Розацея - тема 5

  • 36 282
  • 838
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 776
No hope, така е да. Първото винаги е крема 50+ и после на 2 часа, ако може се пръсках с този Anthelios. Така поне ми беше предписала др Шеф преди и гледам да го спазвам от тогава.

# 106
  • Мнения: 1 431
Знам, че не трябва да изпадам в такива състояния, но просто не мога Sad Докторът каза,че има връзка с колита. Еми чудесно, ама аз не мога да се справя с него, значи и с това няма да мога Sad отделно имам и гинекологични проблеми,тревожност, само ходя по лекари и си давам за това парите. Просто се уморих Sad Съжалавам, че досаждам, просто исках да споделя с някого Sad Имам чувството, че няма измъкване. Всичко се трупа, времето ме притиска, а как с всичко ще се справя ако забременея, не знам Sad

# 107
  • София
  • Мнения: 769
Хора, помагайте моля ви, че и аз се ядосах.... Буквално преди половин час излезе това второ червено петънце на челото, където попринцип е чисто?! От какво може да е ? Как така изведнъж.. Единствено по челото  нямах нищо досега, и вече и там има...
 Първо едното ми излезе още като започнах лечението с метронидазола преди месец а и от тогава спрях да мажа челото  нарочно,

 но ето сега второ.. Тези петънца са супер упорити..няма махане. Дали е възможно да е от слънцето днес реакция, защото пия Доксициклин, но път бях с 50 фактор и съвсем замалко навън.... Другото, за което се сещам е, че след като се намазах с метронидазола по засегнати места, след това със същата ръка се намазах с другото кремче (bioderma) по челото, вече си мисля, че е от този метронидазол. И първото петно излезе точно като си мажех челото с него...  

Редакт.  Точно бях при дерматолога и продължавам с доксициклина още месец.. + Соолантра (най-накрая) . За новите петна нищо не каза. Като цяло възпалението било намаляло.

Последна редакция: пн, 26 апр 2021, 10:51 от LoLo30

# 108
  • Мнения: 424
https://Лоло по принцип метронидазола може да изсуши кожата и да се получат така наречените сухи петна. Според мен ще се оправят, но ако имаш възможност вземи си ЛРП Цикапласт Б5 и мажи само на петната за една седмица ако е суха кожа веднага ще се повлияе. Иначе се придържай към предписанията на доктора, успех.

# 109
  • Мнения: 57
Nohope,  защо мислиш, че е противоречив? Розацеята се отключи от киселина, забравих да спомена и мазане с кортикостероид (Адвантан милк) за 7 дни.
Смених лекаря и в Леге артис ми казаха че имам демодекоза и нарушена кожна бариера.
И така, кожата е била леко възпалена от демодекса и в съчетание с киселината стана страшно! И вече повече от два месеца!
Благодаря за съвета, ще пробвам Cicaplast B5.
След двата лазера лекото зачервяване почти изчезна, но тази реактивност и хиперчувствителност остана.
Интересно е, че не са ми предписвали Cicaplast🤔 Само Солантра, те са на мнение, че ще успокои тази възпалена и нетолерантна кожа.
На теб Солантрата веднага ли ти понесе? Имал ли си негативи от нея. Знам, че не ти е помогнала особено...

Diana.T къде правихте лазера и при кой лекар? Аз минах две процедури лазер на лице - едната в Инканто, другата в Хил клиник при д-р Румяна Кожухарова. Въпреки уверенията на лекарите и двата пъти имах белези /корички/ по лицето, които повече от 2 седмици не изчезват. За съжаление не виждам разлика преди и след, нещо повече капилярите са по-ярки и сякаш повече. Продължавам да зачервям бузи и нос, по всяко време пламвам. Забелязвам, че май има връзка с вътрешното ми състояние - като съм притеснена, напрегната сякаш червенината е в повече. Това ми се отключи септември. Тези, които сте правили процедури с лазер срещу розация - как е при вас, има ли повлияване и какви кремове ползвате? Тези дни имам час за консултация при доктор Христозова от Леге артис - ще пиша за резултати ако някой има интерес.

