Работа, CV-та, HR-и, съвети - 74

  • 40 889
  • 760
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 384
И аз вече имам нужда да се върна в офиса, но явно това скоро няма да се случи. Предпочитам работата в офис - може би само по желание или от време на време да се работи от вкъщи. Освен че ми липсва живия контакт с хора, друга важна (поне за мен) причина е, че работата от вкъщи увеличава разходите за ток/отопление. А засега компаниите не споменават нищо за покриване на битови сметки и Интернет.

Конкретно в нашата фирма изплащаме всеки месец фиксирана брутна сума като бонус за покриване на ток/вода/интернет. Далеч не покрива всички сметки накуп, но все пак на мен конкретно ми покрива цялата сметка за интернета и остава отгоре.
За мен е много труден балансът между работа и почивка. Преди си знаех като стане 18ч трябва да тръгна от офиса и денят приключва до там. А сега... се случва дори в 20ч нещо да доработвам дребно. И много колеги са така. Не защото се изисква от нас, а защото просто... ей сега тука за 5 мин и то станало 1 час. Не сме се научили още да си балансираме времето и чисто психологически да изключваме работата.

# 241
  • Мнения: 861
Аз пък да ви кажа от опит с моите колеги в хоумофис - определено НЕ работят толкова, колкото в офиса, някои яко се скатават. Вече една година сме така и сега, когато работата стана много, на някои им се поналожи да се позастояват по-често и задълго в офиса и да работят наистина, защото и те го осъзнават.
На свободен режим сме, всеки откъдето иска, но лично аз не мога да стоя вкъщи, просто няма ли работна атмосфера и офис, не мога да си свърша работата изобщо.

# 242
  • София
  • Мнения: 2 845
След като масово се премина на WAH миналата година, приеха поправка в КТ, с която задължават работодателя да покрива някаква минимална сума за служителя, който работи от вкъщи. Това най - вече е за Интернет, разбира се.
Никак не ми е едно и също в офиса и вкъщи - по - спестовно ми е вкъщи, само картата за ГТ и обяда като си сложа, ми стига.

# 243
  • Мнения: 3 587
...защото не мога да си свърша работата изобщо.
Значи си от онези 50%, на които им пука, съвестни са и могат да бъдат отговорни и без някой да ги надзирава.
Е, на другите 50% не им дреме. Ноктопластики, мигли слагат, разходки по магазини, ако има деца - се водят на всякакви уроци и занимания, гуми се сменят, до КАТ се вадят регистрации и сменят талони, все времеемки занимания, страшно е.
Тя работата е константа, няма как да намалее от само себе си и да изчезне. Следователно някой вкъщи реално се натоварва повече, за да покрие безхаберниците. И шефовете си траят, не гонят мързеливците, щото за разлика от Бургас, в София има глад за кадри и фирмите са на колене. Ако щеш. 🤫

# 244
  • Мнения: 556
Чудесно е, че някъде се случва да покриват частично сметките, но предполагам, че това е изключение. Не съм обърнала внимание на тази поправка в КТ, ще трябва да се разровя. Интернетът не е толкова голям проблем, защото все пак не се променя като цена, но при парното или при отопление на ток, разлика има. На мен хич не ми е по-спестовно.

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
При мен дали съм в къщи или на работа отоплението е едно и също, защото детето е в къщи или е до обяд на училище и парното работи по цял ден. Но когато съм в къщи спестявам доста от път, храна и необмислени покупки в обедната почивка.

# 246
  • София
  • Мнения: 1 056
Нас ни връщат в офиса от края на май месец, всички, не на ротационен принцип и групи, а абсолютно всичко служители. Честно казано малко ми е тегаво, според мен е факт, че хоум офисът спестява доста време като отиване/връщане от работа, имам 1 час обедна почивка, в която мога да свърша нещо из вкъщи, което иначе трябва да свършва след работа...Но ще видим, аз така и така съм до декември месец в тази фирма и съм в активно търсене на работа, може да изскочи нещо докато се върнем.

# 247
  • Мнения: 3 520
Бихте ли споделили тази поправка в Кодекса на труда, относно покриване на комунални разходи от работодателя?

