Брекети – къде, какви, за колко? -тема 15

  • 60 014
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 595
По принцип ако не боли, не се вади, да. Ама аз искам да слагам брекети, предните зъби ми са изхвръкнали напред, поради недостатъчно място, а тези мъдреци натискат корена на седмите до тях. Питах 3ма зъболекари, но ще потърся мнението и на хирург. Няма да избият, там ще си останат, защото не стига мястото за тях.

# 736
  • Мнения: 3
Здравейте ! Предстои ми слагане на брекети и ме насочиха към д-р Арнаутска , но от доста места чувам , че има доста високи цени и искам да попитам дали става на вноски и в какви размери са тези вноски Simple Smile

#брекети

# 737
  • Варна
  • Мнения: 2 867
Море ,  аз, ако съм на теб ще пия поне едно голямо, че съм с 2 мъдреца по-малко! Горните не са ретинирали, защото са си в правилна позиция.


Ето ти ги моите ретинирали, особено долният десен (на снимката ляв). Не са водени, извадихме четвъртите зъби, но от дърпането на останалите напред, за да се затвори мястото, горният десен (ляв на снимката сега тръгна да расте). Няма да се вади, да си излиза на воля.  И много моля да се спре с това, че зъб не пречи/боли не се вади! На такива като мен с много малка челюст, а много големи зъби, без вадене НЕ става! А и при мен не е само за холивудската усмивка и превръщането ми от вампир в човек, целият този лукс! Също, че тези операции на ретинирани мъдреци не са шега работа! Изобщо!



И нещо забавно. Аз отдавна ги минах тези дни.

# 738
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Да ви питам нещо важно.
Детето ходи само днес да му слагат брекети отгоре. Забравил е да попита кога и как може да си мие зъбите. Как да процедира?Да си умие ли зъбите тази вече или на сутринта, или да изчака?

# 739
  • Мнения: 3 592
веднага миете, няма да завъждате живот 😉

и си вземете зъбен душ ако нямате

# 740
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Какво е зъбен душ?
За такова нещо никога не е споменавала ортодонтката.

# 741
  • Мнения: 3 592
гугъл ще ти обясни Simple Smile

# 742
  • Мнения: 1 595
Море ,  аз, ако съм на теб ще пия поне едно голямо, че съм с 2 мъдреца по-малко! Горните не са ретинирали, защото са си в правилна позиция.


Ето ти ги моите ретинирали, особено долният десен (на снимката ляв). Не са водени, извадихме четвъртите зъби, но от дърпането на останалите напред, за да се затвори мястото, горният десен (ляв на снимката сега тръгна да расте). Няма да се вади, да си излиза на воля.  И много моля да се спре с това, че зъб не пречи/боли не се вади! На такива като мен с много малка челюст, а много големи зъби, без вадене НЕ става! А и при мен не е само за холивудската усмивка и превръщането ми от вампир в човек, целият този лукс! Също, че тези операции на ретинирани мъдреци не са шега работа! Изобщо!



И нещо забавно. Аз отдавна ги минах тези дни.


Едно голямо ли, аз снощи пих валидол, за да заспя, всигнах кръвно от нерви. Прехвалените Джуркови в Арт Дент ми взеха вчера отпечатъци и ми записаха час за поставяне на брекетите след 20 дни, без да ми видят рентгена!!! Вчера след отпечатъците ме пратиха да си направя рентген и ми казаха да си го нося с мен на 18ти на поставянето. Вместо първо рентген, вадене на зъби и накрая отпечатъци. После сама си го разгледах и стигнах до извода, че долу липсват зародиши, а горе не са излезли. Говорих и с познати зъболекари. Разбира се, те си казаха мнението, но ме пратиха да си питам хирург. Вчера толкова се ужасих от ваденето на тези мъдреци, рязане на венеца и т.н., че не можех да заспя, взех 1 валидол. И даже искаха да им внеса първата вноска от 1000лв, сега ако се откажа от лечението познайте дали ще ми ги върнат!!? Днес почива клиниката, утре ще им се обадя да ги питам как така ми назначават час за поставяне, без да са ми видели рентгена!! Бясна съм! Ще отменя този час за 18ти и ще се върна, когато съм си извадила зъбите. Те и да не са ретинирали, долу нямат с какви да правят контакт, за какво са ми?!

