В СУ биха ли приели лоши оценки от ДЗИ-то??

  • 3 611
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!
Интересува ме дали в СУ биха приели някого с много ниски оценки от ДЗИ. От притеснение пък и поради други причини не направих почти нищо на изпитите. Имам 3.50 максимум 4 по български език и литература и 3 по английски език. Знам, че с тези оценки не съм за никъде, но реших все пак да попитам. Биха ли допуснали в СУ някого с подобни оценки, без значение каква специалност?

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 12:22 от Nami355

# 1
  • Мнения: 413
Вероятно да, съдейки по това, че за някои специалности няма достатъчен интерес, та се налага и допълнителен прием. Защо обаче държиш точно на СУ? Имаш ли някакви предпочитани специалности?

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Ще те приемат, но какво е въпросът. Преди повече от 10 години бях приета задочно българска филология с 3ки. А тогава беше приемът с изпити. Така че предполагам със сигурност ще те приемат в някоя не много популярна специалност.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж баловете, с които са приемани студентите миналата година. Тук няма как някой да ти каже дали ще стигне или няма да стигне.  За мен тези оценки са твърде ниски и дори да те приемат какво ще правиш нататък, нали трябва да учиш? Нещата не свършват с приема, а започват с него.

# 4
  • Мнения: 14 796
Отговорът е - да, биха, но ще е непопулярна специалност с недобра реализация.
Преди 15 години, когато аз кандидатствах във ВТУ с изпити, имаше 'покана' - да се запишеш в някоя специалност, в която не са се записали достатъчно студенти. Мисля, че нямаше значение оценката от изпитите, стига да е поне 3. Даже шушукаха, че може и с двойка да те поканят, само да си се явил на изпит във ВТУ.
Аз лично не знам какъв е смисълът от ученето на такова вишу, като накрая дипломираните пак стават продавачки и шофьори - неща, за които не се искат 4 години 'учене' и 2-10 бона разходи по 'ученето'.

# 5
  • Мнения: 6 764
За популярни и желани специалности нямаш шанс. Евентуално по-редки и нежелани. Разгледай от приема миналата година кои специалности са с най-нисък бал и прецени представляват ли интерес за теб.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
За популярните специалности хората не чакат да дойде матурата и тогава да се сетят да се подготвят. И пак е късмет, че миналата година приемаха в СУ без изпити за страшно много специалности, така че поне отличниците веднъж  да получат бонус.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 9 702
И тази година приемат без изпит в СУ в повечето специалности.
Миналогодишните балове са като апокрифна литература, трябва да се порови в темата от миналата година. На сайта на СУ лично аз не открих нищо. Но в право, журналистика и кореистика се влиза с много висок резултат от ДЗИ.
Все пак имаше места и за допълнителен прием в някои специалности след последното класиране.

# 8
  • Мнения: 257
На мен ми е интересно , баловете дали ще са сходни с миналата година или този път ще са по-снизходителни😁 не става въпрос за СУ ,а генерално

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 9 702
И миналата година си мислехме, че на ДЗИ ще са по-снизходителни, но не стана точно така. И без аванс от страна на проверяващите, в най-желаните специалности се влизаше с висок бал. Отлични оценки има предостатъчно и без да се правят компромиси в оценяването.
А миналата година си беше пълна лудница с отлагане на матури, с решения в последния момент приемът да е с ДЗИ.

# 10
  • Мнения: 29 263
Ако искаш "добра" специалност, подготви се и се яви на приемен изпит. Не говоря за СУ, а принципно. Няма смисъл да учиш нещо, което няма реализация само, за да се каже, че си висшист. По-добре работи една година и учи за изпити, отколкото да влезеш с тройка нещо, което не искаш да учиш и/или няма да можеш да работиш.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 9 702
Миналата година и тази в СУ приемът е с резултати от ДЗИ и общ успех от дипломата. Изпити има само по химия, биология, математика и физика.
Та с явяване на изпит няма как да стане.
И в много голяма част от университетите приемат с ДЗИ и няма изпити.

# 12
  • Мнения: X
Условията за кандидатстване в СУ и другите ВУЗ са: минимална диплома 4.00, така че сами си преценявате дали ще ви приемат, като си изчислите балът за желаната специалност и проверите минималните балове за поне три години назад, така ще имате най-реална представа за вероятността да ви приемат. Ако дипломата ви е над 5.5 има някаква вероятност...

# 13
  • Мнения: 257
Условията за кандидатстване в СУ и другите ВУЗ са: минимална диплома 4.00, така че сами си преценявате дали ще ви приемат, като си изчислите балът за желаната специалност и проверите минималните балове за поне три години назад, така ще имате най-реална представа за вероятността да ви приемат. Ако дипломата ви е над 5.5 има някаква вероятност...
Къде го прочетохте това условие ? Имам колеги и с 3.50 диплома ..

# 14
  • Мнения: X

Къде го прочетохте това условие ? Имам колеги и с 3.50 диплома ..
[/quote]

В сайта на СУ, в справочник за кандидат-студенти, за всички Университети е така. ТЕ ТАКОВА НЕЩО НЯМА ПРИЕТ С ДИПЛОМА 3.50! НЕ ПИШЕТЕ ГЛУПОСТИ!

Общи условия

Активация на акаунт