Покажи се ОКТОМВРИйско мъниче, момче ли си или момиче - Тема 5

  • 26 506
  • 759
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 758
Е такива неща ме влудяват по тия болници. Ти им кажеш, че не искаш нещо, те пак си знаят техните неща. Иначе да са спазени всички разпоредби подписваш, че си съгласен с какво ли не и не поемат отговорност в разни сценарии, ама да ужават някакво най-нормално желание да не ти обръснат корема не може?! Луда работа...

Уф моя корем взе да личи, пък хич не ми се казва. Тоест казала съм, на когото съм искала, а с корема ще разберат и тези, които не искам. Пак с извънредното положение с кой ли толкова се виждам, ама...

# 91
  • Мнения: 1 266
Здравейте,момичета Simple Smile
Моят БХС трябваше да е вчера, но го отменихме за утре при друг лекар, защото моят е под карантина.
Косъмчетата по корема сякаш са по-тъмни отпреди, но засега не мисля да ги махам.
Напоследък търся информация за стволови клетки. Установих, че темите за съхранение и използване не са много и определено няма много информация за действителните ползи. Има противоречива информация за това дали количеството ще е достатъчно, за да повлияе на лечението, за кои болести е доказано, че е ефективно и изобщо извършва ли се в България такъв тип лечение. Вие имате ли информация? Някоя от вас съхранила ли е стволови клетки?
Аз също съм се интересувала, защото в Селена където се следя, предлагат вече собствена банка за съхранение. Обаче от всичко, което съм прочела, си мисля че това е една огромна инвестиция, която ми е доста неоправдана. Четох мнение скоро,което ми хареса че ако имаш толкова пари, по-добре направи си депозит, нещо като фонд здраве и ако не дай си Боже се наложи, да имаш средства настрани за здраве. Но това си е решение на всеки.

# 92
  • Мнения: 700
Аз моите косми на корема си ги махам от малка.Имам хормонални проблеми и екстрата е косми навсякъде.Затова тези по корема,по ръцете, няколко по гърдите ги махам с епилатор.Другите ги бръсна, защото от кола и епилатор почват да ми стават на пъпки и става страшнооооо.
Аз сега отивам на БХС😬

# 93
  • Мнения: 1 112
Здравейте! Само се записвам в новата тема, за да мога да я следя по-лесно. Моят БХС е в понеделник на 12.04. Нямам търпение 😅

Отгоре не темата има една камбанка за известия, натискаш я и не е нужно да пишеш, щом не искаш Simple Smile

# 94
  • Мнения: 1 266
Goldfinch, стискам палци 🍀

# 95
  • Мнения: 35
От БХС разбира ли се пола? Аз правих миналата седмица в 12+6, но нищо не ми казаха за пол, то толкова мъничко още бебчето. Аз имам едни странни болки вдясно ниско като стъпвам с десния крак особено, като придърпване, дали е нормално от разширяване нещо? И аз първо забелязах коремче, после го нямаше 1 седмица, сега пак изпъкна.. може би от подуване или хормони, луда работа 😀

# 96
  • Мнения: 316
И аз вече имам косъмчета на корема, но са много къси, руси и тънки, но ми казаха да не ги барам, че сами ще се махнат.
Иначе няма нищо друго интересно при мен, чакам си дата на БХС на 12.04. и продължавам с безсимптомната бременност, освен вече щръкналия корем, който трудно прикривам. На работа още на съм казала и мисля вече тази седмица да го направя, поне на ръководителя ми (на този етам мисля, че не е необходимо цялата фирма да знае, не че ще се скрие, но така ще съм по спокойно поне още седмица-две).

# 97
  • Мнения: 399
Аз по коремчето имам само малко мъхчета, руси почти не се виждат. Линията ми се появи в края на бременността,  но много бледа и след това си изчезна. При секцио задължително се бръсне корема, както и при всяка друга операция "полето се изчиства".
3 дни не бях повръщала и снощи айде пак. Вече съм 14г.с+1 и гаденето си продължава и това си е🤷‍♀️

# 98
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз винаги съм имала малко руси косъмчета по корема, но не ми пречат. А кафявата линия не ми се е появявала с първата бременност.
Днес най-накрая ме записаха на ЖК. Бебчо отговаря на 14+3г.с. Не можа да види пол. Предвид пропуснатия БХС, записахме час за късен за 22.04.
А за утре успях да си запиша час при д-р Балев за ФМ. Обаче никъде не намерих актуална информация за цени, а забравих да попитам като записвах час. Ако някоя мама от Варна има информация, ще съм благодарна. 😊 ❤️

# 99
  • Мнения: 1 266
Като гледам, доста сме с БХС на 12.04. Пожелавам на всички само хубави новини 🍀🙏 За пола зснм, че го казват на 80%, не съвсем на сигурно и зависи от начина, по който е за станало бебето и тн. Моя корем тази седмица го няма почти и чак се притесних, но като ви чета се успокоявам. Дори днес като бях до работа и една колежка ми вика, че съм се стопила и ме пита какво правя 😂 Защото преди да забременея, те знаят, че веч о бях на режим и тренирах доста. Та хем ми стана хубаво, хем не, защото искам вече да си пъча шкембенцето 😊 За бръснене то на корема при секцио не се притеснявам, защото на мен не ми повлия на окосмяването. Но аз по принцип си нямам.

# 100
  • Мнения: 2 030
Полът може да се разбере при ранния БХС, защото обикновено тогава се прави и ранната ФМ с 4Д и съответно по-доброто качество на визуализацията и опитния лекар биха могли да видят пола, но пак не е сигурно дали ще успее. Simple Smile

# 101
  • Мнения: 937
Здравейте,момичета Simple Smile
Моят БХС трябваше да е вчера, но го отменихме за утре при друг лекар, защото моят е под карантина.
Косъмчетата по корема сякаш са по-тъмни отпреди, но засега не мисля да ги махам.
Напоследък търся информация за стволови клетки. Установих, че темите за съхранение и използване не са много и определено няма много информация за действителните ползи. Има противоречива информация за това дали количеството ще е достатъчно, за да повлияе на лечението, за кои болести е доказано, че е ефективно и изобщо извършва ли се в България такъв тип лечение. Вие имате ли информация? Някоя от вас съхранила ли е стволови клетки?

С миналата бременност изчетох доста информация, мнения, отзиви от специалисти по темата и стигнах до извода, че това е новата мода за взимане на пари, които всъщност не гарантират нищо и няма кой знае какво приложение. Бях намерила една много подробна статия за и против, ще я потърся да я кача тук, дано съм я запазила някъде.

# 102
  • Мнения: 758
Аз съм за съхранението на стволовите клетки, съответно съхранихме на първото дете и се надявам да има и за второто.

Това е инвестиция в науката за мен. В момента е факт, че е силно ограничено, какво може да се постигне с тези клетки, но децата ни се очаква да живеят 80-90 години. За това време науката, която се развива с невероятни темпове, може да постигне какво ли не.

И изобщо това е една тема, за която дори главата ми не побира възможностите, т.к. става дума за толкова напред във времето.

# 103
  • Мнения: 111
Аз винаги съм имала малко руси косъмчета по корема, но не ми пречат. А кафявата линия не ми се е появявала с първата бременност.
Днес най-накрая ме записаха на ЖК. Бебчо отговаря на 14+3г.с. Не можа да види пол. Предвид пропуснатия БХС, записахме час за късен за 22.04.
А за утре успях да си запиша час при д-р Балев за ФМ. Обаче никъде не намерих актуална информация за цени, а забравих да попитам като записвах час. Ако някоя мама от Варна има информация, ще съм благодарна. 😊 ❤️
Здравей,
При Балев цената е 90лв,когато отиваш за първи път.

# 104
  • Мнения: 62
Здравейте, вчера мина моето БХС.
Всичко е наред с бебо ииии видяхме едно бяхо петно между краката и на 90% ни каза момченце, ноооо докато не ни кажел на 99%, че е момче да не се навиваме че е. От хормоните които пиех до вчера (инвитро сме) можело женските полови органи на бебето да са подути и да изглеждат пак така  бяло петно като тестисите 🤷‍♀️
Тайно се надявахме да е момиче и имахме име за момиче, но след прегледа бързо трябваше да свикнем и с мисълта за момче.. Вечерта седнахме обмислихме имена които не са на роднини и стигнахме до консенсус.
Та момиче, момче каквото такова само да е здравичко 🙏

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 12:26 от Yana*

Общи условия

Активация на акаунт