# 248
  • Мнения: 2 721
Има ли някой , който да работи в НАП? Търся информация и материали за изпитите които провеждат.

# 249
  • Мнения: 3 922
Има ли някой , който да работи в НАП? Търся информация и материали за изпитите които провеждат.
Не работя в НАП, но съм се явявала на такъв изпит. Има тест върху конспект от закони и след това преминалите се явяват на интервю, на което също се задават въпроси по тези закони, но с по-практическа насоченост. Като цяло впечатлението ми е, че ако си без връзки или ако не си работил с материята (примерно счетоводител) много трудно би се класирала.

# 250
  • София
  • Мнения: 2 845
Бихте ли споделили тази поправка в Кодекса на труда, относно покриване на комунални разходи от работодателя?
Заповядайте:

# 251
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
При нас има 50 лв добавка месечно за интернет/ток/отопление. Работим отвкъщи от самото начало на извънредното положение и имам много колеги, които напуснаха квартирите си в София и си работят от родните си места. Неофициално мога и от плажа да работя, стига да имам добра интернет връзка там. Засега не знам кога и как ще се връщаме в офиса, уж говорят за ротация на смени от септември.

За мен е много труден балансът между работа и почивка. Преди си знаех като стане 18ч трябва да тръгна от офиса и денят приключва до там. А сега... се случва дори в 20ч нещо да доработвам дребно. И много колеги са така. Не защото се изисква от нас, а защото просто... ей сега тука за 5 мин и то станало 1 час. Не сме се научили още да си балансираме времето и чисто психологически да изключваме работата.
Toчно така е и при мен. Работното ми време е несравнимо по-дълго сега. Особено с детето вкъщи - закуски, обеди, вечери, домашни, и т.н. Това ми изяжда много време и се налага да работя до много по-късно.

# 252
  • Мнения: 3 010
Според мен всичко опира и до това как си управляваш времето вкъщи. Ако съм излязла да свърша нещо през деня, просто на следващия ще наваксам с повече работа. Важното е нещата да са свършени добре и в срок. Ако това е налице, не виждам проблем.

# 253
  • Мнения: 1 852
Също така колегите ми казаха, че по закон можеш да работиш, от който град си искаш стига да се намира в България и няма как да те задължат да работиш по адреса ти на ЛК примерно ако е в София някъде си Grinning Иначе аз лично не бих приемал допълнителни 30 лева да ми покриват нета предвид факта, че се спестява достатъчно
1. От път/газ, карта за градски и т.н./
2. Повече сън/за мен е доста добре това, предполагам и за вас/
3. От обяд
4. От друга ненужна покупва, просто защото си почивка и се чудиш какво да правиш през останалото ти време.
5. Докато работиш можеш да пускаш пералня, да миеш чинии и т.н. и си вършиш домакинска работа, помагаш на детето със задачи и т.н.

Доста се избиват пари.

# 254
  • София
  • Мнения: 11 746
Абе то официално можеш и от луната да работиш, но при инцидент първото нещо което ще се провери е адреса от който сте работили и дали е същия като този в допълнителното споразумение, не е задължително да е този по лична карта.

Това с консумативите не е задължително. Има доста фирми които предложиха forever home office, изплатиха суми за оборудване и освободиха офиси. Такива обаче които все още имат офиси и имат % служители които посещават офисите няма как да плащат консумативи на тези вкъщи ( защото тока, климатици , наеми си вървят без значение дали има 1 или 100 човека в офиса). Но е факт че трябва да се пренасочат In office придобивките към тези Home office. Имаше едно хубаво проучване наскоро го гледах.Примерно най-не харесвани придобивки са били джаги, конзоли, масажи и подобни. Сега са търсени най-много допълнителни обучения, допълнително оборудване и подобни.

Аз съм със смесени чувства, цяло лято го изкарах в офиса, много беше хубаво, празен град, спокойно, но от втората вълна съм вкъщи. Липсват ми много хората, но все още е рисково връщане в офиса.

Общи условия

Активация на акаунт