На море в България 2021 г.! - 2

  • 57 945
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Хаха, скъпо било в Созопол, ама това е защото не сте сядали в незнам коя си кръчма в Стария град на Несебър. Сестра ми една година, отдавна беше, седна с мъжа си и платиха 50 лв за 1 порция пълнени чушки, пърленка , бира и салата. Още си го носим като легенда в семейството и не сядаме по кръчми в стари градове в бг Simple Smile
Нали баш за Созопол пускаха по новините някаква кръчма , в стария град разбира се,  с такса стол. Тоест ако заемеш 2стола, плащаш места и за празните 2. Защото нали, можело е да седнат 4тири човека, ха ха ха. И рибата на грамаж в менюто (без да е уточнено и то) , гледаш лаврак 25 лв, пък то било на100 грама. И като ти донесат 2 гаубици  по 400гр и все едно си взел чартъра и си я наловил директно от  Гърция за тия  пари, с все билета.
Ако пък търсите баири- Влас е мястото Simple Smile

# 196
  • Мнения: 608
Добро утро 🌻 Някой да е бил скоро в Чурноморец. Моите спомени са отпреди доста години и не се беше непретъпкан курорт.
Харесахме едно студио до Градина 😫 оказа се че там са построили много хотели и изобщо не познавам района също.
Но търсим нещо в близост до Бургас с лесен достъп до плаж и все пак някакво градче за разнообразие наблизо.
Не ми се ходи в Созопол, че съм ходила сто пъти, а плажът на градина е супер.
Та някой яко знае има ли заведения в тази част ня Градина до Черноморец? Има ли пешеходен достъп до града?
Също загледах Утопия форес. Някакви мнения?

# 197
  • Мнения: 6 300
Добро утро 🌻 Някой да е бил скоро в Чурноморец. Моите спомени са отпреди доста години и не се беше непретъпкан курорт.
Харесахме едно студио до Градина 😫 оказа се че там са построили много хотели и изобщо не познавам района също.
Но търсим нещо в близост до Бургас с лесен достъп до плаж и все пак някакво градче за разнообразие наблизо.
Не ми се ходи в Созопол, че съм ходила сто пъти, а плажът на градина е супер.
Та някой яко знае има ли заведения в тази част ня Градина до Черноморец? Има ли пешеходен достъп до града?
Също загледах Утопия форес. Някакви мнения?
Ако тук никой не ти отговори, може да попиташ в темата за Черноморец: https://www.bg-mamma.com/?topic=977422.555

# 198
  • Мнения: 2
Здравейте тази година сме се насочили към Поморие. Мъжът ми иска да сме в бунгала на плажа погледнах бунгала Мак цените доста добри с две деца сме на 6 и 8 малко информация ако може. Четох разни отзиви отпреди 4-5 години не са ок. Но пък като се обадих да питам за дати казаха, че в момента тече още ремонт и са нови собственици. Благодаря

# 199
  • Мнения: 9 664
За Серенити - в понеделник ми отговориха, че нямат апартаменти парк за юли и ме насочиха към бг фирма или туи. Цената за ранно записване до 30.04. беше 2200 лв 2 в+1 дете на 2 години. През Туи Германия с флекстариф и без ранно платихме 25% от 956 евро. Та ако тук няма стаи на рецепция, си струва да го купите през чужд оператор
Свободни стаи или има или няма. Как така няма на рецепция, но има през ТО!? Дори да имат контингент за ТО, пак могат да продават и да пускат стоп сейлс към ТО. Ще Ви вземат по-малката сума и ще откажат по-голямата!? Гениално!  Joy Питайте ги не може ли да платите директно сумата(която е за ТО) на хотела и готово. Направо нелепо смешна ситуация.

# 200
  • Мнения: 6 300
Ами просто хотелът е на TUI и те определят правилата за настаняване.

Adel, питай в темата за Поморие https://www.bg-mamma.com/?topicrefid=18;topic=1240828.new#new или в някоя от многобройните теми за бунгала.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 14:02 от fatalina

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 2 023
Някои агенции взимат стаи предварително към хотели и си ги предплащат.За това и от хотела са отговорили ,че те нямат свободни но агенциите може да имат.Пишете им и ги питайте с кои бъл.агенции работят.Аз когато запазвах ги питах за конкретна в която имах ваучер от неосъществена почивка в Турция и бяха много любезни .След това се обадих да ми потвърдят дали имам резервация.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 15:10 от slavei4e

# 202
  • София
  • Мнения: 281
Моля за препоръка на хубаво (чисто) студио или апартамент за двама в района на санаториума, за десетина дни от средата на Юни. Търся нещо в района на ул. Проф. Стоянов,  от ул. Солна нагоре, към Гранд хотела. За мен най-хубавият плаж в Поморие е този пред Гранда, отдалечеността от центъра ще я преживея. Simple Smile
Ще се радвам, ако можете да предложите нещо подходящо. Малко хотелче, с или без закуска също върши работа. Харесах си апартамент Мария 1, на ул. Сливница 6, но нещо не се ориентирам за локацията...
Благодаря предварително!
П.С. Писах и в Поморийската тема, но там нещо няма движение.
Ние бяхме много доволни от хотел Петър и Павел точно до гранда е .Бяхме миналата година със закуска и вечеря .

