Наднормено тегло при децата

  • 5 970
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 38 480
Тази таблица, въпреки че аз я извадих, не е съвсем добра.
При децата има норми за ръст и тегло, които варират от-до спрямо възрастта.

# 76
  • Мнения: 5 380
Какво разбирате под "едро дете"?
Братовчед ми беше едър, висок 2.03м с голям гръб, широки рамене, но не е бил с излишно или наднормено тегло. За мен "едър" не се отнася до килограмите.
Ако човек/дете е високо, с широка структура и излишни килограми, за мен това е едро и пълно дете.

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 10:13 от Rocket

# 77
  • Мнения: 3 589
Едър е до ръст и структура.
Пълен/дебел е друго. Може да си жена 150 сантима и пак да си мнооого дебела 😉

# 78
  • Мнения: 24 331
Едър е човек, който е висок и пълен, тромав.
Много зависи от структурата, от мускулатурата, защото едни и същи кг на сходна височина изглеждат различно

# 79
  • Мнения: 5 380
Едър е човек, който е висок и пълен, тромав.
Много зависи от структурата, от мускулатурата, защото едни и същи кг на сходна височина изглеждат различно


А ако човекът е висок, стегнат с мускули, той не е ли едър?
Пак казвам, че за мен едър е до структурата на тялото.
Килограмите се определят с други термини.
Просто напоследък "едър" почна да става синоним на "пълен", защото звучи по-добре и по-умерено. Освен това е удобно оправдание - "Не бе, не е пълно, просто си е едричко детето".

# 80
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Костната система се изгражда, спрямо килограмите, докато децата растат. Затова няма едър кокал. Аз не съм виждала кльощави хора с едър кокал.
Но не зная кое е по- добре. По- охранени от малки или по- хилави.

# 81
  • Мнения: 24 331
Според педиатрите е по-добре да са по-хилави, аз също мисля така
Плаша е от деца с кръвно, диабет и т.н

# 82
  • Мнения: 1 686
Според мен наднорменото тегло не е генетично. Въпрос на начин на хранене и начин на живот е. В някои случаи е трудно да се намери нормата обаче.
Според педиатърът на децата по-хилави е по-добре.

# 83
  • София
  • Мнения: 333
Аз също смятам, че не е генетично.
Друг е въпросът, че ако в семейството липсва "правилно" хранене и подход към храната при всички поколения - при баба и дядо, при мама и татко - то не е изненадващо и децата да са засегнати. Тогава е лесно да се обърка генетиката ( всички предишни поколения са "едри" и съответно децата са "едри") с недобрата култура на хранене в семейството. Естествено височината е съвсем друг въпрос...

За таблиците по възраст - след 10-11 години децата ужасно много варират във височина и затова тези таблици не могат да са добра индикация според мен. Както писах и по-горе, дъщеря ми е 38 ( вече 39) кг. Това не изглежда много според таблиците за 12 годишни, но тя е около 140 см, което пък вече прави тези 39кг повече.  Както и за детенцето 60кг, но на нейните 160см това реално не е прекомерно. Не знам дали няма някакви формули за смятане на килограмите в тийн възраст спрямо височината.

# 84
  • Мнения: 1 318
Костната система се изгражда, спрямо килограмите, докато децата растат. Затова няма едър кокал. Аз не съм виждала кльощави хора с едър кокал.
Но не зная кое е по- добре. По- охранени от малки или по- хилави.

Баща ми е висок, слаб и с едър кокал. Нямам идея обаче дали а бил пълен като дете. Виждала съм негови снимки само на 16+ - тогава също е висок и слаб.

# 85
  • Мнения: 2 622
Хайде холан, не било генетично...Имам същата структура на тялото каквато имаха баба ми и майка ми. Сестра ми има структурата на другата баба, а брат ми е нисък и дребен какъвто беше единия ни дядо. Едната ми дъщеря е с телосложението на сестра ми, а другата е като мен. Мъжът ми и брат му са високи като родителите си, като брат му има фигурата на баща им, а моя на майка им.
Ако ще задниците си да съдерем аз и дъщерите ми, няма да станем фини и грацилни, с тънки глезени и китки. И трите сме ниски със склонност към пълнеене. Аз талия никога не съм имала, малката дъщеря също. Наблюдавам я от както навърши 11 г. и почна да се оформя като момиче.Напълня в корема и стомаха точно като мен, краката нормални,задника сплескан. Фигура тип ябълка. Засега не е дебела, но на моите години ще е. Та чии са тия гени?! Айде, аз ако съм се изтървала и съм дебела, защо дъщерите ми се окръглиха още при първите признаци на съзряване? И не , не ядем като за световно, даже непрекъснато ги ограничавам.

# 86
  • Мнения: 500
Някои се окръглят по-бързо и лесно от други, така си е. И аз съм от тия и затова съм си създала режим, тренирам почти ежедневно. Важно ми е да не съм дебела и полагам усилия да преборя неперфектния си ген Simple Smile

# 87
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз тренирам ежедневно.
Спра ли- ставам дебела
И точно сега имам да свалям след зимно

Жалко, че не съм по- млада, защото не се спирах да тичам,
а детето гледа от мен

# 88
  • Мнения: 5 380
Мекичка, структурата е едно, теглото е съвсем друго.
Колко често тренирате? Какъв тип тренировки правите - основни силови, кардио или смесено?
Кои храни сте изключили от менюто си и кои сте ограничили при децата?

Това, че човек има определена структура, не е оправдание да е с наднормено тегло. Може да звучи грубо, но е така.
Аз съм 1 към 1 със структурата на майка ми.
Но тя през живота си не е тренирала и един ден. Аз преди да забременея бях редовна със спорта. Разликата няма какво да я описвам - майка ми е закръглена, а аз винаги съм била стегната.
Сега не съм, защото качих много през бременността и не можах да ги сваля. Но това е моя грешка.
Вече ако човек иска да си търси оправдание е друг въпрос. В този случай просто приемете, че е ген. Че нищо не може да се направи и това е положението. Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 38 480
Нормите за възрастни са различни от нормите за деца. Примерно 140/40 кг дебело ли е?

Общи условия

Активация на акаунт