Родител тормози учители

  • 7 237
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 14 202
Трябва да има някакви правила как се постъпва в градина с дете с такова поведение, да. Едва ли в тези правила пише: "мести се в друга градина". Но какви са, не знам.

С бащата според мен няма оправия (ако не се стигне примерно до нецензурни, груби обиди или физическо нападение - лека телесна повреда, при което евентуално може да се търси защита по съдебен ред, но по-добре да не се стига), но с децата, които щипят, бият и пр., би следвало да има правила как следва да постъпи учителката.
-----
Собер, и ти имаш нужда от обръщане на внимание на пунктуацията. Казвам го, понеже повдигаш въпроса.

Скрит текст:
С червено съм отбелязала запетаите, които според мен не трябва да са там, а със зелено - тези, които според мен трябва да ги има, а липсват. Още първия път ми направи впечатление, че твърде много запетаи пред "да". След "учителите" е добре да има въпросителна, а не точка, смятам. Случва се и не е проблем по принцип - пиша за правописа и пунктуацията на събеседника във форум само когато по някаква причина ми се иска да отвърна на заяждане или аз да се заям, но тук вече сте отворили темата. Да уточня - не съм специалист по българска филология.

Цитат
Здравейте, пускам тази тема с надежда, някой, преминал през такъв или подобен казус, да помогне. Имаме родител в ДГ, който психически тормози и заплашва учителите. Детето му е неконтролируемо и вместо, да се заеме с възпитание, той успя да накара учителите, да подадат предизвестия за напускане. Държа, да отбележа, че тези възпитатели са истински професионалисти, които незаслужено и унизително биват принудени, да напуснат. Има ли институция, която да обърне внимание на нашите тревоги и детето да бъде принудено, да се премести, за да запазим спокойствието и работата на учителите. Апропо, господина заяви, че тези учители ще се махнат и ако, и следващите не му харесат, и те ще напуснат, но детето му няма да се мести.

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 11:44 от Магдена

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Имахме подобен случай в предучилищна група в училище.
Но ние родителите бяхме на страната на учителката и подавахме жалби всеки път,когато имаше пострадало дете.Накрая агресорчето  се премести в друго училище по собствено желание.
Защото на родителите му им писна от жалбите и ежедневните скандали с останалите родители,както и от задължителните посещения при психоложката.
Обаче ние бяхме много единни.

Моят съвет е да потърсите съдействие от родители на потърпевши деца и да се обедините,както и помощ от психолог.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Аз не бих се поколебала и с медицинско и адвокат да действам, ако моето дете пострада.

# 18
  • Мнения: 12 625
Аз не бих се поколебала и с медицинско и адвокат да действам, ако моето дете пострада.
Ами да, в случая тази детска градина би трябвало да осигури спокойно пребиваване на децата там, още повече щом се ползва с такова добро име сред родителите. Би  трябвало  да знаят как да осигурят добри условия за децата, било с работа с родителя, с детето или каквото се прави в подобни случаи. Според мен, отговорността за реда е на директора на градината.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Директорът от 20 дни вече, обяснява как изяснява случая с " хора, които са преминали през това" .

Явно обаче той се скатава, разчитайки, че или времето или някой друг ще намери решение.

# 20
  • Мнения: 86
Много благодаря! Още утре ще ходя до РУО. Директно там, ще подам жалба и ще разпитам за евентуална подписка "В защита на учителите". Обмисляхме родителска среща в двора на ДГ (заради ограниченията в момента), но директора заяви, че няма как на този етап.

# 21
  • Мнения: 774
Явно,че директорът не е на мястото си.Нали сте екип.Всички от персонала трябва да са единни.Утре може друг родител да предяви друг каприз.

# 22
  • Мнения: 6 500
Мои близки в такава ситуация подадоха сигнал за агресивното дете в "Закрила на детето". Описаха всичко - поведение на бащата при срещи с него, проблемите с детето. В момента тече проверка на семейството и бащата изглежда се е кротнал малко, въпреки че те се бяха подготвили напрежението да ескалира.

# 23
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 046
Много обичам, когато един дерибей е решил, че отрочето му е най-важното и ще коли и беси, както той си реши. Такива направо ми иде да ги.. Подавайте жалби до скъсване при най-малкия проблем, та да го подгонят и да си премести малкото бабаитче. Ще плюе той.. 😡

# 24
  • София
  • Мнения: 2 476
Имахме подобен случай. Една майка /самотна/ се зае, една компетентна и мила учителка напусна от ужас, а тате и мама бяха в държавните институции и заплашвали повсеместно, че и физически. Самотната майка си премести детето, директорката се пенсионира, проблемното "изкласи", а моето, което имаше действителна нужда от помощ, "повтори". Аз за заплахите научих задочно, от майката, случайно, след време. Родителите, които са знаели, не се обединиха, бяха ги "проучили".

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 00:00 от Little Evil

# 25
  • Мнения: 28 861
Във всяка градина/начален етап в училище има подобни случаи в по-лек или тежък вариант.

В ДГ имаше дете със СОП, което е било наистина неконтролируемо, т.е. не възприема вербални подкани и не комуникира. Съответно пречи на работния процес на другите деца в ПУК. Учителката, тъй като не може да се справи с това да го накара да прави нещо - букви, цифри, рисуване и т.н., го оставя да си играе, докато другите пишат. Родителите му такъв вой нададоха, чееее....оплаквания до директор, до не-знам-къде-си, че госпожата била длъжна да се занимава по цял ден, ако е нужно, с тяхното дете. Неглижирала го била.....
Е, извинявам се, ама тази госпожа има още 29 деца, които са ѝ поверени, не само да ги гледа да не се претрепят, а и да ги понаучи нещо....Преместиха детето в другата група и родителите се кротнаха. Не знам там дали са го обгрижвали по цял ден, т.е. не знам вече за развитието на случая.

# 26
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 046
Ами защото настояват децата със специални нужди да са наравно с другите, а госпожите не са специални педагози, та да знаят какво да го правят. Нямам думи..

# 27
  • Мнения: 28 861
Прочетох в новините, че арестували 42-годишен мъж за скандал в ДГ в Долна баня. Да не е същият?

# 28
  • Мнения: 86
Благодаря на всички! Не, не е същият от Долна Баня. Подадохме жалба в РУО и ще видим, какво ще последва.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Пишете тук, ако е възможно. Интересно ми е как би се развил такъв случай.

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 14:39 от HighSpeed

Общи условия

Активация на акаунт