Темата на ИБО🦅 ***Doğduğun Ev Kaderindir с Демет Йоздемир***Птичи полет/Кuş Uçuşu # 73

  • 46 666
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 244
благодаря ви   за постовете и снимките на  "наш' хакан .
якут,  много хубаво поднасяш развитието на  образите в сериала
подкрепих и в тази анкета ибича

# 706
  • Мнения: 9 388
Много ми е приятно да ви чета.

Значи много ми хареса на Пепелчето уместното наблюдение, че звездите бързат да трият снимки в социалните медии. Много бързат, сякаш наистина това е първата неотложна стъпка в една разпаднала се връзка. На мен този ход ми идва малко смешен, но явно е нужен, защото профилите им в соцмедиите ще разказват "много", а историята не бива да помни всичко. Grinning

За Михре - на мен ми е симпатична, аз редовно си я следя в Инстаграм. Една такава енергична, споделяща, непринудена. Харесах си я покрай Ибо и няма да я разхаресам покрай развода им. Да са живи и здрави и да намерят щастието поотделно.

Якутче, уместен въпрос защо за прикритие използват реална самоличност на друг човек - дано имат причина.

На всички ви благодаря за всичко споделено! Kissing Heart

# 707
  • Мнения: 1 144
Привет, момичета!  Purple Heart

В този епизод на Чукурова героите ще си мерят гривите, защото хаштагът е: "Война за власт."
Хакан най-вероятно ще го играе като ангел-пазител на Зюлейха. Горкичкият, толкова е тъжен и замислен. Така се е оплел с тази чужда самоличност и тъмни типове около него, измъкване няма. Засега Зюлейха има само съмнения в главата си. Какво ли ще стане когато разбере истината за него, защото Хакан не е никак невинен, нито с премълчаването за убийството на Фекели, нито с изчезването на Демир, който беше премахнат от един от момчетата за всичко на неговия ортак Абдюлкадир.



Зюлейха си я бива. Как се изправи срещу гадняра Хашмет, като истинска лъвица!

# 708
  • Мнения: 336
Здравейте момичета,

Реших да се включа в темата ви, тъй като прочетох по-горе постове, че Ибрахим и Михре изтрили свои общи снимки от профилите си в Инстаграм.
Аз не съм забелязала такова нещо точно при тях. Напротив, те продължават не само да се следят един друг в Инстаграм, но дори и лайкват снимките си. Последните снимки на профила на Ибрахим, са харесани от Михре през месец декември, но той напоследък не е особено активен. А Ибо е харесал снимка от нейния профил вчера.
Специално за вас направих снимка от профила на Михре, за да се убедите лично.



  https://instagram.com/mihrecelikkol?utm_medium=copy_link

# 709
  • Мнения: 3 244
важното какво им е в душата , постване, триене    в инста , харесване , си е бизнес за публичност според мен.

# 710
  • Мнения: 336
Здравейте момичета,

Аз наскоро изгледах сериала "Домът, в който си роден, е твоята съдба". По принцип не гледам сериали на онлайна. Изчаквам сериалът да приключи и тогава се потапям изцяло в историята на героите, всеки ден по няколко часа. Аз бях от тези, които искаха за любовта на Мехди и Зейнеп да се намери някакво решение по сценарий и ми беше тъжно, защото тази любов умря, без да бъде изживяна. Не е вярно, че смъртта на Мехди е била необходима, за да може историята на Зейнеп да завърши успешно. За тяхната любов просто от самото начало не е имало никакъв шанс, била е обречена и без да я има Бенал. Осъзнах това след като попаднах на следния текст:
"Чувал съм мъже да казват, че искат умна, интелигентна жена до себе си.
Умните жени взимат решения сами, имат собствени желания и поставят граници... Интелигентните жени разпитват, анализират, борят се и никога не са доволни авансово. Тези жени са имали живот преди теб и знаят, че ще продължат да го имат и след като си отидеш.
Тя идва при теб, за нещо да те уведоми, а не за да ти иска разрешение. Тези жени не търсят лидер в семейната двойка, когото да следват. Те не искат да те следват...те искат да вървят до теб. Те знаят, че животът без насилие е право на всеки, а не е лукс, нито пък привилегия. Те изразяват гняв, тъга, радост и страх по един и същи начин, защото знаят, че страхът не ги прави слаби и аналогично гневът не прави човека „мъжествен“... Умната жена е свободна, защото се бори за свободата си. Тя знае, че не е жертва и умее да оцелява. Ако се опиташ да я оковеш, тя ще знае как да избяга. Не забравяйте, че тя е правила това и преди. Интелигентната жена знае, че нейната стойност не се крие във външния ѝ вид, нито в тялото ѝ или в това, което правите с него. Помислете два пъти, преди да се опитате да я съдите за възраст, ръст, форми или сексуално поведение, защото това е емоционално насилие и тя го знае. Така че, преди да си отворите устата, за да кажете, че искате “интелигентна, умна жена” в живота си, запитайте се дали вие ще можете да се впишете в нейния."
Габриел Гарсия Маркес (1927-1914)

