Обмислям Бебе с Инсеминация от Донор

  • 15 931
  • 187
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 127
На 34 години съм и през последните 10 години имам сериозен натиск от семейството да намеря 'някой'. На мен самотата също ми тежи.

Но за цялото това време съм имала краткотрайни връзки, все с неподходящи хора, на които не можех да разчитам, а хората, които бяха подходящи през годините, нямаха интерес към мен.

Уморих се от вечно търсене, включително и от разни дейтинг сайтове, където има хора от кол и въже, комуникацията, с които ме уморява.

Казват, че любовта трябва да се случва лесно, но при мен е много мъчително.

Не знам кога вие се решихте на тази стъпка, но не вярвам нещо да се промени в следващите години.

# 76
  • INFJ
  • Мнения: 9 381
Искаше ми се да имам отговор на нещата, които казваш.
Аз съм решила да си дам още 2-4 години време. Малко преди 40, ако все още няма подходящ човек, обмислям да направя същото. Дотогава мисля да се грижа за себе си и тялото си максимално добре, защото осъзнавам и проблемите, които времето може да създаде. Има жени, които раждат и на 50, но не ми се чака толкова време.

# 77
  • Мнения: 1 751
Ще те посъветвам да си пуснеш още сега изследвания за състоянието на яйчниковия резерв, за да не се окаже, че после е късно. Когато аз се реших на инсеминация от донор се оказа, че съм с AMH 0.05 и двуцифрен, и то много висок FSH. Направих 2 инсеминации (неуспешни) и преминах директно към донорски ембриони. С донорски Я и С.
И не, не бях престарила чак толкова, с AMH 0.05 се оказах на 36. Мислех си, че ще стане от раз, когато реша. Дори се пазех, преди да  реша, че ми е време.

# 78
  • Мнения: 4 771
Бях си поставила границата от 30 години. Когато ги навърших, посетих специализирана клиника. След две инсеминации и едно преждевременно раждане в 24-а седмица, кюретаж, серклаж и пет месеца в леглото родих на 33 години. В момента синът ми е на 9 години.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 718
Момичета, за съм в края на 30-те си години и вече взех решение да вървя по стъпките на донорска инсе. Разделих се след дълга връзка и нямам повече време и нерви да чакам да развивам тепърва нова, докато се стигне до планове за бебе. За късмет имам още добър яйчников резерв. Ще правя първи опит този ил сл месец при д-р Шефкетова в репродуктивната клиника към Токуда! Успех на всички и да се похвалим скоро с добри новини! А в даден момент, като срещнем "нашия човек", ако наистина ни обича, ще ни вземе и с дете! Wink Важното е да не изпуснем биологическата възможност да станем мами!

# 80
  • София
  • Мнения: 1 718
Искам да попитам при донор какво име се записва като бащино ?
Детето го записваш с твоята фамилия и бащиното име се формира или от твоето първо име, или със съгласието на баща ти - може да носи неговото, но така ще стане все едно детето ти е брат/сестра.

# 81
  • Мнения: 816
Може и да сте прави да не чакате .. и все пак жени без проблеми раждат и на 35 ина 38 г…. Важно е после да имате поне роднини да ви помагат , защото е много сложно сам. Ако детето се разболее - кой ще иде до аптеката да купи нещо. В началото е доста тежко - постоянно искат внимание и трябва някой - да имате няколко часа почивка. Всеки може и сам да се оправи , но с цената на никакво лично време и оставяне на детето само. Също доста по-трудно ще срещнете мъж с дете … Аз с партньор имах бебе след 8 г опити на 38 . Но сама бих се замислила около 35 и нагоре … Все пак това си е личен избор.
Основно постът ми е - не си мислете, че на 30г. сте стари !!!! В много редки случаи има жени с проблеми , може през две години да правите изследвания. Може да се замразят и яйцеклетки.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 718
Баща ми и майка ми само това чакат - внуче да гледат! Освен това установих напоследък, че си падам по разведени татковци с деца, така че отведнъж от нито едно, може да стана мама на много! Wink

# 83
  • Мнения: 15 356
Лейди Роуз,чудесно!Не искам в никой случай да те обидя или да съм груба ,но в тази възраст почти няма да срещнеш мъж без дете.Не си стара в никой случай,не ме разбирай погрешно!Звучиш много готино ,оптимистично настроена и широко скроена!

# 84
  • София
  • Мнения: 1 718
Изобщо не се обиждам, то си е нормално да имат дете/деца. И аз имах много дълго съвместно съжителство със "стар ерген", но по някакви причини нямахме дете. Сега приемам за нормално някой готин самотен татко с дете, а и те са по-подготвени за второ и трето Wink
Нашето поколение изобщо не се възприемаме в зората на 40-те за стари, а напротив! Кипим от младежка енергия и гребем от живота с пълни шепи! Едно дете само ще ме мотивира да правя още повече, а и малко да се дисциплинирам. Simple Smile

# 85
  • Мнения: 15 356
Тази нагласа ще те доведе само до успех и щастие!
Аз обмислях самостоятелно майчинство на 30,родителите ми напълно ме подкрепиха.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 718
Бобчита, давай смело! Сама или не сама, ако ти е мечта, не я оставяй да отлежи! Ентусиазмът трябва да се "яхва" на вълни, когато идва и да не се пропуска!

# 87
  • Мнения: 15 356
Ами месеци след това решение срещнах голямата любов.За жалост се оказа,че имам проблеми,но успяхме и сме родители .На 35 родих ,на 37 съм сега и съм много здраво стъпила майка.

# 88
  • Мнения: 127
Чета коментарите и ми става тъжно.

Много интелигентни жени и то на високи позиции, с възможности, прибягват до подобни интервенции...

Каквото и да си говорим едно дете има нужда от баща, има нужда от семейство.

Много е тъжно това, наистина. На никой не пожелавам да попадне в такава ситуация.

# 89
  • Мнения: 15 356
Тъжно ли?В коя пещера това?

Общи условия

Активация на акаунт