Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IV част

  • 38 246
  • 325
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 688
По повод на последния пост да попитам: имате ли представа какво се случва в училището?
Двама учители по математика, които изведоха 6 и 7 клас, напускат ?
Аз лично не знам със сигурност, чува се че има някакъв проблем с математиката наистина, но какъв точно не ми е е съвсем ясно, вероятно между ръководството и учителите. Наистина двама учители в прогимназия напускат плюс отказа от профилираната паралелка по мат след 7 клас - не е добре работата Sad
Дописвам - новият профил "Природни науки" в 8 клас обаче ще е много инересен, избраните учители в него са супер, страхотни са, та може би самото училище вече не смята, че математиката е приоритет за сметка на природните науки, ще видим. 

# 256
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
За сегашния випуск на СМГ не е много изключение математиката ниво НВО, се оказва май май. Но спирам дотук, не е моя работа, и аз бях учудена. Казвам го само заради твърденията горе.

Това не го разбрах....
....т.е. нивото в СМГ не е достатъчно?

Има си и там кадрови проблеми. За някои деца явно не е било достатъчно дори и там, да. Казвам го, във връзка с твърденията за курсовете по математика на децата в 125.

Паралелката с природни науки в 8 клас ще е със страхотни учители. Но явно станаха кът учителите по математика. Дори и паралелката за 5 клас тази година е профил математика и природни науки.
Къде отиват двамата учители по математика от 125, знае ли се?

# 257
  • Мнения: 2 420
Кои са напускащите учители?

# 258
  • Мнения: 10
Кои са напускащите учители?
Костадинова, Румпалов, Алипиева

# 259
  • Мнения: 121
Моля, ако някой има информация къде отиват учителите, да я сподели.

# 260
  • Мнения: 16
Г-н Румпалов е в университета, там преподава на мой роднина. А си има и разработена Школа по математика в центъра.
За другите не знам нищо.

# 261
  • София
  • Мнения: 1 016
Знаете ли нещо за новата паралелка след 7 клас - с Природни науки? Тя замени паралелката с Мат, няма ли интерес към Мат, или има повече желаещи да учат природни науки, или учителите по Мат свършиха? Или пък новата паралелка пак ще бъде с повече часове по Мат, освен природните науки? Минималният бал е средно висок, вероятно защото е все още нова и не се знае какво следва…

# 262
  • Мнения: 16
Според мен нещата са комплексни. От една страна в училището не могат да задържат кадърните учители по математика. Има някакъв проблем. През октомври миналата година, при започнала учебна година напусна един учител, сега в края на годината - трима, сред които и най-добрият им г-н Румпалов. Пълно е с доста пенсионери. Димитров, Христова, Атанасова. Освен това понеже и до сега не им стигаха, часове дават и на не математици, които не могат нито да обясняват, нито вероятно си разбират и материала. Пример е Георгиев, който не е учител по математика, но две години води часове на обикновените паралелки в 5 и 6 клас. И а един Андреев от миналата година, гола вода. Направо отвращават децата от математика. Като чудото Мадлен Христова, която отврати сина ми. В новите профили по математика в 11 и 12 клас, където учат по много сериозна математика няма кой да води часовете, вземаха отново оттук-оттам, отново без опит и без право да са учители. От друга страна, в паралелките едва 4-5 деца са свестни, всички други дърпат надолу и нивото е ужасно в гимназията. А в 12 клас на матура могат да отидат само по профил. Вероятно виждат, че нито с математика могат да се справят, нито с предприемачество, на което не се говори, но има деца с двойки на матурите в 12 клас и все още не са завършили. Та сега сериозно търсят варианти за други матури като биология, химия. Ама там също се иска акъл, а влизат посредствени, които нито им се учи, нито имат потенциал за това. Жалко е, но училището с това ръководство пропада и сваля нивото си година след година. Чакам притеснена кого ще сложат на мястото на г-н Румпалов и може да отписвам сина си. Както впрочем и доста други майки.

