Любители на кучета - 118

  • 27 839
  • 750
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 979
Хубави новини в темата - стискаме палчета, лапи Магчо да се държи! Animal Paw Prints
Бандитът вчера ходи при вет-а, след прегледа разви такъв спринт по улицата - хич не обича той... въпреки, че човекът е много внимателен с него. От няколко дни прискимтява при взимане в ръце и обяснението беше, че е от жлезата, която при него е проблемно място ... Отделно имаше оплакване и от капките за външо обезпаразитяване. Но вет-а ни каза, че първите два часа са достатъчни да попие препарата и не е проблем, че съм го изкъпала в рамките на деня ... та така ...
Магни Вашия мишок е голям смелчага, браво! Swimmer
Margaritka При нас доктора даде обезболяващи капки, за всеки случай и ги дадох на следващия ден от кастрирането, не е скимтял, ама то при мъжките е по-леко. Първия ден е ден за пълна почивка - и да не яде, няма страшно. Бързо оправяне и на теб!

# 661
  • Мнения: 3 468
Магни Вашия мишок е голям смелчага, браво! Swimmer
Изобщо не беше смел, ама щерката настоя да го разхлади и взе че му хареса. Беше много смешен първия път като излезе от басейна - главата му суха, опашката подгизнала. После сам пристъпва до ръба, но да скочи сам не смее. Помагахме му. Simple Smile И нали е още бебе, го повивах с кърпа да съхне.

# 662
  • Sofia
  • Мнения: 632


Благодаря момичета Hug
Бела днес вече хапна,напи се с вода и се опитва да потичва с децата,докато я видя и скочи от и на дивана...уж на всички съм казала да я пазят,ама в нас е като в изолатора и никои не слуша. Един кастриран,2 сополиво/кашлящи,1 недоволен от незнам вече какво и аз-надзирател/мед сестра!
Последната си запази час по късно за ме прегледат,че някои болежки не са шега работа... а Бела вече я вързах за крака на масата,че много се раздивя и да не направи беля. Вчера доктора ми вика:
-Успех с това да не дивее,все пак говорим за Джак Ръсел Grin

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 14:25 от Margaritka_2014

# 663
  • Мнения: 977
Бравоо на Бела!Герой Hug
Продължаваме да стискаме палци на Магии!
Аз организирам кръщенка,следя ви редовно,но не мога да пиша много.
И да не ни забравитее

# 664
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Нъки си копае дупка, за да легне на по-хладно. И дремят двамата с Мокка:

Браво на Белла! Чакаме новини за Маги!

# 665
  • Мнения: 516
Екзема от запарване или от вода в козината ще се оправи ли с Ранисептол? Предложиха ми крем Тридерм и знам, че е ефикасен, но поисках спрей, защото е по-лесно за нанасяне, а и от толкова чоплене Кио вече не ми дава да й пипам раната. Пише, че има антибактериално действие.

# 666
  • Мнения: 284
Добро утро на всички и благодаря, че чакате новини от нас. Извинявайте, че ви пропуснах снощи и пиша чак сега, но бях като пребита от работа и емоции, с Маги се гушнахме и отнесохме плувката още в 21ч Satisfied
Има живец това мило животинче и не се предава, за което съм много щастлива! Yellow Heart  И докторите потвърдиха снощи моите наблюдения, че е по-жизнена цялостно, доста по-ритмично и силно й се чува сърцето на слушалка, новите хапчета помагат. Лошото е, че са рискови и трябва да я наблюдавам буквално ежедневно. Самите хапчета са за разширяване на кръвоносните съдове и се дават в комбинация с едни добавки, които пък спомагат сърцето да изпомпва по-силно кръвта. Лошото е, както ми обясни вет-а, че в момента температурите рязко се вдигат (заедно с влажността заради дъждовете) и всички тъпомуцунести породи в момента се клиамтизират (при тях отнема повече време от колкото при кучетата с нормални муцунки) и им е затруднено дишането, докато влязат в ритъм. Освен това от жегата по принцип кръвоносните съдове се разширяват и сега с тези таблетки е опасно да не предобрим положението. Явно за момента при нея работи, но трябва да я наблюдавам и ако я видя, че е мудна и отпаднала повече от един ден да я водя пак. Ако се разширят прекомерно кръвоносните съдове пада кръвното налягане, което пък също не е добре... Малко го чувствам като омагьосан кръг и не знам как да реагирам, но се радвам, че на нея й е по-леко, пък другото ще го мисля в движение. Лекарката снощи се опита да ме успокои, че ще напаснем нещата с таблетките, въпреки че следващите й думи бяха нещо от сорта на "вие до момента вече толкова любов и грижи й дадохте...", което някак не ми прозвуча оптимистично....

