Пердета - 10

  • 49 853
  • 700
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 901
Здравей,

Пак се включвам. Благодаря ви за предложенията.

А сега да ви питам за другата стая, спалня. Отново имаме същия светло зелен/сив цвят на стените и тъмно синя/сива дограма. Като мебели имам това.. (игнорирайте шарените чаршафи и килимче хаха временно е) Но ми стой прекалено убито/просто/никакво и искам да сложа цвят. За спалнята искам пердета и блокиращи завеси. Мислех за нюанс на зелено.. Като се чудя и какъв корниз да сложа
А вие какви цветове харесвате?






# 526
  • Мнения: 1 997
emy, защо не си ушиете гайки на пердето? Този перделък, като го гледам не се набира и само гайките му са от полза.

# 527
  • София
  • Мнения: 2 434
emy, защо не си ушиете гайки на пердето? Този перделък, като го гледам не се набира и само гайките му са от полза.
Гайки имате предвид тези отгоре на които се нанизва корниза? Ако са те, не ми харесва с тях. Да, по-малко се набира отколкото с класически корниз на таван. Но повече тази мъка не искам да си причинявам. Гледам вече лесното Blush

# 528
  • Мнения: 1 997
Не отгоре, а на самото перде отзад.
Може да си купите лента на метър в подобен цвят и да я зашиете преди да подгънете, така на лицевата част няма да се виждат шевове, освен този на подгъва.

# 529
  • Мнения: 39 384
Перделика от ИКЕА е такъв и всичките ми пердета са с него. Аз не харесвам набор и ми е супер, защото се образуват естествен такъв.
За стаята с гардероб се чудя, дали ако корнизът е позициониран от едната страна по- навътре към стаята и към гардероба това разстояние да се намали, няма да е функционално и естетически красиво. Друг вариант са щорите.

# 530
  • Мнения: 10 691
Здравейте Simple Smile
Има следното чудене.
За 2 прозореца 200 см. искам да купя готови тънки пердета (ИКЕА, Юск) от по 145 см. ширина които са.
Идеята ми е да купя 3 комплекта от по 2 бр. и да сложа по 3 пердета на прозорец без да ги съединявам.
Опасявам се обаче как ще стоят? Някой пробвал ли е такъв вариант?

# 531
  • Мнения: 6 295
Здравейте Simple Smile
Има следното чудене.
За 2 прозореца 200 см. искам да купя готови тънки пердета (ИКЕА, Юск) от по 145 см. ширина които са.
Идеята ми е да купя 3 комплекта от по 2 бр. и да сложа по 3 пердета на прозорец без да ги съединявам.
Опасявам се обаче как ще стоят? Някой пробвал ли е такъв вариант?
Имам тънки Икеа и не личи, че са отделни.

# 532
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
Имам тънки от Юск със същата ширина, на прозорец 150 см съм сложила 4, но аз държах на голям набор, защото са в спалня.

# 533
  • Мнения: 10 691
Имам тънки от Юск със същата ширина, на прозорец 150 см съм сложила 4, но аз държах на голям набор, защото са в спалня.

А съединихте ли ги?

# 534
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
Не

# 535
  • Мнения: 3 322
И аз съм сложила по 2 тънки от Юск със същата ширина, не съм ги съединявала.
Чак да не личи, не е /зависи и с какво окачване е пердето, предполагам, моите са на стенен корниз със улей/, но и не е дразнещо до степен да ги сваля Simple Smile
Все пак бих предпочела цяло тънко, но конкретните пердета пък много ми допаднаха на вид и материя и така се примирих с компромиса да са повече на 1 прозорец. Че и съм купила за 5 стаи Simple Smile

# 536
  • Мнения: 39 384
Потърси назад в темата или в предната. Показала  съм точно как е прозорец с три пердета, които не са съединени. За мен си седи красиво.

# 537
  • Мнения: 3 322
Потърси назад в темата или в предната. Показала  съм точно как е прозорец с три пердета, които не са съединени. За мен си седи красиво.
Потвърждавам - на Мария наистина стоят красиво, помня ги.

# 538
  • Мнения: 49
Здравейте, изчистена бяла оргазна за перде много ли лъщи? Не мога да придобия представа като гледам мостра плат, а не ми се иска да е твърде лъскаво. И още един въпрос - от тънките пердета, тип воал ли са с най-голяма пропускливост на светлина?

# 539
  • Мнения: 758
Момичета, къде в София има избор от детски пердета? Гледах Къртънс, но нямат много и нищо не ми допадна.

Общи условия

Активация на акаунт