Бъдещи и настоящи мами в USA- 3

  • 18 957
  • 266
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 478
Мария, много ми е приятно да видя още някой от NC, за първи път забелязвам във форума. Ако не е тайна кажи къде си долу-горе.

Иначе аз си хапвах фета и на бри много наблягах. Знаех, че не е желателно, обаче не можах да устоя. Хапвах си и морси дарове, като гледах да ограничавам Туната до 1-2 пъти в седмицата, че тя беше в списъка с ограниченията.

Alica, нормално е да имаш притеснения от нормалното раждане. Не мога да ти кажа не прави секцио, щото видиш ли, така не е добре. Но бих препоръчала епидуралка наместо това. Много мами я хвалят и нея наистина можеш да си я вземеш по желание. Аз очаквах денят, за да се възползвам от нея, но за съжаление отидох много късно и не ме огря. Но за мен това би бил супер  вариант, за да се избегне секцио от чисто притеснение. Каквото и да решиш успех и на теб и на Мария и леко раждане.

# 16
  • Мнения: 7 837
Да не би фета-та да се приготвя по по-различен начин  newsm78
Аз си хапвах доста сирене в БГ, защото то ми беше основния източник на калций.

Фъстъци не е препоръчително да се ядат в периода на кърмене, тогава може да се появи алергична реакция при бебето.

A "модата" секцио, не я разбирам  Rolling Eyes

# 17
  По повод Хелуин - ще го празнуваме и тази година, но гледам че ентусиазма им е понамалял. Може би  са пораснали и не им е толкова интересно ,или още е далеко датата- но не е като миналата година.
  Купихме маски- доста страховити  и грозни по мое мнение, кошници тикви, мисля да използваме пелерините/ наметалата / от миналата година.  Купих много  бонбони, малко ще украсим у дома - и сме готови. А, и съм скрила маските - след като ми изкараха  с тях ангелите на няколко пъти.  Явно съм взела да остарявам... но по магазините има невероятно  зловещи и извратени предмети/ как да ги нарека незнам../ по повод Хелуин - тези които са ги сътворили имат голяма нужда от психиатрична помощ. Визирам окървавени  части от  крайници, някои маски и костюми.
    Аз мисля да остана у дома - да посрещам и давам бонбони на маскираните деца, а нашите да обикалят с баща си.

# 18
 Мисля,че фетата е от пастьоризирано мляко,така пише и на кутията,току-що проверих;
     
 А относно раждането - аз съм "за"нормалното раждане т.е.вагинално,но с епидурал

# 19
  • Мнения: 2 381
За фета сиренето - .....................

Приятелски съвет към всички бременни-  НЕ яжте Бг Фета сирене, доставено в кутии от Бг.

(Имаме приятел, който работи за известно време във фирма за доставка на бг храни. Историите за сиренето са ужасни.Чудно как никой още не ги е хванал )

# 20
  • Мнения: 1 393
Niki1, дай подробности, please!

# 21
  • Мнения: 2 381
Сиренето често пристига в надути саламурени кутии. Отварят ги от разстояние, за да не "избухне" кутията в ръцете им. Смрад велика. После се мие, слага се в отделни кутии или се праща по магазините.
Вчера за втори път купуваме меко сирене. Още като ни подадоха пакета беше меко. За мен не е узряло, а това е в пъти повече вредно за бременна жена, отколкото неяденето на източник на калций.

Сега се сетих и за подправките. Под небрежно залепения етикет с цената стои срок на годност изтекъл преди повече от година. Но да кажем, че те изветряват и това не е толкова фатално.

# 22
  • Мнения: 7 091
Момичета, ако някой види грешки в списъка обаждайте се! Аз пооправих това онова, но все пак нямам възможност да проследя за всеки поотделно. Мерси  Peace

За Хелоуийн-а , още не сме взели костюм на малкия, ЕЛена не знам дали ще я маскираме, може би. Иначе къщата не сме украсявали, не ми остава време просто, а тати ни сега е много зает и съвсем няма как. А бонбони няма как да не купуваме Simple Smile Аз ще съм вещица като миналата година, мъжа ми ще е клоун май, а малкия още не знае какво. ТУ иска пират, ту иска гладиатор, ту иска каубой, ту Мр. Инкредибъл...въобще драма Simple Smile Трябва да ходим да му купим нещо, ама не сме се наканили..Изоставила съм я идеята за супер майка аз  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 7 091
Сиренето често пристига в надути саламурени кутии. Отварят ги от разстояние, за да не "избухне" кутията в ръцете им. Смрад велика. После се мие, слага се в отделни кутии или се праща по магазините.
Вчера за втори път купуваме меко сирене. Още като ни подадоха пакета беше меко. За мен не е узряло, а това е в пъти повече вредно за бременна жена, отколкото неяденето на източник на калций.

Сега се сетих и за подправките. Под небрежно залепения етикет с цената стои срок на годност изтекъл преди повече от година. Но да кажем, че те изветряват и това не е толкова фатално.


Аз колкото пъти съм купувала сирене в пластмасови опаковки или вакуумирано - винаги е било развалено, така че може би има нещо вярно.  newsm78  Вече си купуваме направо металните кутии, тях няма как да ги "препакетират" и досега не е имало издънка.
А за подправките , ами аз нали съм си българче  Embarassed и знам че с българчета си имам работа  Joy винаги разлепям етикетчетата и гледам датата Simple Smile ДОсега само от Малинчо са ми се случвали издънки. От София УС не, не да им правя реклама разбира се.

# 24
  • Мнения: 1 393
Момичета, ако някой види грешки в списъка обаждайте се! Аз пооправих това онова, но все пак нямам възможност да проследя за всеки поотделно. Мерси  Peace

Е щом си рекла.   Wink
Аз си мислех да не те притеснявам, че и без това си с две пълни ръце, ама щом питаш- София няма и един месец още, със сигурност не е на 3 месеца, както пише в списъка.  Laughing

# 25
  • Мнения: 7 091
Момичета, ако някой види грешки в списъка обаждайте се! Аз пооправих това онова, но все пак нямам възможност да проследя за всеки поотделно. Мерси  Peace

Е щом си рекла.   Wink
Аз си мислех да не те притеснявам, че и без това си с две пълни ръце, ама щом питаш- София няма и един месец още, със сигурност не е на 3 месеца, както пише в списъка.  Laughing

Така ли съм писала  Joy Хич ме няма тези дни  hahaha я направо кажи рождената дата, че да не го поправям всеки месец  Peace

# 26
  • Мнения: 1 393
..я направо кажи рождената дата, че да не го поправям всеки месец  Peace
09-16-06, благодаря предварително!
И кажи, ако имаш нужда от помощ със списъка или нещо по темата- насреща съм. Peace

# 27
  • Мнения: 7 091
..я направо кажи рождената дата, че да не го поправям всеки месец  Peace
09-16-06, благодаря предварително!
И кажи, ако имаш нужда от помощ със списъка или нещо по темата- насреща съм. Peace


 Ако закъсам ще свиркам Simple Smile Hug

АКо искате да видите Елито, правих няколко снимки от Погачата и на 40-тия ден Simple Smile( без гостите, щото ми умряха батериите и се оказа че нямаме други в момента  ooooh! Confused):
http://good-times.webshots.com/album/554776137wnWHyq

# 28
  • Мнения: 217
Tandoori,малката е направо кукличка HugА Калинчо колко е пораснал...да са ти живи и здрави сладурите Heart Eyes
Иначе сирене си хапвам от българското,досега почти винаги е било хубаво.
За раждането-аз съм фен на нормалното(ако няма основателни причини за секцио,разбира се),но всеки сам си преценя за себе си Peace
На Хелуин големият ще е пауър рейнджър,всеки път обикалят с децата(повечето българчета) къщите и се връща с пълна торба със сладки работи ooooh!
Да се изкажа и аз по всички въпроси Party

# 29
  • Мнения: 2 257
За фета сиренето - .....................

Приятелски съвет към всички бременни-  НЕ яжте Бг Фета сирене, доставено в кутии от Бг.

Ники, специално ти благодаря за съвета. Това, което пишеш за сиренето ми е минавало като идея, аз не съм и яла от Малинчовците и другите там, ами от едно някакво вносно - пак от БГ, но поне от COSTCO, където се предполага, че няма да оставят гадно сирене, а и фирмата вносител изглежда по-надеждна. И по принцип гледам да не ям много сирене, замествам с кисело мляко, прясно и разни други такива....Ама дето вика миз, тялото си казва какво иска, обаче ако го слушам моето какви ги желае, няма да прокопсам, затова съм натиснала спирачките, пия си млякото и си кротувам временно Twisted Evil....
Tandoori , гласила си си милите хора като за приказка - толкова са добродушни и приятни - и децата, и мъжа ти - да са ти живи и здрави.  А на Елена обувките просто ме съсипаха Heart Eyes- сладурче!

Общи условия

Активация на акаунт