За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 176
  • 743
  •   1
Отговори
# 105
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Здравейте!
Може ли да се замрази тесто за пита?..
Няма никакво значение името или оформлението на питката, всичките са с почти едно и също тесто.
Измесваш тестото, втасва веднъж и после замразяваш. След това изваждаш да се размрази, оформяш, втасва и печеш. Някои пекат и без да втасва след оформянето (аз не го практикувам), пъхат в студена фурна.

# 106
  • Мнения: 478
Много благодаря, Morena 🙂

# 107
  • Мнения: 9 553
Готвя си редовно с кафяв ориз, предпочитам го, вкл. като вкус. Не съм имала такава драма. Но не пържа и т.н. готви се малко по-дълго, да.
Спаначеното пюре,ако е от лидълското, е гладко пюре и е идеално за торта. Също и за пържени яйца на очи и сирене или крем супа.

# 108
  • Мнения: 811
Готвя си редовно с кафяв ориз, предпочитам го, вкл. като вкус. Не съм имала такава драма. Но не пържа и т.н. готви се малко по-дълго, да.
Aми не знам, получи се страхотно варено жито с пиле! А най-хубавото е, че никой не е умрял!
Със сигурност няма повече да припаря до този ориз, пък бил той и здравословен! Може и в мен да е проблема, но повече експерименти няма да си правя!

# 109
  • Мнения: 9 553
Звучи като преварен. По принцип кафявият ориз е малко по-твърд и зърната са отделени. Освен да сте се подвели и да сте го пресготвили.

# 110
  • Мнения: 10 395
Не съм купувала кафяв ориз, един път взех черен императорски и за мен също имаше вкус на варено жито.

# 111
  • Мнения: 703
И аз готвя с кафяв ориз, и не го кисна във вода, както се препоръчва, проблеми не съм имала с готвенето. Има си малко вкус на жито, да, ама се свиква. Предполагам, че от обвивката идва този вкус. Вече ми е странен вкуса на белия ориз.

# 112
  • Мнения: 9 553
Кисна час-два. Вкус на жито не мога да кажа, че има.

# 113
  • Мнения: 9 114
Спомен от детството ми са катмите на баба. Така и не сме записали рецептата, а баба я няма вече Sad
Искам да се пробвам, но тя ги правеше на сач. Аз нямам. И печка на дърва нямам. В тиган ще станат ли? Някой правил ли е и да даде рецепта. Майка ми казва, че само с вода ги е правила баба.
Ето с вода, мая и брашно само. И големи шупли. Може да не ги правиш на печка с дърва на че трябва много дебел и тежък тиган на който да ги изпичаш
https://pep-4o.blogspot.com/2009/08/10-12-d-20.html?m=0
В блога имам и други, богати, с яйце и сметана

# 114
  • Мнения: 1 231
Забравила съм в хладилника една сметана от Лидл 36% за разбиване. Срокът на годност й е до днес. Дали се е развалила. Да не се пос***м? 🤪😁🤔☹️

# 115
  • София
  • Мнения: 10 894
Ако не е отворена, нищо и няма. Wink

# 116
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Забравила съм в хладилника една сметана от Лидл 36% за разбиване. Срокът на годност й е до днес. Дали се е развалила. Да не се пос***м? 🤪😁🤔☹️
Eе защо, няма ли да я пробваш първо?

# 117
  • Мнения: 1 231
Пробвам, разбира се. Обаче от началото на пандемията разни такива изтекли срокове и съмнителни ги засилвам в кофата. Само хранително натравяне ни липсва...Head Band

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Аз само заради срока не хвърлям. Първо помирисвам,  ако не ме удари миризма, после опитвам, ако миризмата не ми е язяснила ситуацията. От пробване не съм се тровила.

# 119
  • София
  • Мнения: 12 006
Пробвам, разбира се. Обаче от началото на пандемията разни такива изтекли срокове и съмнителни ги засилвам в кофата. Само хранително натравяне ни липсва...Head Band
Пандемията не разбрах какво общо има с изтеклите срокове? Преди пандемията ядеше ли си ги с изтекъл срок? А и до колкото разбрах от наисаното ти - тя е в срок, макар и да е последен ден. Щом е в срок и неотваряна, би следвало да е ок, опитай я все пак.

Общи условия

Активация на акаунт