# 263
  • София
  • Мнения: 2 318
часове дават и на не математици, които не могат нито да обясняват, нито вероятно си разбират и материала. Пример е Георгиев, който не е учител по математика, но две години води часове на обикновените паралелки в 5 и 6 клас.
Не знаех, че не е математик, с каква специалност е?

# 264
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Учителите по природни науки са много добри. Математиците не стигат. И то не само в 125. Навсякъде по училищата има глад за учители по математика.

# 265
  • София
  • Мнения: 4 063
Не познавам г-н Румпалов, но същият ли е, който се занимава с талисмани и хороскопи? Потърсих го и е описано наред със школата му. Школа и в София, и в Габрово, че и в училище да преподава, пък и талисмани...

# 266
  • Мнения: 121
Според мен нещата са комплексни. От една страна в училището не могат да задържат кадърните учители по математика. Има някакъв проблем. През октомври миналата година, при започнала учебна година напусна един учител, сега в края на годината - трима, сред които и най-добрият им г-н Румпалов. Пълно е с доста пенсионери. Димитров, Христова, Атанасова. Освен това понеже и до сега не им стигаха, часове дават и на не математици, които не могат нито да обясняват, нито вероятно си разбират и материала. Пример е Георгиев, който не е учител по математика, но две години води часове на обикновените паралелки в 5 и 6 клас. И а един Андреев от миналата година, гола вода. Направо отвращават децата от математика. Като чудото Мадлен Христова, която отврати сина ми. В новите профили по математика в 11 и 12 клас, където учат по много сериозна математика няма кой да води часовете, вземаха отново оттук-оттам, отново без опит и без право да са учители. От друга страна, в паралелките едва 4-5 деца са свестни, всички други дърпат надолу и нивото е ужасно в гимназията. А в 12 клас на матура могат да отидат само по профил. Вероятно виждат, че нито с математика могат да се справят, нито с предприемачество, на което не се говори, но има деца с двойки на матурите в 12 клас и все още не са завършили. Та сега сериозно търсят варианти за други матури като биология, химия. Ама там също се иска акъл, а влизат посредствени, които нито им се учи, нито имат потенциал за това. Жалко е, но училището с това ръководство пропада и сваля нивото си година след година. Чакам притеснена кого ще сложат на мястото на г-н Румпалов и може да отписвам сина си. Както впрочем и доста други майки.
И аз съм в очакване. Детето каза, че ако сложат Христова по математика, направо да го местя в друго училище.
Честно казано съм много разочарована , че ръководството е допуснало да напуснат трима математици едновременно.

# 267
  • Мнения: 666
Имам преки наблюдения за г-жа Алипиева.  Съжалявам,  но нищо хубаво,  не мога да кажа. Два месеца преди матурите преместих синът ми в друго училище.  Да поясня, че той винаги е бил кротък, и полагащ усилия. Математиката му не му е любима, но по малко от 5 и то всяка година при различен учител не е имал. В 7 клас накрая при тази госпожа  вече се отчая.
Преподава урок до поливната след което започва нов... За 4 поредни часа( два в понеделник и два в петък) 5 нови урока и на 5 час контролно върху тези 5 . Писане на оценки само на чернови. Теста не я интересува. На родителската среща ни го каза в прав текст: Няма чернова 2, има но не е пълна -2, хаотично написана -2,  драскано върху чернова-2 ! Аз разбирам,  че трябва да са подготвени за матурите, но  айде малко по спокойно. Не умее да обяснява. Накрая в часовете по история историчката им преподаваше урока по математика и о, чудо разбираха го. Та така.

# 268
  • Мнения: 121
Не разбирам патоса на госпожата, защитник на Румпалов. Не го познавам и нямам мнение.
Но има проблем в училище,  от което масово напускат учители. Единственото,  което ни остава, е да се молим да дойдат учители освен с диплома и с призвание да преподават и да вдъхновяват децата ни.

# 269
  • Мнения: 306
Здравейте!
Бихте ли ми казали как са смените в прогимназиален етап, кои класове ще учат първа и кои втора смяна през предстоящата учебна година.
Благодаря! 🙂

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 21:58 от mommy_

Общи условия

Активация на акаунт