С какво ходите обути у дома?

  • 9 132
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте на всички Мами! Пускам тази тема за да разбера и при вас ли е така? От както се пренесохме в новата ни къща ( там всичките подове са с дърво или ламинат) не мога да накарам децата и ММ да си сложат нещо на краката навсякъде си ходят боси не, че и аз не го правя понякога но все пак е малко нехигиенично и ме дразни. Та въпроса ми е вие и вашите хора с какво ходите у вас?

# 1
  • Мнения: 2 109
А защо да е нехигиенично? През лятото мъжът ми и детето също ходят боси, през зимата обикновено по чорапи, мъжът ми слага чехли понякога.
 Аз ходя с кожени чехли с удобна подметка, прияелките ми носят такива навън. 😀 Свикнала съм много с тях, което май не е много добре, защото вече не се чувствам комфортно да ходя боса.

# 2
# 3
  • Мнения: 46 437
Боси или с чорапи. Краката имат нужда от почивка. Ходим колкото се може повече време без обувки.
Вътре не влизаме с външни обувки, затова не е нехигиенично.

# 4
  • Мнения: 31 379
С чехли ходя. И зима и лято.

# 5
  • Мнения: 1 560
Пфф, а аз си мислех, че само у нас е така.

Ние сме с подово отопление на първия етаж и моят мъж също ходи бос, чорапи слага само, ако излиза.
С детето се боря сериозно за топлинки, обаче е като " Пей си, Пенке, кой ли те слуша".
И аз се дразня, ако излиза на терасата, а пък ако направи и един тигел из градината да види докъде са му стигнали растенията - откачам.
Иначе има два чифта чехли и едни гумени ботуши, лично закупени от мен. 😂

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 10:09 от Threemafan

# 6
  • Мнения: 5 563
С домашни чехли или само по чорапи, за да ми почиват краката. Цял ден съм с обувки и вкъщи откачам понякога, ако трябва са сложа нещо. Детето зимата е с пантофи, защото не търпи чехли, а лятото - бос или с тънки чорапки. ММ и той като мен.

# 7
  • Мнения: X
Как така нехигиенично? Подът не го ли миеш редовно? В нас съм с подово - всеки ден го мия, то вече ми е станало навик и без значение сезона го мия. В нас си е в нас - на терасата слагам чехли, обувките ги събувам пред вратата и ги вкарвам с ръце вкъщи, където си ги слагам на мястото им. Имам пантофи за гости, защото не ми е приятно с чорапи да ми стъпват по пода (все пак са обували обувки, да стигнат до нас и-и...) Според гостите и аз слагам пантофи, да считат че е нещо нормално и да не се притеснят от "намеци"

# 8
  • София
  • Мнения: 3 943
Лятото предимно боса или с отворени чехли след баня или на терасата, зимата с чорапи, понякога слагам чехли. Като цяло обичам боса да ходя - и по паркета, и по плочките.

От чужди чехли ме е гнус и на гости като ходя, не слагам, както не предлагам такива на гости - има чехли за влизане в банята, отворени, които се мият всеки ден.

# 9
  • Мнения: 3 715
Целогодишно си ходя боса.ММ ходи по чорапи.Детето ни на година и половина зимата е с чорапи,но често си ги събува и така си ходи.

# 10
  • Мнения: X
От чужди чехли ме е гнус и на гости като ходя, не слагам, както не предлагам такива на гости - има чехли за влизане в банята, отворени, които се мият всеки ден.

Не знам къде ходиш на гости и какви ти дават. Аз купувам комплекти "домашни чехли" (преди мен видях думата пантофи, хъхъх) - много обикновени и евтини са. След това в боклука. 6-7 броя са към 10 евро. А в нас няма такъв човекопоток, за да е голям разход.

# 11
  • Мнения: 5 244
Дете и мъж ходят боси целогодишно. Аз и лятото съм с чехли, не обичам да ходя боса. Зимата обичайно съм със студени стъпала, така че обувам пантофи още от вратата.
Като ходя на гости си нося свои търлъчки, тънички са, приличат на балеринки. Така не ми се налага да нося чужди пантофи.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 210
Аз лично в момента ходя боса, с пухкави чехли.
Дъщерята - с чорапи.
Синът ми - бос, мъжът ми също.
Не правя драми на никого как ходи.

# 13
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 521
Та въпроса ми е вие и вашите хора с какво ходите у вас?
С крака. Понякога ги слагаме в чехли, много ми харесва как правят шляп, шляп, шляп Wear Sandal

# 14
  • Мнения: 499
Ходя винаги с джапанки или чехли, гадно ми е да ходя боса. Мъжът ми и децата ходят боси или по чорапи, тяхна работа си е. Щом на тях така им харесва, изобщо не ме интересува, все пак подът се чисти

Общи условия

Активация на акаунт