Извинявайте, не можах да се въздържа, бъдете здрави!

# 711
  • Мнения: 471
Здравейте момичета,

Реших да се включа в темата ви, тъй като прочетох по-горе постове, че Ибрахим и Михре изтрили свои общи снимки от профилите си в Инстаграм.
Аз не съм забелязала такова нещо точно при тях. Напротив, те продължават не само да се следят един друг в Инстаграм, но дори и лайкват снимките си. Последните снимки на профила на Ибрахим, са харесани от Михре през месец декември, но той напоследък не е особено активен. А Ибо е харесал снимка от нейния профил вчера.
Специално за вас направих снимка от профила на Михре, за да се убедите лично.



  https://instagram.com/mihrecelikkol?utm_medium=copy_link


Михре я следвам от няколко години, точно си изтри голяма част от снимките в Инстаграм.
Ибо е харесал една нейна снимка от месеци насам, качена в Инста. Тя е харесала две негови, на които е с Али.
От октомври, кажи речи, не носят и халките си. Факт е, че продължават да споделят един покрив, макар, че той в момента снима Чукурова, така че про форма споделят един покрив. Преди бяха заедно на почивки, последните им пътувания винаги са отделно. Но все тая, не сме им в къщата, не им знаем отношенията.

# 712
  • Мнения: 473
Здравейте,момичета!Аз също скоро се включих в темата и попрочетох доста от нея и задните.Започнах да гледам Домът по ДФ,но от нетърпение го изгледах онлай. Аз също съм разочарована от линията на сюжета и изваждането на Мехди от сериала.Искаше ми се любовта да успее да го промени/макар примерите в реала да са неуспешни/ и те да изживеят чувствата си между двата свята на Зейнеб.Така и заглавието на филма щеше да си е точно на място.Уж домът е твоя съдба,а всички героини се задомиха в къщи по Босфора?!Това ли е съдбата им!?Можеше да бъде много по-различно,но...решение на екипа😏.Благодаря ви за темата и се радвам,че я поддържате!

# 713
  • Мнения: 1 144
Titka 2, във видеото с Бирдже и Али от ноември миналата година, Ибо беше с халката си, но на награждаването за "Звезда на годината", което беше в началото на януари тази година, внимателно гледах видеото - беше без халка. Нямам профил в инстаграм, така че не мога да се признеса дали си следват профилите и си харесват снимките, но явно изтеклата информация за раздялата е вярна. Не са заедно, но и той по принцип снима в Адана.
Juls 1, права си. "Любовта им умря, без да бъде изживяна." Но още от началото си беше обречена и си имаше подсказки в тази посока. Действително на Мехди тя  му дойде "няколко размера в повече" както каза  Нермин в един разговор със Зейнеп.

Cheeky 89, какво да ти кажа. След като изгледах с огромен интерес първия сезон, всеки епизод по няколко пъти и надух главите на всички около мен с него, втори сезон спихна ентусиазма ми. Главния извод от сериалът е, че да си роден в махала е порок, а да си богат  е добродетел. Иначе защо сценаристите попиляха цялото семейство Караджа, в което се чувстваше огромната привързаност, доверие, любов  и здрава връзка между тях? Най-важното е да се измъкнете от махалата и да си намерите богати батковци - покровители, като принца на бял кон Баръш и неговия брат Саваш. Даже и на леля Султан дето си криеше жълтиците в пазвата  й намериха достоен кандидат - богатият вуйчо Али Ръза, както и на Емине, която нямаше образование и никакъв ценз, но я взеха на работа във фирмата (също клише, защо ли и в живота не става така! Stuck Out Tongue Winking Eye) и по желание на зрителите в последната серия загатнаха че ще  се съберат със  Саваш.  И защо Зейнеп не я събраха с някой колега, ами видите ли с патрона на кантората (после да ми кажеш, че не е клише Grinning).  Иначе през цялото време твърдяха, че е истинска история, а то минало покрай истинската история. И така. Joy

