Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 36

  • 51 879
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 594
Здравейте, много се радвам, че се включих във вашата прекрасна група! Пак ми се появи стимула за режима, пак се настървих да стана поне 65 килограма, които ще са добре за ръста ми. Късмет е, че ви намерих. Hug
Започнах от тази сутрин две лъжици ябълков оцет с топла вода. Хвана ме музата и направих една любима на семейството рецепта - три консерви риба тон в собствен сос, четири яйца, 100 грама настърган на ситно кашкавал, три с. л. хуск, 3 - 4 с.л. зехтин, половин ч. л. сух чесън. Омесих от това количество 18 кюфтенца, стават уникални. Знам, че рибата тон не е много читава, но не ядем особено много риби вкъщи, а тази я обичаме всички.
Желая ви прекрасен ден!

# 61
  • Мнения: 32 575
Не знам за самата риба тон, но неща в консерви аз избягвам.
Иначе звучи вкусно.

# 62
  • Мнения: 594
Не знам с каква риба може да се замени. Може би с хек или сьомга, но трябва да се обработи предварително.

# 63
  • Мнения: 727
Преди малко гледах в едно видео в което се обяснява , че глюкозата има способността да влиза в мастната клетка и от там не излиза лесно , направо невъзможно . поради тази причина мастната клетка е принудена да се увеличи , за да има място за собствените си митохондрии
Единственият начин е да се надхитри глюкозата е като се изгори преди да е достигнала мастната тъкан .
Казаха , че комбинацията от зелен чай + лимон или кафе+канела извежда глюкозата извън организма

# 64
  • Мнения: 14 173
Аз от днес включих и цикория, много е приятна за пиене. Препоръчват я за понижаване на кръвната захар. От две седмици пия и диабекан. Ще видя как ще ми се отразят.

# 65
  • Мнения: 18 542
Преди малко гледах в едно видео в което се обяснява , че глюкозата има способността да влиза в мастната клетка и от там не излиза лесно , направо невъзможно . поради тази причина мастната клетка е принудена да се увеличи , за да има място за собствените си митохондрии
Единственият начин е да се надхитри глюкозата е като се изгори преди да е достигнала мастната тъкан .
Казаха , че комбинацията от зелен чай + лимон или кафе+канела извежда глюкозата извън организма

Как така глюкозата влиза в мастната клетка? Дай линк към това видео, ако можеш.

# 66
  • Мнения: 727
Аз от днес включих и цикория, много е приятна за пиене. Препоръчват я за понижаване на кръвната захар. От две седмици пия и диабекан. Ще видя как ще ми се отразят.

Пия цикория трета година - не съм отслабнала




Миоки
https://www.youtube.com/watch?v=hwKCf0nWol0

# 67
  • Мнения: 18 542
Благодаря! Не съм с отличен руски, но от това което разбрах, имам проблем с няколко неща:

- джусването и особено на плодове
- плодовете ( сливите и обелките от ябълки които съдържат някаква киселина, която активирала горенето на мазнини) може и така да е, само че захарта в тях причинява повече проблеми, отколкото въпросната киселина може да е от полза.
- идеята, че може да се накара тялото да свали мазнини от определени места по наше желание.
- сложните въглехидрати забавяли повишаването на глюкозата - да, може и малко по-бавно да я повишават, но в крайна сметка крайно недостатъчно, особено за хора с вече налично метаболитно нарушение.
- комбинацията им с мазнини - комбинацията на глюкоза и мазнини задейства т.нар цикъл на Рандал, което с две думи значи, глюкозата се обработва с приоритет, а мазнините отиват в склада.

Значи, механизмът по който се получава трупането на мастна тъкан е не глюкозата влиза в клетките, а излишната глюкоза под въздействието на хормона инсулин, се превръща в мастна тъкан, ако не се изгаря. При редовна консумация на храни вдигащи глюкозата, тя е хронично повишена и тялото не стига до момента, в който да гори собствените си запаси, защото постоянно трябва да се занимава с обработката на новопостъпващата глюкоза. В един момент, се стига до положение, в което никакви физически усилия, не могат да компенсират процеса и съответно невъзможност за сваляне на излишното тегло или се сваля незначително такова и се стига до плато.
Ако се контузиш или ни локдаунат или по някаква друга причина, не може да наваксваш с движението, се стига дори до качване на кг.

# 68
  • Мнения: 14 173
T_, цикорията пия заради захарта, не чакам да отслабна от нея. За отслабването си трябва режим и контрол каква храна приемаме.

# 69
  • Мнения: 773
Според вас може ли да се приема Метфогамма 1х1 заедно с АНСС, както и домашен сироп от бъзак (без подсладители, разбира се) за подсилване на имунната система?

# 70
  • Мнения: 32 575
Как така сироп да няма подсладители?
Опитай сушен бъзак.
АНСС не знам какво е.

# 71
  • Мнения: 773
Ами той като е домашен сиропа, просто като ми го правят няма да слагат мед, захар (или там каквото се слага). АНСС е вид гъба - имуностимулатор за лечение на човешки папилома вирус и подобни.

Как така сироп да няма подсладители?
Опитай сушен бъзак.
АНСС не знам какво е.

# 72
  • Мнения: 32 575
Ми какво ще слагаш?
То захарта е консервант. Как ще го консервираш?

# 73
  • Мнения: 13 999
Интересно ми е що за "сироп" ще стане тогава... не съм убедена че става и без захар, макар че в аптеката съм виждала такъв с фруктоза. Друг е въпросът той колко по-малко вреден е де. А и при сиропа има и процес на ферментация, който ако не е захарта не знам дали би протекъл по същия начин. Изсушени знам че някои вземат по някаква схема, не съм запозната с подробности как точно.
Между другото, Метфогама 1х1 никаква информация не е, това не са бонбони а го има в поне три различни дозировки това хапче. Ако така се информирате и за другите неща дето вземате, по-добре недейте на своя глава.
А дали нещо от тези неща си пречи с друго, най-добре който е предписал метформина и имуностимулатора да каже.
Сиропът от бъз и той ли като имуностимулатор ще се взема? И ако е така, за какво са ви два различни едновременно?

# 74
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Миоки, Теория на заговора е научно-забавна програма. Или забавно-псевдонаучна. Там вземат от всичко по малко, без да се стараят да следят логиката на нещата.

Сушеният бъз (или бъзак, както му казвате) може да се прави на чай. В чая се извличат някои полезни вещества и съвсем малко от останалата фруктоза. Пие се без захар, разбира се. По-добър вариант от сиропа, но с по-малък ефект.

П.п. Наскоро гледах за различните диети в същото предаване. И там една дама твърдеше това, дето са учили с години - колко много му трябвали въглехидратите.  И без да мислят, че има учени и при това техни, които твърдят, че това е възпалителна храна и човек няма нужда от нея, ако взима достатъчно мазнини.

Общи условия

Активация на акаунт