Математически турнири 1-4 клас. Тема №59

  • 76 331
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 48
Моля,ако някой има задачите от изпитите в математическата гимназия след 4 клас от предишни години да сподели.Благодаря.

# 661
  • Мнения: 1 906
Здравейте и извинете за глупавия въпрос! На бланката за отговорите на ЕК с хикс ли се отбелязва избраната буква?

# 662
  • Мнения: 1 686
Здравейте,някой знае ли кога излизат резултатите от KGL 2021 | cambridgeschools - Асоциация на Кеймбридж и Хипо пак по англ.език.И къде да погледна?
Благодаря ви много
Да, вчера излязоха, ето тук вижте: https://www.cambridgeschools.bg/kgl-eng-2021

# 663
  • Мнения: 912
Моля,ако някой има задачите от изпитите в математическата гимназия след 4 клас от предишни години да сподели.Благодаря.
За прием след 4ти клас има състезания, които са утвърдени от МОН и всяко МГ избира по какъв начин и кои точно състезания ще вземе за образуване на бала за прием. В основната си част това са:
1. Областен кръг на олимпиадата по математика
2. Европейско кенгуру
3. Пролетни математически състезания
4. Математика за всеки (Откриване на млади таланти до преди 2 години се казваше състезанието)
Стари теми може да откриете в интернет, като напишете имената на състезанията - голяма част с отговорите си ги има на сайта на МОН, а в klasirane.com бяха събрани от някой родител, но последните 2 години май вече не се качва там, както и на сайта на Дидева също има много полезна информация.

# 664
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Здравейте и извинете за глупавия въпрос! На бланката за отговорите на ЕК с хикс ли се отбелязва избраната буква?
Гледах в регламента, не видях да пише. Аз лично смятам, че се загражда верния отговор. Пише, че има инструктаж, вероятно ще обяснят на децата как да процедират.

# 665
  • Мнения: 1 856
Доколкото разгледах от предходни години, на бланката с отговорите под номера има празно място. Поне тези, които открих. Така, че мисля, че детето ще трябва да напише буквата.

# 666
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Няма такова място. Така не се решава тест. Огражда се отговора, логично е.

# 667
  • Мнения: 1 856
Вероятно сте права. Споделям какво открих. Нямам опит със състезания.

# 668
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
И аз не съм ходила реално на подобни тестови състезания, но не виждам място на листа. И логика не виждам.

# 669
  • Мнения: 1 856

Ето това имах предвид.

# 670
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Това са верните отговори. Смяташ че им дават празна бланка да попълват ли? За деца 1-2 клас ми се струва сложно и може да се пренесе грешна буква. Ужас, но може и да си права.

Прегледах пак регламента с очила, че не виждам добре без. То си пишело:

“бланката за попълване на отговорите, която училищата домакини получават на 16.03.2022 г. и размножават според заявения брой участници;”

# 671
  • Мнения: 1 856
Не зная как е. Предполагам. Може би ще се включи някой родител, чието дете вече е било на състезание.

# 672
  • София
  • Мнения: 251
Верният отговор се огражда. Ако има лист за отговори,там се пренасят отговорите.

# 673
  • Мнения: 21 455
И в един момент бланките тази година може да се окажат различни от предходните...
Видях, че сте чели регламента. Децата ще бъдат инструктирани как да попълват бланките. Просто им обяснете, че има различни възможности - както да зачертаят верния отговор ( тук опцията също не е само една), така и да запишат съответната буква под ( до) номера на задачата.

# 674
  • Мнения: 918
Примерен тест по формата на "Математика за всеки" (4 клас).

Скрит текст:
Тест 1
Скрит текст:

Тест 2
Скрит текст:

Тест 3
Скрит текст:

Тест 4
Скрит текст:

Описателни 1
Скрит текст:

Описателни 2
Скрит текст:

Описателни 3
Скрит текст:

Отговори 1
Скрит текст:

Отговори 2
Скрит текст:

Връзки към предишни примерни тестове.

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт