Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IV част

  • 37 619
  • 325
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 32
И щеше да е чудесно, ако това е резултат на учителите, но... Всички бяха по школи, по частни уроци.

# 241
  • София
  • Мнения: 2 846
И щеше да е чудесно, ако това е резултат на учителите, но... Всички бяха по школи, по частни уроци.

На школи и частни уроци ходят всички седмокласници, не само в 125-то. Но основата, която дава училището си личи в традиционно високите резултати на НВО в 7 клас, които учениците от точно това училище имат.
Освен това не съм убедена, че отличниците от математическата паралелка ходят на уроци по математика.

# 242
  • Мнения: 10
И щеше да е чудесно, ако това е резултат на учителите, но... Всички бяха по школи, по частни уроци.

На школи и частни уроци ходят всички седмокласници, не само в 125-то. Но основата, която дава училището си личи в традиционно високите резултати на НВО в 7 клас, които учениците от точно това училище имат.
Освен това не съм убедена, че отличниците от математическата паралелка ходят на уроци по математика.
Ходят и те и то точно на математика. Ние случихме на школа преди години, като половината от нея бяха ученици от математическата паралелка. Според учителката тогава, която водеше школата каза, че точно тези деца ще дръпнат и останалите и точно това се получи. Моят син имаше по-висок резултат от този от математическата паралелка на НВО.

# 243
  • Мнения: 32
И щеше да е чудесно, ако това е резултат на учителите, но... Всички бяха по школи, по частни уроци.

На школи и частни уроци ходят всички седмокласници, не само в 125-то. Но основата, която дава училището си личи в традиционно високите резултати на НВО в 7 клас, които учениците от точно това училище имат.
Освен това не съм убедена, че отличниците от математическата паралелка ходят на уроци по математика.

Явно нямате дете в 125... Романи мога да напиша за нивото и "подготовката".

# 244
  • София
  • Мнения: 2 846
И щеше да е чудесно, ако това е резултат на учителите, но... Всички бяха по школи, по частни уроци.

На школи и частни уроци ходят всички седмокласници, не само в 125-то. Но основата, която дава училището си личи в традиционно високите резултати на НВО в 7 клас, които учениците от точно това училище имат.
Освен това не съм убедена, че отличниците от математическата паралелка ходят на уроци по математика.

Явно нямате дете в 125... Романи мога да напиша за нивото и "подготовката".

Напротив, и двете ми деца са били до 7-ми клас в 125-то, не в математическа паралелка. И понеже и двете имаха много високи резултати на НВО и после отидоха в елитни училища, мога да направя сравнение за някои неща.

И тъй като тук спорим по необективни критерии, смятам, че единственият обективен критерий е традиционно високият среден бал на НВО. Нещо, което едва ли може да се обясни само с школи и уроци. Особено в сравнение с останалите училища.

# 245
  • Мнения: 32
Страхотно, явно сте били при стария директор. Вече не стоят така нещата.
И щеше да е чудесно, ако това е резултат на учителите, но... Всички бяха по школи, по частни уроци.

На школи и частни уроци ходят всички седмокласници, не само в 125-то. Но основата, която дава училището си личи в традиционно високите резултати на НВО в 7 клас, които учениците от точно това училище имат.
Освен това не съм убедена, че отличниците от математическата паралелка ходят на уроци по математика.

Явно нямате дете в 125... Романи мога да напиша за нивото и "подготовката".

Напротив, и двете ми деца са били до 7-ми клас в 125-то, не в математическа паралелка. И понеже и двете имаха много високи резултати на НВО и после отидоха в елитни училища, мога да направя сравнение за някои неща.

И тъй като тук спорим по необективни критерии, смятам, че единственият обективен критерий е традиционно високият среден бал на НВО. Нещо, което едва ли може да се обясни само с школи и уроци. Особено в сравнение с останалите училища.

# 246
  • София
  • Мнения: 2 846
Ами не. Децата ми тази година завършиха 12 и 9 клас.

# 247
  • София
  • Мнения: 4 043
Явно само моите и на Клер деца не са ходили на школи по математика. А всички знаем, че на школа ходят само децата от 125-о, горките. Всички останали се подготвят единствено в училище.

# 248
  • Мнения: 29 422
Аз не разбрах какъв е проблемът в ходенето на школи? Нещо съм изпуснала.....

# 249
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
На школа по БЕЛ или индивидуални уроци ходиха всички, мисля. Но и подготовката в училище беше на ниво. Ние ходихме само в 7 клас на школа, квартална. По математика общо взето не се е налагало, но предвид 2 г и половина онлайн обучение, доста от родителите се застраховаха, но не със стандартна школа, просто нямаше смисъл от такава, а примерно с минимално индивидуално посещение на уроци - от типа 1 час седмично. Дори и в училища като СМГ се ходи по уроци, като по БЕЛ започват от 5-6 клас, а някои и на математика са ходили...
Информацията ми е актуална, тъй като сме випуск 2023.

# 250
  • Мнения: 29 422
В СМГ уроци по мат. са по-скоро изключение. Както съм казвала и друг път, ако в СМГ не го научат на математика, никъде няма да го научат... По БЕЛ ходят, защото, както се видя, НВО БЕЛ е рашаващо за приема и всяка допълнителна точка е в голям плюс.

# 251
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
По БЕЛ всички, които гонят висок бал в София, си се готвят стабилно, без значение от училището. За сегашния випуск на СМГ не е много изключение математиката ниво НВО, се оказва май май. Но спирам дотук, не е моя работа, и аз бях учудена. Казвам го само заради твърденията горе.
Випускът на 125 беше силен, не говоря само за НВО, но и за участие на областен и национален кръг олимпиади по много предмети, там на школи извън училище ходят единици състезатели на високо ниво, визирам математиката. По природни науки, история, подготовката е на училищно ниво.

# 252
  • Мнения: 29 422
За сегашния випуск на СМГ не е много изключение математиката ниво НВО, се оказва май май. Но спирам дотук, не е моя работа, и аз бях учудена. Казвам го само заради твърденията горе.

Това не го разбрах....
....т.е. нивото в СМГ не е достатъчно?

# 253
  • Мнения: 1 686
Отбелязвам само резултатите на 125-то СУ на ДЗИ, профилирана матура по математика - училището е на 4-то място в София със среден резултат 4,82 и 6 явили се деца, пред него са 32-ро СУ с резултат 5.73 и едно явило се дете; СМГ с резултат 5.15 и 142 явили се деца, 91-ва НЕГ с резултат 4.95 и 35 явили се деца. Останалите училища, включително НПМГ, ПЧМГ, АК са с по-ниски резултати. 
Жалко е, че от тази година вече не се предлага паралелка с профил "Математика" в училището.

# 254
  • Мнения: 120
По повод на последния пост да попитам: имате ли представа какво се случва в училището?
Двама учители по математика, които изведоха 6 и 7 клас, напускат ?

Общи условия

Активация на акаунт