Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IV част

  • 35 298
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 838
Като ги облечеш задължително в еднакви дрехи, как точно ще изразят себе си. Ако не е задължително, е различно. Тогава може и с желание да носят отличителните знаци на училището.


Възпитавала съм децата си, че себеизразяването и авторитетът не са свързани с външни "патерици". Децата, които имат качества и авторитет си бяха такива и с униформите, и си останаха такива след това. Именно еднаквият външен вид дава възможност да се изразят и отличат действително важните качества на личността в училищна възраст, според мен.

Виж, в гимназия, в която няма униформи малко или много има някаква конкуренция за външния вид. За съжаление няма как да предпазя децата си от това, но го смятам за глупаво.

# 226
  • Мнения: 9 662
Униформите не спасяват. Обувките ще си мерят, гримовете, прическите, почивките, кой колко пари харчи за закуски и после ги хвърля в кофата.... Или пък да си мерят постиженията, успехите, шестиците. ..
Просто детето трябва да има късмет да попадне в добра среда (на себеподобни).

# 227
  • Мнения: 29 254
Ама, обличай си децата всеки ден еднакво, какво ти пречи? Купуваш им еднакви блузи и панталони и ги носят всеки ден. Защо заради твоето мнение, трябва да се налага задължително на всички? Нека униформата е по желание, това няма да има проблеми.
И себеизразяването е свързано и с това как се обличаш, как се изразяваш и изобщо всичко, свързано с теб. Дрехите са от огромно значение, особено за подрастващи хора....

Ама, всеки си знае, де. Като искате, нека ходят с униформи. На мен лично не ми пречи.

# 228
  • София
  • Мнения: 89
Господин Румпалов е страхотен човек и учител!За съжаление част от родителите не мислят така  и постоянно пускат жалби  против методите му на преподаване и пр.
Детето ми беше до 7-ми клас (завършен миналата година) в мат паралелка в училището, от което съм доволна.
Не му е преподавал г-н Румпалов, но явно човекът има нужда да усети подкрепата на родителите, които харесват работата му.
Говорете с него и пуснете похвала към Ръководството, а не само жалби да получават.
Даже преди години на сайта на 125 СУ се публикуваха благодарствените писма от родители.

# 229
  • София
  • Мнения: 3 480
Аз не мога да разбера - ако детето само си избере дрехите, то се себеизразява неправилно, но ако избере да ходи с униформа не се себеизразява. Докато детето ми учеше в 125-то редовно децата се преобличаха след последния час. Ако отидат на РД, всички се обаждаха на родителите да им донесат дрехи. Никой не третираше униформата като нормални дрехи. Не съм чула някое дете да е съжалявало, когато се е отървало от униформата.

# 230
  • Мнения: 29 254
Малко встрани от темата, която е за 125, а се отплесна за униформите.....Та, в училището на моето дете няма униформи, но имат тениски, които им раздават по някакви поводи. Носят си ги, когато желаят, но определено им е приятно на всички, които съм виждала с тях. Не е като да те задължават всеки ден с еднакви дрехи....

# 231
  • София
  • Мнения: 3 480
Да, и на състезанията им дават тениски. Децата си ги носят наистина с гордост. Защото тези тениски ги правят част от общност, а не им вменяват задължение.

# 232
  • София
  • Мнения: 6 360
кварталът е пълен с деца, облечени в униформите на 125-то. играят след училище с тях, прибират се у дома с тях, пътуват по транспорта с тях - никой не бърза да се крие в храстите, че да преоблича омразната униформа.

парцали.... да се чуди човек как ви раждат главите такива изрази

# 233
  • Мнения: 207
Макар че в темата се коментира предимно училището до 7 клас - има ли родители на деца в гимназиално ниво? Интересувам се от хуманитарната паралелка и ми се иска някой да даде отзиви реални и от опит (дори и не личен). Благодаря!

# 234
  • София
  • Мнения: 1 909
Какво е нивото на обучение по втори чужд език от 5 клас нагоре в 125-то / за общите паралелки/. Високи ли са изискванията? Отзиви за преподавателя по немски?

# 235
  • Мнения: 474
Здравейте, ако някой продава/подарява униформа или части от униформа за 125-то, момиче, размер 134 и нагоре да ми пише на лични, моля. Благодаря! Ще се радвам и на препоръки кое да купувам и кое не.

# 236
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Тениски с къс и дълъг ръкав вземете, има с якичка и без. Суитчърът е задължителен. Има летен и зимен. Преценете дали детето е по-зиморничаво и има ли нужда от зимния ватиран суитчър. Ние това сме купували, общо взето. Надолу с тъмен клин или дънки.

# 237
  • Мнения: 75
Здравейте, може ли някой да сподели какви са средните резултати от НВО по БЕЛ и МАТ (7 клас) за математическите паралелки в 125 СУ?

# 238
  • София
  • Мнения: 3 480
Моите деца ползваха само тениските с къс ръкав и тънките суитчери. Но на тях винаги им е топло.

# 239
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Здравейте, може ли някой да сподели какви са средните резултати от НВО по БЕЛ и МАТ (7 клас) за математическите паралелки в 125 СУ?

Малко над 90 и по двете.
Общо 12 стотици по мат, от които едно дете със 2 * 100.

Последна редакция: вт, 04 юли 2023, 19:41 от Жабче

Общи условия

Активация на акаунт