# 714
  • Мнения: 473
И друго беше загатнато и неизяснено:защо майката на Мехди така и не го заобичала и той беше като син на сестра си?Все си мислех,че ще излезе неин син и на Бурхан и дядото в затвора ще разбере и ще спре да го преследва,но...уви. Не знам вие как се чувствате,но аз тъй и не успях да се зарадвам на хепиенда.Остана ми съжалението към Мехди и не мога да го преглътна. Зейнеб прости на целия свят, прибира и отглежда всички, само на човека, който прие като знак и съдба не позволи да се промени и докаже пред нея.

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 23:17 от Cheeky 89

# 715
  • Мнения: 1 144
Cheeky 89, преди време може би след 37-ма серия, когато се включих в групата се беше заформила  една такава дискусия за травмите на Мехди и за развоя на сериала. Тогава Super Katya (която винаги  поднася информацията по много задълбочен и интересен начин  Purple Heart ) успя много на място и синтеризирано да обясни защо се е взело такова решение за развоя  върху сценария на ДЕК и защо се усеща огромна разлика в концепцията между двата сезона. Казано накратко те са  повлияни от процесите в Турция, свързани с увеличените жертви на домашно насилие и смъртни случаи на жени в южната ни съседка и отмяната на Истанбулската конвенция. Така от мил, разбран и любящ Мехди, задълбочиха агресията му и го направиха насилник, накрая го мафиотизираха и го убиха, а Зейнеп за да не остава на капо и по желание на зрителите я събраха с онзи "манекен" Баръш.
Конкретно за образа на Мехди в сериала (защото в книгата е лекар и по начало е насилник, т.е. няма нищо общо с екранния образ), д-р Гюлсерен Буджайъджъолу в няколко видеа в ютуб направени за сериала и образите на героите в ДЕК, обясни за Мехди следното: преди да се роди Мехди майка му Зелиха има две дъщери и няколко мъртвородени деца. Никога мъжа не е искал подобно нещо, но тя е мислила, че ако му роди момче той ще е много доволен и затова дава обет пред Бог, че ако им даде момче никога няма да го прегръща, а ще му се радва отдалеч. Така сестрите му го отглеждат, а при наличие на майка, никога не е усетил майчина ласка и обич. Затова и в тийзиъра той казва: "Как може един необичан от майка си Мехди, да бъде обичан от чужда жена." Така по начало Мехди е травмиран и не вярва, че заслужава да бъде обичан и резултатът е налице. Тук липсата на майката я направиха и физическа (а и поради оттеглянето на актрисата вероятно заради опасността от Ковид, защото беше на години), защото като отиде в тоз Ерзурум и не се върна - сина й се разведе, Мюжгян почина, разориха се, Мехди почина - тя не се помръдна. Сякаш никога я е имало, това което и Мехди каза на Мюжгян в серията преди да я застреля Бурхан. Та това е травмата на Мехди, макар да не я показаха. Но иначе подробно ни светнаха за травмите на Баръш, защото когата сме гледали резюмето на ДЕК, Баръш не беше и искра окото в сценариста, но като окепазиха Мехди връщане назад нямаше и щеш не щеш ще гледаш Баръш и ще се чудиш това същия филм или не? Grinning

