме  зоопарка във Варна, да видим попорастналите вече лъвчета, както и често бяхме навън по разходки.
Децата бяха също така много доволни да си говорят на български и да играят с други( непознати) деца по площадките.
Поздрави на всички! Hug

# 711
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Честита нова година и от мен!Здраве ни пожелавам!

Ох този Ковид.Ние бяхме основно вкъщи по празниците защото детето ни донесе нещо и мъжът ми го докара до бронхит,аз-синузит.В крайна сметка не беше К,но пазехме дистанция.
Вече почти всички сме с трета доза,мъжът ми си сложи онзи ден.Пазим се,за момента съм три дена хоумофис,мъжът ми и той.Гледаме да се пазим и това е.ОмикронЪт бил много по-заразен ,но какво да се прави.Направили сме всичко по силите си.
Брат ми го хвана от влака в Германия най-вероятно.За 3-4 дни му мина.
Карду,съжалявам че имаш хора,които не са добре около теб Sad Надявам се скоро да се оправят.

# 712
  • Мнения: 2 133
Якамоз, моите деца изкараха Ковид, ние също, а след 3 седмици вече официално ще съм с 4 дози в рамките на година, както и съмнения за второ преболедуване. Не само не ме е страх, ами вече взе да ми писва от цялата тая психоза. Голямата няма да я ваксинирам, защото и предстоят тази година ваксините за 4 шарки и нямам намерение за момента да й го причинявам, при положение, че данните при малки деца са, че ваксината има нулев ефект. Това са данни от Пфайзър - при малки деца не предоставят никаква защита от разболяване. Омикрон е лек, показват го и нивата на смъртните случаи, и на хоспитализациите. Освен това самите коронаворусни епидемии в миналото - SARS и MERS, започват да отслабват и губят сила към втората година и скоро след това напълно изчезват. Надявам се и вярвам, че това ще се случи и с Ковид.

# 713
  • Мнения: 111
Калалили, съжалявам за приятеля ти.

Якамоз, ние засега изчакваме с ваксинацията на сина. Все още не съм убедена, че съотношението полза/риск при децата е добро. Ваксините не предпазват за достатъчно дълъг период, а и сега сме във вълната на омикрон. Докато се ваксинира с двете дози и вълната ще е отминала... (Отделно не знаем дали все пак не карал делта варианта като сестра му беше болна). С мъжа ми сме вече и с бустерна доза.

Бюти, и моят мъж беше болен през ваканцията - 4 дена температура, не беше ковид, не знам какво беше. За късмет този път никой друг не се разболя.

Мелина, много ободряващ разказ!

Сноуче, в Италия наисина ли не можа да минеш само с една доза модерна при условие, че вече си карала ковид, а и си ваксинирана?

# 714
  • Мнения: 2 603
Сноуче, имаш ли линк към това изследване, че при децата има нулев ефект ваксината? Аз четох, че е 90% ефективна при децата, а и, че Омикрон за разлика от другите варианти по-често и силно засяга децата.

# 715
  • Мнения: 2 133
Има много източници, ето статията на CNN от декември - https://edition.cnn.com/2021/12/17/health/pfizer-vaccine-children/index.html. Говорят основно за 2-5 години, но неофициално тази граница стига до 7 г. - това го слушах в интервю от един американски епидимиолог, той обясни, че при 5-7 годишни данните от болници показват сходен процент заболели с или без ваксини, което де факто значи, че покритието е много слабо. За съжаление нямам линк към това интервю. Ще потърся по-подробно като съм малко по-свободна.

В момента обмислят три дози при децата под 7 години, защото две дози са неефективни (не говорим за 2 плюс бустер, а за три стандартни плюс евентуално бустер) . Амииии, май ще трябва по-добре да ме убедят, не ми звучат като да знаят какво точно се случва. Все пак тези неща е трябвало да се видят при тестовата фаза. Колкото и да съм про-ваксър, нямам намерение да си давам децата за тестови мишки. Освен това, възрастните трябва да се ваксинират, а не децата. Те сега понеже не успяват да ваксинират много от възрастното население, натискат надолу по стълбичката, за да завишат процента покритие. Не ми се вижда честно спрямо децата ни, които изстрадаха толкова много и поеха на гърба си цялата тази тежест за сметка на анти-ваксърите.