# 203
  • В.Търново
  • Мнения: 6 688
Храната в Петър и Павел разнообразна ли е? Има ли блок маса?Десертите как са?

# 204
  • София
  • Мнения: 281
Храната в Петър и Павел разнообразна ли е? Има ли блок маса?Десертите как са?
Да на блок маса е, има си от всичко , през вечер правеха тематични вечери , фен съм на десертите ,доволна бях

# 205
  • Мнения: 1 330
Тази година оглеждам Блу ориндж в Созопол, но ме интересуват скорошни мнения, тъй като имам преди 4-5 години от мои познати.

# 206
  • Мнения: X
Хаха, скъпо било в Созопол, ама това е защото не сте сядали в незнам коя си кръчма в Стария град на Несебър. Сестра ми една година, отдавна беше, седна с мъжа си и платиха 50 лв за 1 порция пълнени чушки, пърленка , бира и салата. Още си го носим като легенда в семейството и не сядаме по кръчми в стари градове в бг Simple Smile
Нали баш за Созопол пускаха по новините някаква кръчма , в стария град разбира се,  с такса стол. Тоест ако заемеш 2стола, плащаш места и за празните 2. Защото нали, можело е да седнат 4тири човека, ха ха ха. И рибата на грамаж в менюто (без да е уточнено и то) , гледаш лаврак 25 лв, пък то било на100 грама. И като ти донесат 2 гаубици  по 400гр и все едно си взел чартъра и си я наловил директно от  Гърция за тия  пари, с все билета.
Ако пък търсите баири- Влас е мястото Simple Smile
Българите много обичаме да изопачаване фактите и да плюем Родината ни. Прословутата такса стол е била само при положение, че е направена резервация примерно за 10 души, а дойдат 5. Нормално е когато резервираш някъде или да отидеш, или ако си възпрепятстван да откажеш достатъчно рано. Подобна на созополската ситуация беше тази в Иракли. За там се твърдеше, че чадър с два шезлонга струва 70 лева, а се оказа, че това въобще не е така. Във вип зоната чадър с два шезлонга, две води, плато плодове и комплект кърпи струва 45 лева, а до вип зоната спокойно може да се вземат 2 шезлонга и чадър за 10 лева. Да не говорим, че свободната зона е наистина голяма.  Ние за първи път от много време миналата година прекарахме на нашето море и сме много приятно изненадани. След дългогодишни почивки в най-добрите световни курорти заради пандемията решихме да останем в България. Беше страхотно. Тази година пак ще повторим. Сега конкретно за Созопол ще кажа, че има няколко страхотни плажа. Смокиня, Каваци, Градина и т.н. СА МНОГО ХУБАВИ. В Смокиня на обедно меню има мусака за 3.50 лева. Такова нещо няма никъде в Европа. В Градина, в много хубаво заведение разположено буквално на пясъка сафрида струва 8 лева и е много вкусен. Разбира се в стария град е по-скъпо, но и там се намират достъпни заведения. Въобще в района на Созопол има доста ресторанти предлагащи хубава кухня на прилични цени. П.П. Ще добавя, че старата част на Созопол е много красива.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 17:54 от Анонимен

# 207
  • Мнения: 961
За Серенити - в понеделник ми отговориха, че нямат апартаменти парк за юли и ме насочиха към бг фирма или туи. Цената за ранно записване до 30.04. беше 2200 лв 2 в+1 дете на 2 години. През Туи Германия с флекстариф и без ранно платихме 25% от 956 евро. Та ако тук няма стаи на рецепция, си струва да го купите през чужд оператор
Свободни стаи или има или няма. Как така няма на рецепция, но има през ТО!? Дори да имат контингент за ТО, пак могат да продават и да пускат стоп сейлс към ТО. Ще Ви вземат по-малката сума и ще откажат по-голямата!? Гениално!  Joy Питайте ги не може ли да платите директно сумата(която е за ТО) на хотела и готово. Направо нелепо смешна ситуация.

И защо да си правя този труд? Пратиха ми имената нс ТО, на мен ми отне 10 мин да намеря онлайн офертата и да си резервирам почивката и то по-изгодно и с по-добри условия за отмяна, ако се наложи.

Това си е политика на хотела, ако не ми изнася, не резервирам

# 208
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 115
Добре, хайде препоръчайте тихо и спокойно място на нашето черноморие, немутренско и не скъпо.

# 209
  • Мнения: X
Добре, хайде препоръчайте тихо и спокойно място на нашето черноморие, немутренско и не скъпо.
За 50-60 лева, за нощувка това място в Созопол ми се вижда доста приятно. .

Общи условия

Активация на акаунт