# 716
  • Мнения: 336
Здравейте,
малко среднощни размисли и от мен 🙂

Обясненията, защо Мехди е бил лишен от майчина ласка, по никакъв начин не е показано в сериала и за мен също беше някаква загадка. Най-малкото, защото е голяма рядкост да се случи подобна ситуация.
В страните, в които са традиция уредените бракове между хора, които дори не се познават, по правило жените обичат силно синовете си, защото не обичат мъжете си, насилници в повечето случаи. И понеже виждат в синовете си някаква защита срещу съпруга-насилник, те втълпяват на децата си от малки, че всичко им е позволено, само защото са момчета, глезят ги. Момчетата израстват с чувство на превъзходство спрямо момичетата, респективно спрямо жените. По този начин моделът  на обществото, с толериране на криворазбраното "мъжкарство" се повтаря и се възпроизвежда отново и отново. И когато тези момчета, поощрявани по всякакъв начин от майки, по-големи сестри и другите членове на семейството, пораснат, шансът да упражнят насилие в живота си, е много голям.
На улицата действат по закона на юмручното право. В дома им няма проблем, докато жената споделя същото мнение като тях, но ако реши да мисли по различен начин, започва домашно насилие.
Една жена не би обичала сина си единствено, ако е плод на изнасилване. Защо майката на Мехди е дала обет да не  прегръща детето си, ако роди момче? С какво ще й помогне това, сън ли е сънувала някакъв, за мен няма логика тук, виждам недомислица на сценаристите.
Ако за нуждите на сценария Мехди е трябвало да носи травма от детството си, това с обета изобщо не е правдоподобно.

Добре, приемаме, че Мехди не е глезен от майка си. Но е глезен от по-големите си сестри. И той, също като останалите момчета/мъже от квартала им, живее с мисълта, че трябва да контролира живота на близките си, да защитава хората в квартала, донякъде изземвайки функциите на полицията. За всичко трябва да се погрижи сам, според собствената си преценка.
По същия начин той, отново сам, без да го обсъди със сестрите си, взема решение да продаде бащината им къща и автосервиза - тяхното мнение за него няма значение, те трябва да са съгласни с него.
Вложи всички средства в съвсем различен бизнес, за който нямаше никакъв опит. От автомеханик, пожела да стане бизнесмен, търговец на скъпи автомобилни гуми. Но кръвната вражда с друго семейство "мъжкари" от стария му квартал ускори фалита и разрухата.
До тук всичко това са последици от погрешното възпитание.
Но Мехди срещна любовта, която за някакъв кратък отрязък от време беше дори взаимна.
И от тук започва тъгата на зрителя по неизживяната любов. Всъщност колко време продължи брака на Зейнеп и Мехди? Съдейки по това, че като се ожениха, Бенал беше бременна във втория месец, а роди детето си след развода им, докато Мехди беше вече затвора, значи бракът им е продължил около 6 месеца.
Общо някакви си 9-10 месеца - оказва се, че са достатъчни за човек да се ожени, да се влюби, да се разведе, да попадне в затвора, да съсипе живота си, да умре...
А мафиотските истории в сериала ми бяха напълно излишни.

Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 02:24 от Juls1

# 717
  • Мнения: 473
Момичета,много ви благодаря за разясненията!Така ситуацията става по-ясна.Надявам се,че  излъчването на сериала по ДФ ще предизвика още дискусии и анализи,които правят преглъщането на драмите по-лесно.Спорен ден и хубава седмица!😙

# 718
  • Мнения: 471
Titka 2, във видеото с Бирдже и Али от ноември миналата година, Ибо беше с халката си, но на награждаването за "Звезда на годината", което беше в началото на януари тази година, внимателно гледах видеото - беше без халка. Нямам профил в инстаграм, така че не мога да се признеса дали си следват профилите и си харесват снимките, но явно изтеклата информация за раздялата е вярна. Не са заедно, но и той по принцип снима в Адана.

По снимките на Михре от Инста, тя не носи халка от октомври месец. Но пък с Ибо бяха заедно на събитието на Бирдже края на октомври, в което представяше бижутата си.

# 719
  • Мнения: 336
Titka2, аз имам профил от около една година и по - нагоре казах, че не съм забелязала Ибрахим да е изтривал снимки. Но Михри може и да го е направила, не съм сигурна. Аз не съм й фен, но от женска гледна точка я разбирам - никак не е лесно съпругът ти да не е при теб с месеци, а ти да гледаш от страни как се "отърква" в други жени, дори и да няма нищо 🙂 Аз не бих го понесла. Но той това е избрал да работи и всъщност каква вина има, че е хубав мъж и жените сами му се мятат 🙂 Колкото до халките, мисля, че са
ги свалили, дали са си един на друг "карт бланш", което означава, че всеки е свободен да живее, така, както реши. За официален развод още не съм чула.

Хубав и успешен ден на всички!

Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 10:44 от Juls1

Общи условия

Активация на акаунт