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 16:54 от Stella D

# 667
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Маги е боец,сигурна съм,че ще се справи ❤️
Ние все пак решихме да идем на море с Рексуни.Спряхме се на вилно селище Нимфа в Камчия.Никога не сме ходили в онзи район,дано ни хареса.

# 668
  • София
  • Мнения: 979
Стели Давайте го полека двете, час за час, ден за ден, месец за месец и така ... Предположенията от сорта на какво ще стане АКО ... не носят полза никому, а само допълнителен стрес. Хубавото е, че имаш и доктори до себе си в пътя, та подкрепата е и професионална. Това, което ти е казала лекарката може би е в повече, защото сте в чувствителен период, но не се фиксирай в това. Просто цени всеки момент заедно с твоето Табуретче - връзката ви е силна, и съм сигурна, че ще преминете през това. Все си мисля, че благодарение на твоята сила, Маги има още повече желание да се бори, така че главата горе!! Animal Paw Prints Flowers Four Leaf Clover
п.п. Викам Табуретче, защото ми се види точно на това - наскоро ми дадоха да нагушкам едно такова, ами то прелест бре, има много за мачкане и мекичко, мекичко Simple Smile))

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 2 403
Стела, и аз съм съгласна, че трябва да живеем всеки ден като още един ден заедно. Миналата година по това време на котката ми даваха два месеца живот. Очаквахме белодробни рецидиви и други гадости.
Другата седмица ще отбележем една година от операцията. В началото се бях вторачила в диагнозата и неизбежността на лошото и като го погледнех почвах да плача. Но някак с времето отпуснах душицата.

И сега като го чуя да кашля се плаша, проверявам челюстта за топчета. Няма начин - те са ни като дечица.
Надявам се да овладеете проблемите със сърцето на тази прекрасница. Heart

# 670
  • sf
  • Мнения: 10 081
Браво на Маги, да става все по-добре!
Много искам да я нагушкам! 🤭

# 671
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Стела, радвам се да прочета, че нещата с Маги са под контрол!
Как са останалите?
Белята?
Швепс?
Леон не се подобрява...Пробвам всичко, което чета, но, в момента е влязъл в някакъв капан от страхове...
Не разрешава непознати да го галят. За щастие не ръмжи, но бяга от тях. Особено от деца...
Както стоим на по-шумно място се свива, започва да скимти, ако е пуснат със сигурност би побягнал...
Лакомствата изобщо не го вълнуват в подобни моменти. Единствено с някоя пискаща играчка успявам до някъде да го разсея....
Не е преживял нищо ново. С него съм постоянно, аз се грижа за разходките...
Мрън...

# 672
  • Sofia
  • Мнения: 632
Браво на МагитУ Heart
Кришка,защо така прави тоз Леон?

Бела е добре,седи си вързана за крака на масата,пусната само с мен,че скача по диваните. Хич не личи, че е с шевове. Яде и си пие вода,днес сутринта се опита за първи път по голяма нужда,не успя и скимтя жално. Довечера е за антибиотик в клиниката и ще питам. За сега да чукна на дърво е ок,ама я пазя до колкото мога.

# 673
  • София
  • Мнения: 829
Магито е боец,ще се справите заедно,убедена съм,аз също си го повтарям това като мантра всеки ден заради Бети.
Кришка,не съм чела назад,но какво предизвиква този страх в Леон? Много е важно в такива моменти да не го галиш и успокояваш,защото така се подсилва страха,просто се държиш съвсем нормално.Но ако искаш сподели ,да мислим заедно вариант за справяне с проблема.

# 674
  • София/Перник
  • Мнения: 979
Много е важно в такива моменти да не го галиш и успокояваш,защото така се подсилва страха,просто се държиш съвсем нормално.Но ако искаш сподели ,да мислим заедно вариант за справяне с проблема.
Ха, полезно! Ще го пробвам и аз, защото навън наш Чарли почва да трепери от страх, когато минаваме покрай акумулаторните колички и когато деца скачат на една дървена сцена, направена пред Двореца на културата в Перник. Шумът при скачането е все едно гърмежи, а него определено го е страх в такива ситуации. А количките явно го стряскат с тропота си... знам ли.
Следващият път ще пробвам нищо да не правя с него.

Общи условия

Активация на акаунт