Остави ме в момент на нужда

  • 22 129
  • 988
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 411
Не познавам теб и човека с теб, но помисли, дали и твоете поведение не е било причина за отказ да те прибере. Примерно, ако много драматизираш, ако обичаш да се правиш на жертва, която постоянно има нужда от помощ, нещо като лъжливото овчарче. Може просто човека да е решил, че това е поредния ти номер да го накараш да направи нещо против волята си.
Някак не ми се връзва, ако наистина си била в такава ситуация, който и да е мъж да не скочи да помогне. Поне около мен няма такива мъже и да не казвам всички, но 90% от познатите ми ще се отзоват, ако им звънна да им кажа, че съм в опасност. Ако обаче моите предположения не са верни и този мъж просто му е все тая какво се случва с теб, просто смени мъжа.

# 46
  • Мнения: 5 463
Оф, не е постъпил добре, ама не прекалявайте, била в "опасност". Нали не е излязла сама, цяла компания е имало там, излязла е даже с един конкретен човек, доколкото разбирам, от мъжки пол. И ето, прибрал я е приятел - този въпросния или друг, не става ясно, но очевидно е имало кой. Изкарвате го, сякаш е попаднала сама, неадекватна и пияна в черно гето, пълно с друсалки.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Неговият отговор беше, че "не съм му изключителен приоритет"
Дали това не е начин да ти каже, че е отвратен от поведението ти? Не помниш и какво си му говорила, какво ли не "си му спестила"?! Ако в сравнително нова връзка, някой пиян като кирка ме занимава, звъни през час и ми говори глупости - на другия ден няма да ми е приятел. Аз лично имам изключително нисък толеранс към подобно поведение, то говори много.

# 48
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Не познавам теб и човека с теб, но помисли, дали и твоете поведение не е било причина за отказ да те прибере. Примерно, ако много драматизираш, ако обичаш да се правиш на жертва, която постоянно има нужда от помощ, нещо като лъжливото овчарче. Може просто човека да е решил, че това е поредния ти номер да го накараш да направи нещо против волята си.
Някак не ми се връзва, ако наистина си била в такава ситуация, който и да е мъж да не скочи да помогне. Поне около мен няма такива мъже и да не казвам всички, но 90% от познатите ми ще се отзоват, ако им звънна да им кажа, че съм в опасност. Ако обаче моите предположения не са верни и този мъж просто му е все тая какво се случва с теб, просто смени мъжа.
По- скоро втората част на поста е вярна, защото тя пише че не го ангажира с нищо и това  е било инцидент. Ако мой приятел е в невъзможност да помогне, не просто защото му се спи, ще прати друг или близък с такси или ще помоли някой от компанията да ме извлече и докара или прибере в нас, няма да ме остави, камо ли да си изключи телефона и да каже че му преча да спи, докато не се увери че съм се прибрала и съм ок.
 Щом мислите, че пиенето е проблема, а не отношението му към нея..нека пробва инцидентно да го помоли да я прибере вечер след театър примерно, като тя писа че я страх сама по таксита, да видим..ей така, без предупреждение.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 646
Авторке, добре е да се научиш да правиш разлика между това, да си се качила на нечия глава, и това, той грам да не те бръсне за слива. Ако досега не ти е било ясно, че си във втората хипотеза, след описаната случка, трябва да ти стане. Ако не ще си стоиш в положението на "навлек", без реално да си такъв.

# 50
  • Мнения: 1 726
Бяхме заедно от няма и месец с ММ, бяхме на заведение и бях изпила 1-2 чаши вино и не се напих, а алкохола беше менте и ми стана адски лошо, явно се натрових. Тогавашното ми прясно гадже буквално ме влачи до нас, хвана ме през мишници и ме носи. Той стоя у нас до сутринта и ми чистеше повръщаното и ми държеше косата. Нямам какво друго да кажа.

