Брекети – къде, какви, за колко? -тема 15

  • 60 659
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 193
Здравейте! След дълго мислене се престраших да поставя брекети. Ортодонтът, на когото се спрях е д-р Румяна Иванова. Имах вече две срещи с нея, като на последната ми взе отливки, като носех панорамна снимка и телеренгенография. В момента съм в очакване на анализ и план за лечение. На пръв поглед имам дълбока захапка и овърджет, имам един долен кътник, който излиза пред горния, ортодонстко струпване на долните резци, a също и изместен долен център. Та.. така. Днес се чух с д-р Маринова и тя каза, че все още няма план за лечение, защото проблемите са много и може би чак другата седмица ще има яснота.
При Вас колко време отне анализът и изготвянето на план за лечение? Наистина случаят ми е сложен (така си мисля аз), но все пак толкова време ли отнема?
Някой може ли да сподели лични впечатления от д-р Маринова?
Благодаря Ви! Хубав ден. Simple Smile
Здравейте, и при нас бяха същите проблемите + липса на място за горни кучешки зъби, първо брекети на горната челюст /наместихме кучешките/, после на долна челюст, ластици за корекция на захапката и вече сме почти на финала, всичко това - една година.  На 12 г е пациентът Simple Smile

# 691
  • Мнения: 53
Здравейте! След дълго мислене се престраших да поставя брекети. Ортодонтът, на когото се спрях е д-р Румяна Иванова. Имах вече две срещи с нея, като на последната ми взе отливки, като носех панорамна снимка и телеренгенография. В момента съм в очакване на анализ и план за лечение. На пръв поглед имам дълбока захапка и овърджет, имам един долен кътник, който излиза пред горния, ортодонстко струпване на долните резци, a също и изместен долен център. Та.. така. Днес се чух с д-р Маринова и тя каза, че все още няма план за лечение, защото проблемите са много и може би чак другата седмица ще има яснота.
При Вас колко време отне анализът и изготвянето на план за лечение? Наистина случаят ми е сложен (така си мисля аз), но все пак толкова време ли отнема?
Някой може ли да сподели лични впечатления от д-р Маринова?
Благодаря Ви! Хубав ден. Simple Smile
Здравейте, и при нас бяха същите проблемите + липса на място за горни кучешки зъби, първо брекети на горната челюст /наместихме кучешките/, после на долна челюст, ластици за корекция на захапката и вече сме почти на финала, всичко това - една година.  На 12 г е пациентът Simple Smile

Звучи обнадеждаващо с тази разлика, че аз съм на 30. Grinning
При доктор Маринова ли сте? Наложи ли се вадене на зъби, слагане на винтове или нещо друго?
Ако не сте при д-р Маринова, при кого сте?

# 692
  • Мнения: 16
Здравейте! Можете ли да ми препоръчате ортодонт за лечение на метални брекети в гр. София на нормални цени? Имах преглед при д-р Стоименова, но 4000лв ми се сториха доста...

# 693
  • Мнения: 698
Елате във Варна да видите как се вихрят ортадоните.Цените тук са  от 6000 до 7000 лв(за метални)
И това ми е информация от юни месец,сега може още да са надули цените.

# 694
  • Мнения: 134
На мен цените,които ми казаха бяха около 4000 за метални. Е имаше и за 6000.

# 695
  • Мнения: 16
Ок, благодаря ви

# 696
  • Мнения: 584
Ние преди месец бяхме при д-р Стоименова, цената за метални брекети беше 3500 лв., а за сапфирено- 4500лв.
Днес бяхме на преглед при д- р Балабанов - цена за метални около 5000 лв, сапфирени около 7000 лв.

# 697
  • Варна
  • Мнения: 3 113
5000 за метални брекети е живо кожодерство, друго не мога да кажа.

# 698
  • Мнения: 698
д-р Стефанова,гр.Варна-7000 лв. за метални,това не е ли кожудерство?Нямам думи!!!

# 699
  • Варна
  • Мнения: 3 113
Ако има ненормални да ѝ ги дадат.. Тя има ли клиенти за метални брекети изобщо? Самозабравиха се!

# 700
  • Мнения: 584
Ако Стоименова си е вдигнала цените и вече и при нея металните са 4000 лв, бих дала 5000 лв при Балабанов. Разлика имаше при самите прегледи, в цялата консултация. Имахме и час за др Хунджев, но се наложи да го отменя , а нов час имаха чааак за след 3 седмици. Но той не ни е удобен и като локация, та се отказах от него. Предстои консултация и Иванова и ще трябва да се взима решение.

# 701
  • Мнения: 454
Здравейте, хора! След 10 години чинно носене на фиксиран ритейнър, днес ми го махнаха и ще ми поставят сменяеми(доживот). Някой друг да го е правил? Получи ли се разместване на зъбите с поставянето на сменяеми ритейнъри? Свалих фиксирания по моя инициатива, тъй като се беше поизносил и ми дереше езика.

# 702
  • Мнения: 698
Какво представлява този сменяем(доживот)ритейнър?

# 703
  • Мнения: 454
Тя каза, че ще е тип алайнер. Просто доживот ще трябва да си ги нося. Просто няма да са фиксирани (с телче зад зъбите), а когато се развалят, ще трябва да ги подменям и се носят само вечер.

# 704
  • Мнения: 698
А досега вечер не носихте ли вакумен ритейнер.Разпитвам ви понеже и аз съм в момента с  метален постоянен ритейнер,а вечер си спя с вакумния.
А каква е цената на този с телче зад зъбите?

Общи условия

Активация на акаунт