Последна редакция: чт, 29 сеп 2022, 08:34 от Море

# 743
  • софия
  • Мнения: 25 679
И много моля да се спре с това, че зъб не пречи/боли не се вади!
Кой е написал подобно нещо? Написала съм:
Зъб, който не създава проблем, не се вади.
което е отговор на въпрос "Долу нямам зародиши на мъдреци. А тези горе ретинирали ли са? Скоро направих 22, а те не са тръгнали да излизат. Нужно ли е вадене, защото ще слагам след 20 дни брекети...аз утре ще си питам зъболекаря де, ама и тук да попитам, ако някой е запознат." Никъде не пише за тясна челюст или друг проблем. Не разбирам откъде се вади извод, че зъб, който пречи/боли = не създава проблем.
Много моля да не се вадят коментари от контекст и да се чете с разбиране.
В крайна сметка специалистът е този, който може да каже с оглед на индивидуалните особености и дълготраен ефект какво трябва да бъде направено.

# 744
  • Мнения: 454
Определено е хубаво мъдреци да се извадят преди лечение. Когато преди 13 години трябваше да слагам брекети, имах 4 зародиша на мъдреци, нашите обаче нямаха парички и решихме да ги оставим(въпреки, че ортодонтът и хирургът казаха, че в един момент ще излязат и ще разместят зъбите). Е така и стана. 2018 забременях, избиха ми и четирите и ми изместиха захапката и един от зъбите (въпреки факта, че бях с фиксирани ритейнъри). Та, махайте, ако можете. Сега ме е яд, защото щях да имам и повечко място за избутване на захапката. А реално ми бяха извадени 2 здрави горни зъба, за да се създаде такова, поради факта че оставихме мъдреците.

# 745
  • София
  • Мнения: 1 168
Здравейте, има ли някой, който е поставял брекети при д-р Николай Маринов от София?
Предстои да слагаме брекети на дъщеря ми и нашата зъболекарка ни насочи към него, но ми се иска да чуя мнение и от пациент.
Благодаря!

# 746
  • Мнения: 1 595
Здравейте, вече ви споделих за ретинралите ми горни мъдреци, сега се чух с Джуркова от Арт дент, казах и какво съм видяла на рентгена, 2 горни мъдреца, които не са пробили. Тя ми каза, че това нямало да е проблем и за сега нямало да трябва вадене, без да ми е видяла рентгена?! Много съм объркана, вече се бях настроила психически, че трябва да отида да ги извадя тези зъби, главно проблема при предните ми е, че са изскочили напред, предполагам заради липса на място, не знам. Не знам какво да правя, много съм объркана. Моля, който е имал подобни проблеми с мъдреци и т.н. да сподели, не знам какво да правя. Часа ми е след 2 седмици, но не знам да ходя ли, вече съм внесла 1000лв първа вноска, защото ми ги искаха. Даже на сайта пише, че се записва час за отпечатъци и тогава се назначава рентген. Една позната имаше като моя проблем, но тя се лекуваше във Варна и преди отпечатъците си направи снимка и отиде да извадят 2 ретинирали горни мъдреца и тогава сложиха брекетите. Ще оставя отново  снимката. Моля, споделете мнение!

# 747
  • Мнения: 2 280
Ортодонтите като цяло не се занимават с мъдреци. Те подреждат останалите зъби, а на мъдреци (почти) никой няма да сложи брекети. Никой не би могъл да каже - "да, ще излязат", "не, никога няма да излязат" или "ще излязат наполовина" - реално никой няма категоричен отговор на тези въпроси. При мен и горните, и долните мъдреци са като тези на горната снимка. Не съм ги вадила. И да ги извадиш, те няма да освободят място, за да се наредят другите зъби. Ако беше така, ортодонтите първо щяха да вадят мъдреците, а не предкътниците. 

# 748
  • Мнения: 1 595
Да но в случая говорих с двама стоматолози, познати, и те казаха че мъдреците натискат корените на съседните, не става дума да се слагат брекети на мъдреци, те дори не са излезли, а са високо горе в костта. Казаха ми да говоря най-добре с хирург по въпроса. Аз не мисля, че е вярно, че мъдреците не могат да развалят подредбата. Ще видя да говоря и с лицево-челюстен хирург. На мен не ми се вижда редно да ги оставяме там така тези зъби. Тя дори и не иска да ми вади предкътниците. Аз не виждам къде ще се натъпкват всички тези зъби, предните ми стърчат напред. Преди години носих шини, и тогава ми казваха, че челюстта ми е много малка да ми събере всичките зъби.

# 749
  • Мнения: 2 280
Аз не бих ги вадила, защото операцията на ретинирали мъдреци винаги крие своите рискове.

Общи условия

Активация на акаунт