Започване на бизнес в малък апартамент?

  • 2 562
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 081
А то пък някой наемодател ще го остави да променя предназначението на наетия апартамент.

Пълни глупости, не знае какво му се прави, ама първо ще наеме апартамент и после ще го приспособява за бизнеса, след като разбере какво му се прави, и ще включва родата на помощ. Както казаха, избери си нещо, което умееш да правиш, изготви си бизнес-план, виж какви ще са ти разходите и изискванията, а не тепърва да откриваш нови бизнес-хоризонти, наемайки апартамент, който да се чудиш как да преустроиш в пекарна или стоматологичен кабинет, неразбирайки нищо нито от зъби, нито от печене на закуски и козунаци.

# 46
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Хайде сега хейт било.
Ок. Ако аз ти дам информация как да си направиш стоматологичен кабинет в гарсониера, то ще запишеш и изкараш 5 годишно обучение за да го направиш ли?
Без да искам да те обидя, но или живееш в някаква паралелна реалност или си търсиш забавление във форума и подценяваш потребителите.

# 47
  • Мнения: 971
А какво е?!? Ренидент е отговорила перфектно. Стига сме дъфкали едно и също. Но за протокола, имам приятел зъболекар.. Просто обмислям варианти и изброените ги дадох като пример и за идеята. Някъде да съм казвал с какво точно съм решил да се занимавам? Не. Въпроса е дали може ли човек да развива малък бизнес в апартамент. Да, макар при определени условия и ограничения към вида бизнес. Ако имате такъв споделете, а ако не няма смисъл повече да пилим мозък и спамим в темата. Нямам нужда и от повече съвети, упреци, лепене на етикети, слагане на думи в устата, сарказъм, цинизми и т.н.. Вече взех решение за себе си, което на този етап нямам намерение да споделям. Благодаря на всички за вниманието и коментарите. Наистина не подценявам интелекта на аудиторията, но и нямам намерение повече да влизам в обяснителен режим, така че това е последния ми пост по тази тема. Парите обичат тишината.

пп: без да се обиждаш - оправи си липсващата буква в подписа
„Умният човек не вярва на всичко, което чуе, не казва всичко, кОето знае, и не харчи всичко, което има.“
Индийска поговорка

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 00:13 от Пух

# 48
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Опит, съвет и информация мога да дам при конкретна идея, а не при хипотетични ситуации.
И аз да попитам нещо. Ако живея близо до морето, за каква риба да търся рецепти? В кулинарния отговарят само ако кажа каква е рибата или поне кое е морето, иначе ме пращат първо да си я наловя.
Съветвам ви да избистрите идеите си тогава да търсите пътища за реализация.

ПП. Благодаря за забележката, оправих го.

# 49
  • Мнения: 971
Благодаря за съвета, но бизнеса работи по малко по-различни закони. Не всичко е точна наука, логика и планиране. Според вас дали Джеф Безос е имал първоначално концепцията за най-големия магазин в света?

# 50
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Никакво его не меря, но съм сигурна, че Джеф Безос не се е чудил между баничарница и стоматологичен кабинет. Създал е сайта за да продава книги, т.е. имал е идея, нещо което на вас ви липсва, доколкото мога да разбера от постовете ви.

Участвала съм и имам преки наблюдения от малък бизнес в България. Нещата не са изобщо розови. Иска се много труд и постоянство, а ако искаш да растеш и други неща се искат.

Може би тона ми е малко остър, но се опитайте да вникнете в съдържанието.

# 51
  • Мнения: 971
Да, тонът ви е остър и дяволът е в детайлите. От къде знаете, че ми липсва идея? Не съм я споделил ли? А защо да го правя, пак да ме нахейтите или да я открадне някой тук? Малко уточнение за Джеф Безос - историята в книгата за него е поукрасена. Създал е сайт да продава, малко по малко, задача номер 1 на всеки млад предприемач. Казвал се е "Кадабра". Наблюдавал е преди това в работата си успешни онлайн магазини. А какво да продава всъщност е решил и решава в движение.. от книги и компакдискове до облачни услуги. Днес гледа към Космоса, Климата и Дигиталните медии. Започнал е в гараж.., нещо типично за Америка.

Помагал съм в семеен бизнес в България. Добре знам как изглеждат нещата от вътре и с какви предизвикателства се борят хората ежедневно. Не летя в облаците, а затова и отворих тази тема.

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 01:38 от Пух

# 52
  • Мнения: 35 993
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт