В СУ биха ли приели лоши оценки от ДЗИ-то??

  • 3 612
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 413

В сайта на СУ, в справочник за кандидат-студенти, за всички Университети е така. ТЕ ТАКОВА НЕЩО НЯМА ПРИЕТ С ДИПЛОМА 3.50! НЕ ПИШЕТЕ ГЛУПОСТИ!

На теория - да, на практика по друг начин стоят нещата.

# 16
  • Мнения: 257
То в правилника пише и ,че преместват студенти дори и от различни факултети стига да е приключена годината успешно ,но на практика преместват само студенти с мнооого дебели връзки или солидна сума наречена под красивата форма "ДАРЕНИЕ"😁😁😁Пише и ,че не можеш да влачиш повече от 3 изпита максимум ,но на практика нещата са други ! В България сме. Има специалности , за които няма достатъчно желаещи,за да запълнят капацитета и не им остава друго освен да ги закрият тези специалности,а ако сте запознати в нашите ВУЗ-ове изключително рядко се закриват специалности. Дали няма да приемат и с под 4.00?

# 17
  • Мнения: X
То в правилника пише и ,че преместват студенти дори и от различни факултети стига да е приключена годината успешно ,но на практика преместват само студенти с мнооого дебели връзки или солидна сума наречена под красивата форма "ДАРЕНИЕ"😁😁😁Пише и ,че не можеш да влачиш повече от 3 изпита максимум ,но на практика нещата са други ! В България сме. Има специалности , за които няма достатъчно желаещи,за да запълнят капацитета и не им остава друго освен да ги закрият тези специалности,а ако сте запознати в нашите ВУЗ-ове изключително рядко се закриват специалности. Дали няма да приемат и с под 4.00?

На теория - да, на практика по друг начин стоят нещата.


След тези писания, със сигурност мога да кажа, че двете дами написали тези коментари, никога не са следвали във ВУЗ и не са припарвали до университет!
Аз съм възпитаничка на ТУ и УНСС, имам познати завършили СУ и УАСГ, в нито един от тези университети такива ДИВОТИИ НЯМА!

# 18
  • Мнения: 413
То в правилника пише и ,че преместват студенти дори и от различни факултети стига да е приключена годината успешно ,но на практика преместват само студенти с мнооого дебели връзки или солидна сума наречена под красивата форма "ДАРЕНИЕ"😁😁😁Пише и ,че не можеш да влачиш повече от 3 изпита максимум ,но на практика нещата са други ! В България сме. Има специалности , за които няма достатъчно желаещи,за да запълнят капацитета и не им остава друго освен да ги закрият тези специалности,а ако сте запознати в нашите ВУЗ-ове изключително рядко се закриват специалности. Дали няма да приемат и с под 4.00?

На теория - да, на практика по друг начин стоят нещата.


След тези писания, със сигурност мога да кажа, че двете дами написали тези коментари, никога не са следвали във ВУЗ и не са припарвали до университет!
Аз съм възпитаничка на ТУ и УНСС, имам познати завършили СУ и УАСГ, в нито един от тези университети такива ДИВОТИИ НЯМА!
Госпожо,мерете си приказките. Точно до СУ съм припарвала много пъти и мога да посоча точни реални примери, с които да Ви оборя. Няма нужда да прекалявате и с употребата на главни букви.

# 19
  • Мнения: 257
Aз също съм студент ,но в ПУ .

# 20
  • Bulgaria
  • Мнения: 463
Габриела, след като си студентка в ПУ, интересно как си информирана за схемите в СУ, че толкова уверено говориш? Предлагам на всички в темата да охладят страстите. Дори входът в Софийски да е по-лесен (и то само за момчетата, защото за момичетата в повечето случаи баловете са космически), нали не мислите, че ще "изкласят" тези тройкаджии и посредственяци лесно нагоре? Защото разликата между училище и университет е като от небето до земята и това, че си влязъл в университет, далеч не значи, че ще го завършиш.

Не знам дали някой си е направил труда да отвори таблицата, предоставена в наборната тема на настоящите зрелостници (випуск 2021), за да види баловете какви са? За момичетата в повечето случаи трябва да имаш оценка от ДЗИ над 5, за да влезеш, а в най-желаните специалности - над 5.90. При момчетата е друга бира, но много от тях впоследствие се отказват. Моята специалност е жив пример за това - в специалност "Българска филология" се приемат момчета, изкарали минимум 3.50 на матурата по БЕЛ, което е нелепо, но е факт. Въпреки това около 80-90% от всички момчета по време на следването окапват и остават само най-стойностните от тях, защото има и много сериозни момчета - само в моя випуск трима са пълни отличници и влезли с най-високи балове наравно с момичетата. Така че от това да се говори на едро и да се обобщава, полза няма. Всеки випуск си е строго индивидуален, всяка специалност си има свои подводни камъни и особености. Да се разчита, че ще се "изкласи" най-добрия университет в страната, е детинско и наивно. Ако говорим за университети от типа на Шуменски и Русенски, тогава може, съгласна съм, но СУ все още не е паднал толкова ниско. Ако за СУ пишете подобни неща и ги твърдите, значи съвсем трябва да се зачеркне висшето образование в България.

# 21
  • Мнения: 413
Въпросът в темата беше дали биха приели някого с лоши оценки от ДЗИ и отговорът на това(за голямо съжаление) е да, биха - по този повод не мисля,че аз съм тази, която пише "глупости". Отделно друг въпрос е колко от тях наистина биха завършили успешно образованието си - по тази точка съм съгласна с мнението на Андреа, но мисля, че не е отговор на поставения от автора на темата въпрос.
Има разлика между прием и завършване - а при кандидатстването би следвало всеки да си направи сметката дали ако бъде приет, ще може и да завърши успешно(това се отнася за всяка специалност).

Общи условия

Активация на акаунт