# 716
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Много си права,Сноуче..На бяс ме избива ,когато някой път по невнимание прочета коментар тип ''Трябва да пиете животинско лекарство за паразити,а ваксините убиват''и прочие.И как в болниците убивали нарочно..

# 717
  • Мнения: 2 603
Сноуче, интересна е тази статия, но говори за траял група при деца 6месеца -5 години. Количеството ваксина, което са използвали е било 1/10 от тази за възрастни, при възрастовата група 5-11г се използва 1/3 от дозата за възрастни. В случая 1/10 явно не стига и затова мислят за трета доза. В това всъщност няма нищо странно, много ваксини са три дозови под определена възраст, например една от ваксините за менингит ако се почне на 3 месеца е три дози, а ако се сложи след две години е две дози.
Всички статии, които намерих аз от щатите съветват да се ваксинират децата над 5 годишна възраст.
Ето една например:
https://abc7.com/covid-in-kids-vaccine-omicron-variant-children- … tA3Md6Q2Tyv7O7Nuw

Не че те убеждавам, просто наистина ми е полезна конфронтацията. Това, което мен също ме притеснява е дали наистина ефикасността е добра и дали са достатъчно сигурни. От друга страна казват, че предпазва от лонг ковид, което също не е малко.

Иначе съм съгласна, трябва да се натиснат всички възрастни да се ваксинират, в това отношение Италия доста се старае, мисля, че имаме едни от най-строгите мерки и  ограничения за неваксинирани.

# 718
  • Мнения: 2 133
Якамоз, аз не се сърдя изобщо. За мен ваксините са много важно нещо за човечеството и моите деца имат всички, включително и препоръчителните, но ще изчакам да видя как ще се развият нещата. Още повече, че все пак аз и децата ми сме карали Ковид и знам за какво иде реч. За статията - да обясних, че говори за 2-5 годишни, но че има данни за сходни резултати при 5-7, които не са оповестени официално, но се забелязват в практиката.

За да сменя темата за Ковид, да разкажа, че вчера ни мина първият учебен ден в новото училище. Децата решиха да останат цял ден, после си ги взех в много добро настроение и вечерта също бяха спокойно, играеха си, смееха се. Разбира се е нормално да се чувства все още, че не са свикнали и имат някакъв дискомфорт и напрежение, но като цяло смятам, че е хубаво място. Де факто нищо не учат, пишат някакви букви, рисуват, общо взето само играят, за разлика от предишното училище на София, където си беше баш училище, но тя все пак е в подготвителна група, не е първи клас. Надявам се в първи клас все пак да започват и да учат не само да играят Joy, макар че и играта е важна...

# 719
  • Немция
  • Мнения: 6 879
Mелина, направили сте си чудесна зимна ваканция!
Ние се отказахме по други причини от пътуване по празниците до България, но когато се появи омикрона, не съжалявам. Още ми е пресен спомена за заразяването ни и карантината, след като се прибрахме лятото. Но ние пътуваме със самолет. Не е само до самолета, де- едно ходене до  България си остава риск.

Сноуче, подготви се психически за друг тип училище, което няма да има много общо с това в Русия.
В Германия няма голямо учене, натиск, стрес в училищата- сравнявайки с натоварването в едно училище в България например. В детската им градина, включително предучилищна, се играеше- не се учеше.
Набляга са на други неща просто.

Моите момчета тръгнаха на училище, с тестове в класа на големия имало положителен случай. На момичето и седящата до нея съученичка ще правят пср-тестове, да видим какво ще излезе.

При моите деца тендираме към ваксиниране за ковид, но те са по-големи. При неваксинирани и нетествани от 12 години нагоре в Германия има доста ограничения. Отделно преди пътуване до България ми се иска  да са ваксинирани.
Наше съседче на 9 години го ваксинираха наскоро, нямаше някакви оплаквания, освен лека болка в ръката.

На първо място човек в тази ситуация се ваксинира, за да защити себе си и семейството си, а не в помощ на обществото. Специално в Италия има голяма готовност за ваксиниране, доколкото преценявам от данните им.

Общи условия

Активация на акаунт