С какво ходите обути у дома?

  • 9 167
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
В банята с джапанки, които са само за там. На балкона с пантофи, които са само за там. В другите стаи с пантофи и шушони.

# 46
  • Мнения: 5 563
А да ви питам, как се къпете?
Винаги у нас сме ползвали някакви джапанки за къпане, без значение дали тип чехли, или между пръстите.
Но от форума и в разговор с лични познати разбрах, че някои се къпят боси.
За мен е гнусно да стъпвам в мръсната вода боса.
Боси се къпем и ние, не съм чувала до сега някой да се къпе с чехли. 🤔

# 47
  • Мнения: 9 662
Aз се къпя с плажни джапанки. Подът в банята ми е неприятно студен.

# 48
  • Мнения: 2 109
С джапанки се къпя, детето и мъжът ми боси. Хлъзгаво ми е, зимата студено... Като цяло имам проблем с ходенето боса. 😀

# 49
  • Мнения: 6 764
В банята аз и детето се къпем с чехли, които са само за баня, не защото ме е гнус от нещо, а заради риск от подхлъзване. Мъжът ми се къпе бос.
Извън банята, аз си имам чехли летен и зимен вариант, с които ходя вкъщи. Мъжът ми понякога си обува чехлите, повечето пъти е по чорапи. Детето лятото е босо, в хладните сезони по чорапи. За нея специално винаги съм се мъчела да я примамя със забавни пантофи, чехли, не става, намирам ги събути из целия апартамент. Важна подробност е, че пода вкъщи е топъл. Имаме парно, тръбите минават по пода. Ако не беше така, не бих разрешила зимата да ми ходи по чорапи.

# 50
  • Мнения: 5 268
Май аз единствено целогодишно не обичам да съм боса.
Тези чорапчета в скрития текст са само като за теб - хем си боса, хем не си. Нося ги в преходните месеци (ламинат и теракота).

Скрит текст:

# 51
  • Варна
  • Мнения: 5 206
Айде сега... Чак пък гнус... От собственото си къпане... Joy  Сигурно и в морето обути влизате. Аз се къпя с джапанки просто защото ми е студено да стъпвам директно върху плочките.

# 52
  • Мнения: 4 765
Аз ходя с пантофи, ортопедични, с дебели подметки. Дадох доста пари за тях, но с оглед на ситуацията по цял ден стм у дома и инвестицията се изплати. Аз имам проблеми със стъпалата и от пантофи и обувки с тънки подметки, ме болят много.

Синът ми винаги е ходел по чорапи у дома. Така и не се научи да носи пантофи, макар че според мен е студено. У дома сме навсякъде с теракот. Имаше един период, в който настоявах, но се отказах - човек трябва да си избира битките. Като не му е студено, да ходи както иска.

# 53
  • Мнения: 435
А да ви питам, как се къпете?
Винаги у нас сме ползвали някакви джапанки за къпане, без значение дали тип чехли, или между пръстите.
Но от форума и в разговор с лични познати разбрах, че някои се къпят боси.
За мен е гнусно да стъпвам в мръсната вода боса.

Е чак такава кир, че водата да е мръсна май не съм допускала 😂 При душ сутрин и вечер или само вечер, наистина незнам къде трябва да работиш, за да се стига до гнус от водата. Иначе вкъщи или с обувки или с домашни пантофи. Ако имам гости задължително с обувки. Не понасям чорапени партита. Настилките вкъщи са съобразени с това, лесно се чистят.

# 54
  • Мнения: 1 582
Да си призная честно даже не ми е стигнало до ума да се къпя с джапанки вкъщи😄
Само в хотели или други "чужди" бани, че гъбите не са за подценяване. 😄

# 55
  • Мнения: 29 388
Не ходим вкъщи с обувки от вън. Какво им е на чорапите? Ако някой желае, давам еднократни чехли, но обувките се събуват до вратата.

# 56
  • Мнения: 18 542
С пантофи ходя, защото подът е студен. Лятото, ако е горещо, което се случва много рядко тук, с джапанки. Къпя се боса. Чак токова гнуслива, че да обувам нещо за под душа не съм. Не живея с чужди хора, само моето семейство ползва банята и аз я чистя. Като изляза от душа, обувам джапанки, за да не мокря навсякъде.

# 57
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз не ходя боса,  само защото съм като кон. Преди години,  докато ставам , така ритнах тоалетката,  че си счупих пръст на крака. За това с чехлички.

# 58
  • Мнения: 11 569
Ходя с терлици и плетени чорапи зимата. Лятото- с тънки чорапи. Гадно ми е боса- имам килим, ламинат и плочки. Иначе, в банята съм боса.
Детето ходи по чорапи- нарочно му купувам почти винаги само бели, та се ориентирам за чистотата.Simple Smile

# 59
  • Мнения: 10 428
Имаме вана, къпем се в нея боси.
Ако съм на хотел - тогава в банята задължително с джапанки се къпем. В чужди бани боса не ходя 😁

Общи условия

Активация на акаунт