Студенти ~ Набор 2001 ~ Тема 84

  • 39 789
  • 286
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 626
Здравей Роки. 😀
Бях се сетила за Вас преди време, какво записа синът ти в СУ?
Информатика .

# 196
  • Русе
  • Мнения: 1 514
И моят е в СУ, не е доволен от несериозното отношение на преподавателите. Нямат никаква практика, стажове. Иска да работи нещо, което не изисква стоене на бюро и ставане рано.

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Не съм и очаквала от университета да им предлагат стажове. Сама си го намери, неплатен, но пък е по специалността.
То и за какво да й плащат? За това, че я обучават ли? Но става рано и е на бюро или обикалят из производствените халета.
Всъщност един от преподавателите им беше предложил работа в някаква фирма, но нямаше да се получи работа на пълен работен ден и учене редовно.
В ТУ всяка година има нещо като изложения и фирми си търсят кадри. Някои от тях предлагат и стажове.

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 09:01 от dundi73

# 198
  • Мнения: 6 697
Миналия месец имаше изложение в НДК за студентски стажове.
По програмата на МОН също може да се кандидатства - 600 лв е заплащането.
По програмата на ЕС за модернизиране на държавната администрация също може да се кандидатства - там са неплатени.
Има и една платформа Идеалният кандидат - и там се пускат платени и неплатени стажове.

# 199
  • Мнения: 952
Независимо дали са платени или неплатени стажове или пък работа, важното е да придобият трудови навици, нови знания и умения.

# 200
  • Мнения: 568
Привет и от мен! Моята завърши сесията с отличен. Може и да се класира за стипендия. Зарадва ме. 😊 ....Замина отново за морето да работи в хотела от м.г. Стажове още не е започнала, защото всички искат завършен трети курс, та ...ще са в бъдеще, очевидно.

# 201
  • Варна
  • Мнения: 486
Здравейте и от мен! Как сте?
Марио завърши семестъра с отличен, тази седмица свършва и Мастър класа в който се записа, и ... (много съм доволна) в понеделник започва работа! Истинска работа, не стаж, като програмист, (четох договора Simple Smile ). Надявам се да се справи, че до сега не се е хвърлял в боя. Нямам търпение !!! 

# 202
  • София
  • Мнения: 3 610
Успех на Марио в новото начинание!
Поздравления за отличните студенти, браво!

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Успех на Марио на работното място. Дано му хареса това, което ще върши, че то програмиране е много общо понятие.
Девойката се цели в две стипендии, би трябвало да ги получи на есен. На два пъти отиде до София, защото не беше доволна от получената оценка, и двата пъти беше възнаградена за усилието.
Ходи във фирмата, хич не питам какво прави там. Важното е, че сутрин си надига д-то от леглото с някаква цел.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 486
Лиани, Дунди благодаря! Ще споделя впечатленията, само да почне. А програмирането е баш програмиране, бак-енд в малка, но добре развиваща се българска компания. Фирмата в която аз работя ползва техния продукт - платформа за управление на бизнеса. Познавам (задочно) шефа му, много интелигентен млад човек. Толкова не съм се вълнувала от изпитите след седми клас Simple Smile, все едно аз ще почвам нова работа Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 08:33 от mario.d.k

# 205
  • Мнения: 626
При нас нещата могат да се определят с една дума УЧАСТВА .
Как би могло да се оцени това  :
-   От 120 приети студенти , първи курс преминаха 20 , колко ще минат 2-ри ще се разбере след поправителната сесия .
-   Вторият семестър на втори курс имах възможност да видя за два изпита таблицата с оценки на всички студенти – там се нанасят текущите оценки от семестъра и тези от изпитиТЕ в сесията. Броят на следващите да се явят е доста голям, но това е от записаните от предишни години. Та - за единия предмет - 6-ци няма, 5-ци няма,  10тина 4-ки и малко 3-ки. Това е. При другия положението беше още по зле. На първи кръг бяха отрязани почти всички, освен 10 човека ( допуснати до втория изпит , а има и трета част).
Та не знам дали имаме  успех или не ! Аз съм по-скоро да  Rolling Eyes

Съмнявам се, че при необходимост от 100 % участие в учебния процес може да се ходи и на работа , затова и тази опция за сега не се обсъжда.

# 206
  • София
  • Мнения: 1 044
Roki и при моята е така - в учебно време е толкова натоварено- упражненията са абсолютно задължителни, за всяко се готвят задания за домашно, които се проверяват и оценяват, отделно трябва да се подготвят и по преподадения материал. Практически е невъзможно да се работи. Чак сега в 3 курс ми каза че след стажа септември ще се пробва почасово да работи в кантората, където стажува.

Много се радвам за Марио, че се развива толкова добре в професията. Наистина си е повод за вълнение и радост  Simple Smile

# 207
  • Мнения: 1 263
Браво на децата!

Има специалности, които не позволяват да се работи. Няколко познати деца учат медицина или стоматология и не става.
При моето момче е добре, че работи това което учи, но сме абсолютно категорични с баща му, че най-важно е ученето. През учебната година е на 6 часа, сега през  ваканцията е на 8.
Не му остава време за излизане, което изобщо не е добре, вече няколко пъти говорим по въпроса,  иска ни се  през учебната година да намали работните часове на 4, какво ще напрви обаче си е негово решение.
Напълно самостоятелен е, и вече трудно мога да повлияя  на решенията му:smiles: а не беше така:)

# 208
  • Мнения: 568
Да, не всички могат да работят, дори и да искат. Племенницата е една година след моята, учи геодезия в УАСГ и освен , че по време на семестъра беше затрупана с университетски дела, сега в края на юли започва задължителна практика в база на университета за 15-20 дни...не помня точно, но така шансовете да поработи поне лятото, ѝ се изпариха. А практиката ѝ е задължителна и отделно платена  от родителите, само за протокол го добавям.

# 209
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Разбира се, че не всички имат дори физическа възможност/вкл. време/ да работят. Отделно трудно се намират подходящи за студенти гъвкави като време позиции, с подходящо заплащане. Работата им е да учат сега, после няма отърване, работа до живот...
Които могат или пък им се налага - лошо няма.
Моето детенце кацна преди малко в Лондон, криво ми е ама това е положението. А и добре, че има роднини дето ме ядосват та не ми остава време да изпадам в дупки ... засега.

Браво на Марио.
И на всички останали момичета и момчета на по 21г !!! Ех, ако знаеха колко им е хубаво сега! Wink

ROKI_MAKI, къде такова сито?
За оценките, не знам. Те все пак не са абсолютна стойност, важното е и къде си сред останалите ... модерното 'пръв сред равни' Simple Smile При Сиси оценките нали са в % ... та над 80% оценка се брои за изключителна сред студентите. Днес е излязъл първия резултат от майската сесия, 84% имала и е с най-висок резултат. Похвалих я...по Теория на игрите. Аз не помня да съм учила подобно нещо по математика, баща и твърди, че е учил... всезнайкото. Simple Smile
Хубав уикенд ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт