Да си тръгна ли от него?

  • 6 838
  • 262
  •   1
Отговори
# 255
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Толкова много изписа за това какво не ти харесва и с какво са криви приятелят ти и семейството му. Само не се разбра за какво държиш да оставаш там, при тези криви хора?

# 256
  • SF
  • Мнения: 21 228


Това ми се вижда страшно ограничено мислене. Ние с мъжът ми също сме си правили сметката от 20-годишни и съответно си купихме собствен апартамент преди да навърша 26. Сега си живеем спокойно живота и се забавляваме както сметнем за добре.

Ами сега освен аз пък да кажа, че ти и  мъжът ти ми се виждате ограничени. Други любезности ще си разменим ли?

# 257
  • Мнения: 48
Ами ето, тежи ти, че пазаруваш предимно за да готвиш на него. Ти почти не ядеш и се чувстваш прецакана, че той изяжда повече. На кой друг го сподели това, освен на нас? Ето ти отговорът защо свекървата е започнала да праща храна. Ама и с това не си съгласна.

Наистина получи много хубави съвети. Преди да заключат темата обаче - кучетата скараха ли се, че ми остана дерт?

Стига, това е пълна глупост, баш за храна да ми свиди или да ми тежи, това е направо смешно, въпросът е, че не може целият ми бюджет да отива за нас, а неговият само встрани. / за пореден път казвам, че този проблем е решен, пришки ми излязоха на пръстите да го повтарям/. С него говорих и му обясних, че на мен не ми е приятно аз да поемам почти всички разходи, а неговите пари да отиват за машини, лично на него застанах и му го обясних и първоначалната реакция беше "не е вярно" и като го накарах да се върне назад, осъзна, че е вярно.. и проблемът приключи, ама нужно ли беше "докато минава номера, минава, като се усети - тогава" . Не е отговорът това, защото в периода, в който се случваше това аз да поемам всичко, тя не е пращала нищо и сега като не е така, тя праща. Естествено, че не съм съгласна, до сега къде беше манджата? Не, не се скараха, защото изтичах да си взема кучето, ама трябва ли да се скарат, че да започне да се мисли, че е опасно?

Eфибуш, аз намерение при ТЕЗИ хора, никога не съм имала намерение да ходя, че камоли да оставам. Намерения съм имала към ТОЗИ човек, само приятеля ми, обвързвайки се с него, аз не се обвързвам с тях!! Останала съм до сега, защото е добър и емоционален човек, но като отношение към мен не го прилага, някъде по-горе го бях написала. И никъде не съм казала, че държа да оставам!

# 258
  • Мнения: 4 954
Някои коментари направо ме втрещяват..
Явно доста потребителки нямат проблем да им влизат в пространството..или приемат за нормално ако предостъпят личен имот на детето си, да живее с половинката си, да си го ползват като собствен.
Това момиче е вкарано вече в схемата, ипотеки, потребителски кредити..и аз не виждам нищо добро.
Къщата няма да я тяхна, било и на приятеля и докато не се изплати ипотечния кредит. А това са години, а колко неща може да се случат за този период.
Тази същата къща се нуждае поне от смяна на покрив..а това си е сума..
Тя ще отделя от заплатат си, вместо да изживява младостта си.
А в същото време никой за нищо не я пита и смята..

Бъди разумна Fallingstar..
Време е и приятелят ти да порасне и да се държи като самостоятелен мъж ако не..чантата, шапката и Живота е пред теб!
Успех!

# 259
  • Мнения: 2 039
Не се хващайте на устни уговорки.Щом и двете къщи са на името на свекърите,двамата братя ще имат еднакъв дял един ден  независимо кой какво е плащал.плащал.
Авторката е много млада,щом е заживяла с приятеля си на 16-17години,няма никакъв житейски опит.Сега като я нагласят и с дете,ще стане боса и бременна в кухнята.

# 260
  • Мнения: 48
Някои коментари направо ме втрещяват..
Явно доста потребителки нямат проблем да им влизат в пространството..или приемат за нормално ако предостъпят личен имот на детето си, да живее с половинката си, да си го ползват като собствен.
Това момиче е вкарано вече в схемата, ипотеки, потребителски кредити..и аз не виждам нищо добро.
Къщата няма да я тяхна, било и на приятеля и докато не се изплати ипотечния кредит. А това са години, а колко неща може да се случат за този период.
Тази същата къща се нуждае поне от смяна на покрив..а това си е сума..
Тя ще отделя от заплатат си, вместо да изживява младостта си.
А в същото време никой за нищо не я пита и смята..

Бъди разумна Fallingstar..
Време е и приятелят ти да порасне и да се държи като самостоятелен мъж ако не..чантата, шапката и Живота е пред теб!
Успех!

Забравих да вметна нещо важно и току що се усетих, уговорката за кредита била, че един ден, когато те имат възможност ще платят ремонта на покрива, само че това един ден с всичките тези дългове, които имат на врата си ми изглежда толкова далечен, колкото моето пенсиониране, а и те имат до колкото разбрах още една стая в тяхната къща за оправяне и външна изолация й правят в момента... а покрива както казахте си е голяма цифра.. а пък и до колкото рабрах, той е доста стар и има нужда от спешна поправка, но това ми го беше казал преди да тегли кредита, след това мнението му беше, че можел да изчака и да издържи. Аз съответно възнамерявах първо него да тръгнем да събираме пари да оправяме, защото е много важен.

# 261
  • Мнения: 1 302
Ами сега освен аз пък да кажа, че ти и  мъжът ти ми се виждате ограничени. Други любезности ще си разменим ли?

Какво точно ни е ограниченото, че сме си подредили живота отрано и не съдим другите за избора им?

Просто ми направи впечатление колко пъти се повтори, че било странно 20-годишно момиче да мисли за такива неща вместо да си щрака с пръсти. Някои хора отрано правят планове, някои не. Всичко това е нормално. Ограничено ми се струва да се навират хората в стереотипи - щом е на 20 и било рано да планува. А е друг въпрос, че ѝ се налага да ги мисли тези неща защото гаджето ѝ я е поставил в тази ситуация, не защото тя го е решила.

# 262
  • Мнения: 35 968
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт