Брекети – къде, какви, за колко? -тема 15

  • 60 021
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 454
Не никога досега не съм била с вакуумен. Само фиксирания. Ами помня, че ми беше включен в цената на лечението. А иначе аз го описвам като "тел", то си се води метален. А при теб защо искат да носиш и фиксиран и сваляем?

# 706
  • Мнения: 688
Явно от съобръжения за сигурност,понеже след сваляне на брекетите много бързо се връщали по старите места събите.Според мен е излишно и мисля да не го нося повече ,4е ми писна.

# 707
  • Мнения: 199
Аз носих също около 10 години ритайнер и като го махнаха нямаше разместване на зъбите. Не съм носила подвижен след това.
След няколко години обаче ( не помня колко точно) получих малко разстояние между предните два зъба, т.е. разместване все пак има.

# 708
  • софия
  • Мнения: 25 687
Не мога да не изкажа възхита от д-р Наджакова. Година след сваляне на брекетите, поради спецификите на проблема на дъщеря ми и постоянното следене, според нея се налага корекция на шините, с които спи. Без да иска допълнително заплащане, безкрайно спокойно и подробно описание на проблема. За времето, в което тя е нашият ортодонт, дори и за момент не усетих основен интерес към заплащането и ненужни действия, досада да обясни какво и защо трябва да се направи. Точно обратното - желание да направи това, което е необходимо, за да постигне желания резултат.
Цената за лечението (преди 3 години) за сапфирени брекети и всички манипулации, проследяване, беше (по спомен) по-малко от 6 000 лв.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2022, 17:57 от zvаnchе

# 709
  • Мнения: 1 119
Разместването, което сте получили било ли е около бременност и раждане, или е било независимо от това?

# 710
  • Мнения: 454
Аз носих също около 10 години ритайнер и като го махнаха нямаше разместване на зъбите. Не съм носила подвижен след това.
След няколко години обаче ( не помня колко точно) получих малко разстояние между предните два зъба, т.е. разместване все пак има.
Благодаря за отговора! А захапката измести ли се, или сте нямали проблеми с нея? И също така боляха ли Ви много зъбите след махане на ритейнъра? Мен страшно ме болят и от там идва подозрението, че може да се изместят.

# 711
  • Мнения: 199
Захапката ми нямаше промяна след носенето на брекети, те само ми пренаредиха зъбите.
Тогава не помня да са ме болели зъбите, но помня, че ме боляха, когато ми се получи разстоянието между първите два. Според мен ако носите подвижния ритайнер, няма да има проблем.

Аз носих също около 10 години ритайнер и като го махнаха нямаше разместване на зъбите. Не съм носила подвижен след това.
След няколко години обаче ( не помня колко точно) получих малко разстояние между предните два зъба, т.е. разместване все пак има.
Благодаря за отговора! А захапката измести ли се, или сте нямали проблеми с нея? И също така боляха ли Ви много зъбите след махане на ритейнъра? Мен страшно ме болят и от там идва подозрението, че може да се изместят.

# 712
  • софия
  • Мнения: 25 687
Разместването, което сте получили било ли е около бременност и раждане, или е било независимо от това?
Ако въпросът е бил към мен - лекарката предполага, че е свързано с растежа на дъщеря ми, както и несъзнателното неправилно поставяне на езика.
Проблемът е в леко изместване на горната челюст и няма общо с пренареждане на зъбите. Те са си ок.

# 713
  • Мнения: 1 119
Разместването, което сте получили било ли е около бременност и раждане, или е било независимо от това?
Ако въпросът е бил към мен - лекарката предполага, че е свързано с растежа на дъщеря ми, както и несъзнателното неправилно поставяне на езика.
Проблемът е в леко изместване на горната челюст и няма общо с пренареждане на зъбите. Те са си ок.

Извинявам се, беше към amid_, не съм видяла, че вие сте писали преди мен, за да цитирам.

# 714
  • Мнения: 454
Благодаря отново, amid_!

# 715
  • Мнения: 199
Не беше около бременност и раждане, но тогава свалих за два, три месеца 8 килограма. Според мен на това се дължеше.

Разместването, което сте получили било ли е около бременност и раждане, или е било независимо от това?
Ако въпросът е бил към мен - лекарката предполага, че е свързано с растежа на дъщеря ми, както и несъзнателното неправилно поставяне на езика.
Проблемът е в леко изместване на горната челюст и няма общо с пренареждане на зъбите. Те са си ок.

Извинявам се, беше към amid_, не съм видяла, че вие сте писали преди мен, за да цитирам.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 2 867
На моя приятелка, неносила нищо в устата си цял живот, заради бременността й се раздалечиха двата предни горни зъба.

Аз днес иначе бях при ортодонтката.  Сложи ми нова долна стоманена дъга, силиконови лигатури на всички долни зъби, натегна горната дъга и силиконови лигатури на първите 6.

Другият месец почваме да вървим кучешките да си застанат както трябва. Учудващо засега не усещам болка, но утре надали ще е така. Но нямам търпение за кучешките...


Това е от днес. На 11 станаха 10 месеца с горните.



Тази е в деня на слагането.



Също да се похваля, че заради извадените 4-ти зъби и освобождаващото се място, единият ми мъдрец започна да пробива. Та вече може да си излезе спокойно.

# 717
  • Мнения: 79
При мен също извадиха 4 зъба и сега ми се струва, че празното пространство, което се освободи е повече от необходимото. Някой може ли да сподели как се запълва, в последствие променя ли се челюста, физиономията и т.н.?

Последна редакция: сб, 17 сеп 2022, 14:08 от papito

# 718
  • Мнения: 2 280
При мен се промени лицето (нямам извадени зъби), стана по-дълго и много слабо със силно изразени скули, което не ми харесва.

# 719
  • Мнения: 79
При мен се промени лицето (нямам извадени зъби), стана по-дълго и много слабо със силно изразени скули, което не ми харесва.
“Апаратче” или нещо подобно носили ли сте и кога горе-долу забелязахте промяната?

Общи условия

Активация на акаунт