# 51
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
На такива мъже им се казва самог@зници. Съществуват само те и техния г@з. Никой за нищо да не ги закача

# 52
  • Мнения: 2 081
Неговият отговор беше, че "не съм му изключителен приоритет"
Дали това не е начин да ти каже, че е отвратен от поведението ти? Не помниш и какво си му говорила, какво ли не "си му спестила"?! Ако в сравнително нова връзка, някой пиян като кирка ме занимава, звъни през час и ми говори глупости - на другия ден няма да ми е приятел. Аз лично имам изключително нисък толеранс към подобно поведение, то говори много.

Абсолютно , истерична пиянска история  . От съсвем скоро имат отношения и очаква да му е приоритет да скочи от леглото през нощта да я прибира . На негово място бих прекратила всичко с такъв човек.

# 53
  • Мнения: 31 669
Авторке, изглеждаш ми умно момиче, ама нещо не стопляш.
Човека ти е казал, че не си му никаква.
За какво се бориш?
Нямате сериозна връзка и не може да очакваш подкрепа в какъвто и да е момент.
Кой не се е напивал?
И аз веднъж го направих. И приятелите ми се погрижиха за мен.
Би следвало човек с който имаме интимни отношения да е нещо повече от просто приятел.
Случая не е такъв.

# 54
  • Мнения: 439
Отговорът се крие в думите "не съм му изключителен приоритет". Аз от такива бягам далеч, без значение дали говорим за обвързване или приятелски отношения. Искам да можем да разчитаме един на друг с хората от обкръжението ми. Останалите са просто познати, с които се поздравяваме. Е, някои може и да се използват за лична изгода, просто аз не го допускам това в моя живот.

Между другото, сигурна ли си, че имате връзка? Защото от негова страна не изглежда той да е наясно с това...

# 55
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
То пък го изкарахте голям напън и жертва да отидеш и да прибереш приятелката си. Сумарно 1ч отиване/връщане. И то в 22:30. Не в 03:00. Че и телефонът си изключил....да не му нарушат дзена. Какво като се е напила?! Случва се.

# 56
  • Мнения: 14 843
Бяхме заедно от няма и месец с ММ, бяхме на заведение и бях изпила 1-2 чаши вино и не се напих, а алкохола беше менте и ми стана адски лошо, явно се натрових. Тогавашното ми прясно гадже буквално ме влачи до нас, хвана ме през мишници и ме носи. Той стоя у нас до сутринта и ми чистеше повръщаното и ми държеше косата. Нямам какво друго да кажа.
И какво общо има твоята история, където сте били двамата?

7) Аз знам, че не мога да съм му приоритет, не искам да се откаже от сън, работа и забавление заради мен. Просто това беше инцидентно, не е като всеки ден да искам нещо от него и да му се качвам на главата.
Първо - в една връзка партньорите са си приоритет.
Второ - инцидентно е в твоите очи.
Трето, този т.нар.инцидент при мен поне е горящо червен флаг. Блокирам и да се оправя. Държа на зрял човек до себе си, който знае какво значи грешка и да я избягва, а не постфактум да се оправдава с инциденти, разбиране и прочее - след като си се издънил, каква файда да 'разбираш'? То остава и да не разбираш, тогава съвсем я втасахме.

И стига с това, че напиването се случва. Не се случва, а се извършва еднолично, не ти наливат алкохол насила в гърлото.

# 57
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Такъв морализъм и безгрешие струи от темата. Ах...

# 58
  • Мнения: 4 411
О, случва се. Особено по заведения със съмнителен алкохол. А и не само. Аз съм се напивала от 50 гр. уиски, при положение, че по принцип нося на алкохол. Това беше преди 3 години. Добре, че бях в съседния блок на гости. А не е като да съм в тийн годините, да не знам какво правя.

# 59
  • Мнения: 1 726
Нарцис, общото е, че и да бях отишла сама пак щеше да дойде да ме вземе. Даже сам щеше да ми звъни вечерта да ме види как съм и дали съм добре и дали имам нужда от нещо. Още от първия ден на връзката ни е такъв.
Съвсем нормално е хората във връзка да излизат поотделно и се е случило момичето да се напие. Аз непознат да видя в безпомощно състояние ще помогна.

Общи условия

Активация на акаунт