Розацея - тема 5

  • 36 342
  • 838
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 769
Аз с едно питане се включвам- има ли някой, който ходи на лазер в клиника различна от LegeArtis? 😅 защото дерматоложката ми (от коята съм много доволна) се готви тя да ми прави процедурите ( в друга клиника към МЦ Доверие) , но за лазерите там нищичко не съм чувала, пък съсигуртост и те са от значение какви са, не само човекът, който ще ги прави. Смятам, че тя е опитна и разбираща, обаче самите лазери не ги знам какви са, а и не съм чувала никакви отзиви за там като цяло и затова се чудя. А тя още преди месец ми беше казала да записваме час за септември, но още не съм... От вас съм чувала отзиви единствено за Леге Артис.. явно са добри, но има ли някой, който да не ходи там и да е доволен от друго място или  наистина Леге е най-добрия вариант и най-доброто място? Бихте ли се доверили и отишли на друго място?

# 166
  • Мнения: 29
Аз с едно питане се включвам- има ли някой, който ходи на лазер в клиника различна от LegeArtis? 😅 защото дерматоложката ми (от коята съм много доволна) се готви тя да ми прави процедурите ( в друга клиника към МЦ Доверие) , но за лазерите там нищичко не съм чувала, пък съсигуртост и те са от значение какви са, не само човекът, който ще ги прави. Смятам, че тя е опитна и разбираща, обаче самите лазери не ги знам какви са, а и не съм чувала никакви отзиви за там като цяло и затова се чудя. А тя още преди месец ми беше казала да записваме час за септември, но още не съм... От вас съм чувала отзиви единствено за Леге Артис.. явно са добри, но има ли някой, който да не ходи там и да е доволен от друго място или  наистина Леге е най-добрия вариант и най-доброто място? Бихте ли се доверили и отишли на друго място?

Моите процедури ги правих в Дерма Вита и съм доволна Simple Smile

# 167
  • Мнения: 776
А лазера помага ли и за пъпките, освен за зачервяванията? Много пъпки ми излизят на мен, много се влоших напоследък Sad Чудя се дали не е от слънцето, макар да ползвам 50 +spf. А  относно спирането на млечните? Някой спирал ли ги е?

# 168
  • София
  • Мнения: 769
Аз не успях да ги спра напълно..Пия си кафе с мляко всеки ден почти. Но това с храните влияе различно на всеки, при мен май не оказва чаак такова влияние затова и не ги спрях напълно, но ако на теб ти действат зле по-добре ги ограничи. За пъпките и зачервяването ми помогнаха мазила- главно Соолантрата и Метронидазола преди това. Иначе и аз съм с 50 SPF ,но май и със слънцето нямам особени проблеми. Излизам само със слънцезащитното,без друг грим.  На лазер още не съм ходила,но ми предстои септември. При мен ще е главно за пигментните петна, които останаха от пъпките.

# 169
  • Мнения: 1 431
Ами храната е ясно, че влияе, обаче аз забелязвам, че цикълът влияе също, около него се обостря моето състояение, което още не е ясно какво е. Може ли хормоните да влияят?

# 170
  • Мнения: 5 080
И още как

# 171
  • Мнения: 1 431
При мен са колит, хормони и стрес. От стрес много се влошава, направо е ужас, не знам как да го контролирам.

# 172
  • Мнения: 2 937
Здравейте,
И аз съм в отбора на розацеята, имам я от поне две години, но чак напоследък почна да проявява характер, беше незабележима, затова и не бях ходила на лекар по-рано. И сега се показва сериозно само след душ, направо пламвам, не са ми изписвали нищо сериозно, само Сенсибио кремовете на Биодерма и измивните, които аз така или иначе си ползвах. Без слънцезащита не мърдам, че ставам, като текезесарка Joy за нула време. Сутрин, като стана все едно ми няма нищо. При мен спукани капиляри има мнооого малко само на носа, отстрани, а бузите ми розовеят и понякога имат пъпчици.
При мен са колит, хормони и стрес. От стрес много се влошава, направо е ужас, не знам как да го контролирам.
Ей това е и при мен. Много ми влияе.

Имам въпрос - кога е време за лазер? Аз съм готова и сега да отида, но ако няма смисъл и е, да речем рано (има ли такова нещо, като рано изобщо?) Дерматолозите ли ви казаха? Защото моята не ми е давала нищо сериозно, ама то и всичко беше бая спокойно, като отидох.
Иначе аз ще си взема азелаинова киселина, като се поуспокоят нещата.

# 173
  • Мнения: 5 080
С каква цел азелаинова киселина?

# 174
  • Мнения: 2 937
Помага много при розацея, виждала съм хора с направо изчистени лица. При тази, която е с папулки.

# 175
  • Мнения: 5 080
Но ако сте без пъпки може да Ви влоши състоянието

# 176
  • Мнения: 2 937
Нямам пъпки. Диагнозата ми е начална розацея и по код - розацея, неуточнена. Имам червенина и като подутинки леки, които са по-видими след баня да речем. И на мен ми е трудно да кажа тип 1 или тип 2 съм, просто искам да взема мерки максимално рано. Понякога получавам леки мехурчета, но определено не са, като пъпки от акне, да речем.

# 177
  • Мнения: 1 431
Да, при мен забелязвам, че май е основно от хормони и стрес. Ето след овулация се влоши Sad Искам да попитам, може ли на своя глава да пробвам да мажа с ивермектин ? Говоря за такъв от ветеринарната аптека, течен. Ще навреди ли да пробвам няколко пъти ?

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 10:37 от veseuka

# 178
  • Мнения: 2 937
Всеки може да пробва всичко на своя глава - ако е готов да понесе евентуални последици. Аз обичам премерени рискове. Ти взимаш решението.

# 179
  • Мнения: 1 140
Аз след почти едногодишно лечение с лазери и козметика за розацея, май смениха теорията, че всъщност при мен не е розацея, а атопичен дерматит… По-добре късно от колкото никога нали…

Общи условия

Активация на акаунт