Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IV част

  • 37 631
  • 325
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 16
Здравейте. Силно съм притеснена от една новина. Сам напуска училището най-добрият учител по математика г-н Пламен Румпалов. За пореден път това ръководство не може да задържи най-добрите си кадри. Децата плачат, ние родителите сме разтревожени. Толкова се радвахме, че сме попаднали на точното място. И учител, и възпитател, и човек, г-н Румпалов е най-хубавото нещо за моето дете, любимият му учител. Сега ако се наложи, ще се местим на друго място. Има ли шанс според вас да направим нещо, да се опитаме да го задържим, да си изкара децата и в 7 клас, да пишем до ръководството, или нещо друго. Моля, дайте съвет.

# 211
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Ами първо издирете учителя и поговорете с него. Може и да не иска да се връща. Трябва да се разберат причините първо и тогава да има ответна реакция. Дори и морално да е само , подкрепете учителя щом е обичан от децата!
( не сме от училището, замалко имах досег и затова следя темата)

# 212
  • Мнения: 1
Господин Румпалов е страхотен човек и учител!За съжаление част от родителите не мислят така  и постоянно пускат жалби  против методите му на преподаване и пр.Ръководството ,от друга страна  подкрепя  учители със стара слава и така се стигна до това положение.Надяваме се все пак да премисли,много се надяваме.Защото освен учител по математика,беше и класен ръководител на моето дете и сега не ми се мисли кой е възможно да стане..Също се замислям за преместване!

# 213
  • Мнения: 2 285
Средата в това училище, според скромните ми лични наблюдения, е изключително токсична. И това се усеща на всички нива. Не е нито ново, нито странно, че не успяват да задържат стойностните преподаватели за повече от година-две.

# 214
  • София
  • Мнения: 3 488
И какво препоръчвате? Да сменим училището или да си учим децата вкъщи? Или само си разписвате клавиатурата?

# 215
  • Мнения: 41
И по мое време преди повече от 20 години, средата беше да го кажем особена. С едно напрежение, което витаеше из коридорите. Но пък си има своите плюсове пред другите училища в квартала, и тогава и сега.

# 216
  • Мнения: 29 429
Две мои познати с деца там ги преместиха след 7 клас. Като цяло коментарите са, че лежи на стари лаври. Отношението на някои учители към децата, а и към родителите е било меко казано неприемливо.
(Нямам лични наблюдения)

# 217
  • София
  • Мнения: 2 846
И двете ми деца учеха в училището до 7-ми клас, не мога да се оплача от отношение. Не се самонавивайте. Училището е прилично и най-важното, има униформи. Ако мислите, че в другите училища е по-добре, лъжете се. Децата ми сега са в елитни гимназиии - учители всякакви, някои стават, други не.

# 218
  • Мнения: 29 429
И двете ми деца учеха в училището до 7-ми клас, не мога да се оплача от отношение. Не се самонавивайте. Училището е прилично и най-важното, има униформи. Ако мислите, че в другите училища е по-добре, лъжете се. Децата ми сега са в елитни гимназиии - учители всякакви, някои стават, други не.

За мен лично е недостатък. Не ми харесва децата да бъдат задължавани да носят униформа. Ако е по желание, разбирам.....

# 219
  • София
  • Мнения: 3 488
И за мен униформите не са плюс. Не смятам, че това е перфектното училище. Но в квартала , това училище е едно от добрите, в които учебният процес върви. Че има по-добри училища - няма спор. И в чужбина има много добри училища, ама не обсъждаме тях.
А че след седми клас много деца влизат в добри гимназии и си тръгват от 125-то, това лошо ли е?

# 220
  • София
  • Мнения: 2 846
Въпрос на гледна точка. За мен униформите са плюс, в цял свят най-елитните училища имат униформи. Особено добре го оцених, когато се наложи да купувам и да избирам ден за ден дрехи, когато децата ми се преместиха в други училища.

# 221
  • София
  • Мнения: 3 488
В другите училищя някой Ви принуждава всеки ден да си пращате децата с различни дрехи ли? Не разрешават да им изперете старите или да купите пет зелени тениски и пет сини панталона и да си карате с тях докато съвсем се разпарцалясат? Някак не ми липсва това, че не си пращам детето с надрасканите тениски на училище, защото цената на такава тениска е колко екип от бенетон.

# 222
  • София
  • Мнения: 2 846
В другите училищя някой Ви принуждава всеки ден да си пращате децата с различни дрехи ли? Не разрешават да им изперете старите или да купите пет зелени тениски и пет сини панталона и да си карате с тях докато съвсем се разпарцалясат? Някак не ми липсва това, че не си пращам детето с надрасканите тениски на училище, защото цената на такава тениска е колко екип от бенетон.

Когато децата Ви отидат в гимназия, пак ме питайте.

# 223
  • Мнения: 29 429
Детето ми ходи всеки ден с различни дрехи. Как точно ще купя 5 блузи, панталона и суитчъри, за да ги сменя всеки ден? А цените наистина са потресаващи. Най-обикновена тениска с якичка да ти е 50 лв., суитчър 100ина лв.....?!? Е, хайде няма нужда.

Ако училището, което е избрало детето ми, има униформа, ще се съобразим, разбира се, но това не означава, че ще ми харесва. Децата трябва да имат собствена индивидуалност. Като ги облечеш задължително в еднакви дрехи, как точно ще изразят себе си. Ако не е задължително, е различно. Тогава може и с желание да носят отличителните знаци на училището.

# 224
  • Мнения: 9 709
Едно е да носиш качествена униформа и да се гордееш с училището заради знанията и статуса, които ти дава, съвсем друго да наденеш парцали и да ти ровят всяка сутрин на входа под якето
за проверка на тези парцали.

Общи условия

Активация на акаунт