Последна редакция: ср, 28 апр 2021, 10:13 от celeste1

# 110
  • Мнения: 71
Celeste, лазерите ги правя в Леге Артис. Лазерът е PDL. PDL и КТР  лазери са златен стандарт в лечението на розоцея и това дифузно зачервяване (пламване) на лицето.
Повлияване от лазера определено има. Това ще го усетиш сама и ще го видиш на периодичните снимки които ти правят- на прегледи и след лазер. Разбира се, всяка кожа е индивидуална. Аз флашове не съм имала, но от време на време се зачервявах леко, под въздействието на различни фактори. Сега това изчезна.( всъщност  имах едно сериозно пламване точно след като спрях кортикостероидият крем).
Но PDL лазерът НЕ оставя белези (корички). Това е абсурдно!!! Моята кожа е много тънка,суха, нежна и чувствителна и това, което се случва след лазера е зачервяване на бузите, което при мен минава в рамките на два дни.
Успех!

# 111
  • Мнения: 776
Celeste, сподели как е минала консултацията. Дано бързо се оправят нещата. Не би трябвало да остават белези след PDL.

# 112
  • София
  • Мнения: 769
diana t. понеже каза,че правят периодични снимки на прегледи и  след лазерните процедури, за да се види разликата, та се сетих да питам това да не са тези въпросните снимки с ,, Visia 6 '' или са си  съвсем нормални снимки?  Понеже в сайта им за Visia 6 пише: ,,След провеждането на лечението се извършва повторен анализ, който  обективно показва постигнатите резултати, като сравнява състоянието на кожата преди и след проведената терапия''. Та ако е това същото, за което ти говориш, може ли да споделиш малко повече какво представляват тези снимки. Това, което знам аз е само, че са с много увеличен размер, за да се види всичко детайлно.
       

# 113
  • Мнения: 71
Да, Лоло, точно така. Тези снимки са точно с този апарат Visia, който снима лицето ти в увеличен размер в профил и амфас. Той показва  наистина всичко много детайлно, пори, червенина, пъпки, капиляри. Така поне може да се следи развитието на процеса при лечението на лицето.

# 114
  • София
  • Мнения: 769
Да, Лоло, точно така. Тези снимки са точно с този апарат Visia, който снима лицето ти в увеличен размер в профил и амфас. Той показва  наистина всичко много детайлно, пори, червенина, пъпки, капиляри. Така поне може да се следи развитието на процеса при лечението на лицето.

А попринцип може ли тези снимки да бъдат във хартиен формат и да останат за нас след това  или се гледат само там на място ( предполагам там си  има някой , който ти обяснява всичко по тях) 
В сайта пише, че цената е 30 лв /с вкл.консултация/ дали е актуално това?

# 115
  • Мнения: 5 080
Аз съм искала да ми ги пратят в електронен вариант на мейл.

# 116
  • Мнения: 57
Здравейте, тези, които ползват Соолантра крем откъде си го набавят? Проверих на няколко места и няма, освен това е доста скъп?!

# 117
  • София
  • Мнения: 769
Здравейте, тези, които ползват Соолантра крем откъде си го набавят? Проверих на няколко места и няма, освен това е доста скъп?!

От аптека Sopharmacy си гж поръчах и на другия ден ми се обадиха да си го взема. Около 56 лв мисля, че беше.

# 118
  • Мнения: 38
В аптеки ремедиум също има соолантра. 57 лв беше като си го купих последно. И да, скъпичък е, но помага

# 119
  • Мнения: 1
Здравейте,  някой може ли да препоръча офталмолог без значение от кой град , запознат с очна розацея? Търсим спешно доктор, да назначи правилно лечение. Докторите, които сме посещавали казват
 "Съжалявам не мога да помогна търсете друг".

Последна редакция: нд, 02 май 2021, 14:11 от Анелия Белизарова-Михова

Общи условия

Активация на акаунт